Споделена история от Семейство

Сестра ми злоупотребява с това че е инвалид!
Не съм си представяла, че някога ще стигна до тук да искам помощ от някои друг...ужасно мн съм объркана. Проблема е следния.

Сестра ми ,която е 2г по-малка от мен преди 2-3 ослепя. Майка работи в чужбина, а татко угажда за всичко на сестра ми. До тук добре. Но сестра ми прекалява. Станала е още по-разглезена и от преди. Постоянно се заяжда с мен и ме обвинява за неща, които не съм направила, а татко не ми вярва. Ок и на тва съм свикнала макарче незнам дали е правилно. Но много пъти като се скараме и тя се нахвърля да ме удря, дращи и рита...а когато аз само веднъж я ударя и татко ми се нахвърля и тогава си изяждам още по голям бой...даже преди около половин час сестра ми не ме оставяше да уча за матурата, а тя е важна за мен....я карах да излезе от стаята и да ме остави, но тя продължаваше и татко нищо не правеше...почнах и аз да я обиждам да се махне а тя ми се нахвърли да ме бие. Много ясно че няма да си седя. ударих я и аз. И татко веднага скочи и ме зарита...боже..ако някои можеше да ми види краката. Целите са червени....знам че неможе да вижда и да не и обръщам внимание ама прекалява. Лошото че немога да направя нищо. Единсвения ми шанс да се спася е да отида да следвам, но не ме оставят и да уча. Постоянно повтарят че нищо няма да излезе от мен

Коментари

1.   Нормално е да я защитават за всичко, в крайна сметка сестра ти няма да има късмета да се развива по някакъв начин като тебе, за нея вече няма шанс да живее нормален живот, разбира се че това не е причина да те пренебрегват, но ти вече съм сигурна че си достатъчно голяма да се оправяш сама. Учи, намери си работа и ако има как се изнеси от вас, отиди да учиш в друг град, развивай се...но не забравяй на нея какво и е! Ако проблема сега е че не те оставя да учиш толкова ли няма къде другаде да отидеш да четеш, в някоя приятелка например или в някоя библиотека,нека това което говорят за теб че нищо нямало да излезе да те надъхва да успееш в живота. Успех!

2.   Защо не поговориш с баща си или с сестра си това че е сляпа не и дава право да постапва така с теб но и грешката не е неина а на башта ти. Това че тя не вижда не дава право на родителите ти да те пренебрегват. Те не искат да успееш заштото сестра ти няма да има този шанс и не искат тя да се чувства зле от недага си. Аз вярвам в теб и знам че щте се справиш успех

3.   Как ще те бие баща ти бре ? Да бие момиче, при това дъщеря му ?!? Земи им дай и на двамата една лопата по главите !

4.   Аз съм майка на 2 деца. Голямото е момиче на 18г., а малкото е момче на 14г. Тя е здрава, а той с здравословен проблем. При нас е също много напрегнато. Не знам защо и тя си мисли, че той има повече права от него. Може би това поведение е на избиване на комплекси.

5.   Мили момиче, моето мнение е, учи и не им се давай, докажи, че наистина заслужаваш, по-добро отношение към теб, а не заради недъга си да очакваш да те защитят, както прави сестра ти. Аз съм минала по тоя път и знам какво ти е. Разликата е само в това, че сестра ми е с четири години по-малка от мен. Ето аз успях, завърших университет, имам семейство, създадох две деца (момче и момиче) и въпреки обидните думи на сестра ми, по мой адрес "народила ги като циганите" съм щастлива с това което съм постигнала, жалко че баща ми докрая на живота си не ме разбра.
Вярвам в теб. Пожелавам ти успех!

6.   Съветвам те когато тя направи нещо пред баща ти без да й отговаряш погледни баща си в очите и го попитай дали е видял какво е направила. Не познавам майка ти, но прецени дали ще ти помогне ако пишеш на майка си за това. Може тя да говори с баща ти. Кажи директно и на двамата си родители, че искаш да следваш.

7.   Аз мисля, че сестра ти супер много та мрази и я е яд за т'ва, че ти можеш да се развиваш а тя не!!! Избива й яко на комплекси и живота й е супер безсмислен, баща ти е мн голям олигофрен. Никога не трябва да те удря за такива глупости, той постъпва супер глупаво, ако съм на твое място незнам как ще издържа :( Успех мила!

8.   Знам, че ме мрази и си избива комплексите.неразбирам само каква е причината, държат се с мен сякаш аз съм виновна, че не вижда...както и да е. дано ме приемат и се махна от тях.радвам се поне, че майка никога не е спирала да вярва в мен и наистина ако не беше тя нз какво щях да направя. Знам, че ми е сестра и много пъти съм била глупава и наивна да я съжалявам заради проблема и, но с времето разбрах, че наистина ме мрази. Убедих се когато май месец като бяхме 3мата в Пловдив ме зарязаха в център. Не ми беше гадно заради това, че нямам представа къде е гарата, а заради постъпката им. Въпреки всичко знам, че ще се справя :)

9.   като сестра ти започва да те удря рита и тн ти не я удряй а про сто извикай баща си или майка си и и те ще го видят

10.   Ако имаш някои баба или дядо наблизо отиди временно у тях. Или пък ако имаш гадже пренеси се у тях временно поне докато завършиш намери нещо, което можеш да съчетаваш с училището за да имаш доходи и да си независима. След това завършиш ли се изнасяш и изобщо не ги и поглеждай. Нямат право да те унижават по този начин, заслужаваш нещо по - добро, заслужаваш по - добър живот и хора, които наистина да те оценяват. Щом баща ти и сестра не го правят друг ще го направи!

11.   А и другия път посегнат ли ти изкарай си медицинско да видим кво ще правят тогава!

12.   Мила, събери си силите, стисни зъби и се подготви за изпитите! Това е шанса ти. Ако не стане от първия път не се отказвай и пробвай докато стане.

Жалко е, но не можеш да разчиташ на родителите си. Първо явно са обсебени от проблема на сестра ти, което е разбираемо, второ ти си се превърнала в буфера, които обира напрежението на всички. Нямат интерес да учиш и да успееш в живота, защото реално им трябва някой, лесно управляем, без перспективи, който да си стои там и да гледа тях и сестра ти на стари години. Страхуват се и че твоят успех би наранил сестра ти и би я накарал да се почувства непълноценна. За съжаление си влязла в ролята на изкупителна жертва.

Махай се оттам веднага щом можеш.

Спрямо сестра ти няма смисъл да се озлобяваш - да несправедливо е и да, тя явно те мрази, съзнателно или не. Просто приеми, че болестта е изкривила възприятията и и това вече не е същия човек. Нормално е да не иска ти да успееш - ще го приеме като удар срещу себе си и личен провал. Твоят успех само би подчертал липсата и на перспективи.

Съсредоточи се и учи - това ти е изхода!