Споделена история от Семейство

Побърквам се ..
Родителите ми са разделени от 11 години вече .. аз съм на 19 .. майка ми има приятел от 10 години .. и живеем заедно от 9 .. как да кажа без да съм много груба .. ненавиждам този човек .. като бях по-малка ни е посягал на няколко пъти .. но майка ми продължава да бъде с него .. и най-гадното е, че винаги ама винаги ме кара да се държа мило с него .. а аз не мога - той е говедо ! .. нормално е, когато някой се прибира вкъщи да каже " добър вечер" или там " добър ден" каквото е .. но неееееее .. при него ние трябва да излезем и да го поздравиим .. да му сложим масата да си натъпче .. след което да му проберем масата .. и естествено да изчакаме около час .. да може той да се оплаче какви сме .. да ни направи на нищо и вече да заспи спокойно .. и майка ми търпи това .. заради този човек миналата година известно време посещавах психолог .. разбирате ли .. побърква ме .. не искам да го виждам .. лошото е, че от 2-3 години насам .. майка ми се държи и тя много гадно с мен .. винаги го защитава .. давам ви пример .. тя става в 6 отива на работа към 7 .. аз ставам около 8 .. не се засичаме .. не се чуваме цял ден по телефона .. тя се прибира към 5 .. аз съм изчистила .. измила .. сготвила ( опитвам се да помагам .. въпреки, че не се оценява ) .. и тя се прибира .. 1вото нещо, което прави не е да ме попита " как съм " .. нее .. не може и да си го помисля ..1вото нещо е да си измисли причина да се заяде .. и почва да вика .. целия блок разбира за какво ми говори .. накрая аз отивам в стаята си .. и след около час тя влиза и казва " ..... се прибра .. ела да кажеш " добър вечер" .. " .. аз естествено не я отразявам .. но тя почва да вика .. та г/д такива са взаимоотношенията със собствената ми майка .. мн рядко с някакви разлики .. и то ако така наречения ми пастрок не е в града .. кажете ми .. нормално ли е ? .. вече имам чувството, че съм излишна тук .. и собствената ми майка иска да се махна ..

Коментари

1.   Махай се оттам, какво още чакаш. И аз си излязох от нас, навремето, отидох сама на квартира. Работех, плащах си разходите, поне можех да дишам въздух. Така ако продължаваш да се мъчиш в тая среда, ще се разболееш.Защо седиш още там? Аз на твое място ще си изляза веднага. С майка ми ще преустановя контакта, ще и поставя ултиматум - ако иска да общува с мен и да ме вижда, ще трябва да се откаже от него. В противен случай да си седи с него, аз не искам да я виждам.
Дали някога ще се замислят всички тия жени, които търпят изродите в къщите си, и живеят с тях...дали ще се замислят на какво подлагат ДЕЦАТА СИ.

2.   НЕ Е НОРМАЛНО Ти си голяма вече може да се изнесеш щом не оценяват всичко което правиш и се държат така с теб. Не си длъжна да го търпиш

3.   Искрено ти съчувствам.Чак аз се издразних.Майка ти ще те оцени късно

4.   ОТ АВТОРА:
мислите ли, е не искам да се махна .. малко ми е трудно в момента .. студентка съм 1ви курс .. вече усилено търся работа и мисля сега да си намеря някоя колежа примерно .. която не е от града и си търси квартира да се изнеса .. не издържам .. днес беше поредния отвратителен ден .. но за майка ми е щастлив .. понеже скоро заминава на почивка в чужбина с пастрокът ми .. :) .. искам да се махна колкото може по-бързо .. а относно ултиматума .. казвала съм и " или аз или той ще се махне - избирай " .. и тя почва веднага .. " добре .. отивай при баща си като толкова искаш " .. а аз дори не съм го споменала .. той пък е още по зле от нея .. хм .. от 7ми клас не съм го виждала .. а вече съм студентка .. и днес се разделих с приятеля ми .. и общо взето всичко е с/у мен .. нямам си никой в момента .. чувствам се ужасно .. ;(

5.   Ами това е, намери си работа, квартира, и се изнеси оттам.За майка ти имах предвид не да и го казваш, а да го направиш - да откажеш да я виждаш и чуваш, след като се изнесеш от вас. Така ще и дадеш урок да се замисли как се застава на страната на някакъв ....... който никакъв не и е, срещу дъщеря и, която е нейна кръв. Добре е да започне да мисли с главата си, а не с тая си работа. Прощавай за грубия израз, но си насъбрала болка и мъка, която не бива да продължаваш.

6.   Ако човекът до майка ти беше добър, щеше ли да го уважаваш?
Ако всичко описано е истина и не е плод само на омразата ти, ти си в правото си да бъдеш самостоятелна. Но не изключвам възможността да очерняш краските и да го представяш в най-лошата му светлина. Нищо ли добро не е направил за вас двете?
Звучи ужасно за теб да ти кажем,че и майка ти има право на своето щастие, така както ти ще потърсиш твоето скоро. Тя не може да ти забрани да имаш приятел, нали? Не е нормално.... За нея също е нормално да не иска да бъде сама. Страшно е когато росителите стават заложници на децата си. Обратното също е страшно...Децата да страдат заради родителя. Трябва да има баланс,опитай се да го откриеш. ...Все си мисля, че ти просто искаш да виждаш само лошото...

Що се касае за това, че е посягал на двете ви(шамар или нещо по-сериозно?) - да , това е ужасно, но моят роден баща посягаше на майка ми, и какво от това, че беше роден? Тук кръвната връзка не важи...Майка ти решава ще търпи ли това или не- аз лично никога не бих го изтърпяла

7.   Разбирам напълно авторката! Бих искала да споделя, че имам подобни проблеми и съм на 22, скоро ще стана на 23. Все още живея с майка ми! Аз също съм студентка сега завършвам и незнам дали да продължа да уча. От Варна съм, където за мен лично живота е изключително скъп и труден! Чувствам се много зле! Имам работа, но парите не ми стигат, за да живея самостоятелно и на квартира! Никои не ме разбира! Искам да си помогна, а не мога...

8.   И аз бях така. Преди 4 години. Сега съм на 12. Мислих онзи за свой баща и на 7 години разбрах, че не ми е никакъв. Редовно биеше майка ми. Накрая влезе в затвора заради побой на някакъв мъж и мама се махна от него. Ти щом си на 12 кажи това, което мислиш и се махни от там. Успех !