Споделена история от Семейство

Съжителство с майка му?
Здравейте! Моя въпрос е ясен от заглавието.. Предисторията обаче е следната: От почти 2 години имам приятел, много го обичам, той е прекрасен човек, много ме обича, грижи се за мен, помагаме си и тнт. Аз живеех на квартира, наложи се да я сменям, а той много настояваше да дойда при него. Аз не се решавах на такава крачка, но в един момент стана така, че и без да съм се изнесла още от квартирата аз почти живеех там. Проблемът ми идва от това, че той живее с майка си.. Тя е много приятен човек, всеки си има лично пространство там ( не седим вечер заедно да гледаме новините :)) Но на мен ми тежи това, че не сме сами, не се чувствам вкъщи там, въпреки че приятеля ми прави всичко възможно, за да съм ок. Но битовите неща си ги има, 2 жени на едно място - съобразяването с кухня, тоалетна.. Правене на секс "по-тихо", изслушвания на истории и тнт. Пак казвам, жената е много широко скроена, не се държи зле с мен, не се налага, ноо на мен ми тежи това съжителство. Разведени са с татко му, той е в чужбина отдавна и ако се изнесем трябва да оставим жената сама, другия и син си има семейство, живее отделно. И така хем не искам да живея с майка му, хем нямам сериозна причина да искам да се изнеса, а предполагам, че ако поискам и обясня ясно защо, моя приятел макар и да не му е приятно ще е ок да се изнесем. Самостоятелни сме, можем да се изнесем с известни лишения, но как да накарам мъж със собствено жилище да плаща наеми. Общо взето не искам и да оставяме жената сама, не искам да си разваляме отношенията нито между нас двете, нито между тях двамата като майка и син, но не искам и да живея с нея.

Коментари

1.   За да съхраниш връзката и да се чувстваш ти комфортно е задължително да се изнесете. Ти смяташ, че ако настояваш за това той ще се съгласи. Пробвай и ще видиш резултата - аз не съм убедена. Естествено, ще има доводи от прагматична гледна точка, но истината ще е друга. Какво значи - не можем да я оставим сама? ! Не го ли направиш, горчиво ще съжаляваш най-вероятно. Казвам най-вероятно, защото има и изключения. Прецени сама дали майка му е от тях. Опитът показва, че добри отношения родители-деца и снаха -свекърва има гарантирано само тогава, когато не живеят под един покрив.

2.   - Докторе, жена ми не получава оргазъм!
- А как го правите?
- Ами лягаме ребром наляво и така всеки път.
- Защо не пробвате надясно?
- Как така надясно - с лице към мама? !

3.   Няма по-нормално нещо от това да искаш да живеете ти и съпруга ти като отделно младо семейство в отделно жилище. Мъжът не би трябвало да има проблеми с това.

4.   Какво те бърка старата жена, щом не е сприхава и се държи поносимо, какво искаш, да си задоволиш егоизма ли? Ако имаш истински чувства към сина й, това съжителство няма да е пречка. А утре, като дойдат и децата, ще имаш сигурна помощница, тогава ще оцениш нейната нужда. А секс може да се прави и тихо.

5.   Изнасяйте се! Сега си нямаш причина, но след време ще имаш. Проблемите тепърва ще заидват! Нужно е малко време да се поживее с някого, за да разбереш какъв е наистина. По - добре е да се изнесете още в началото, защото вече няма връщане назад. И тази женица сега си е окей, но тя "остарява и изкуфява", както са казали.

6.   Щом на теб ти е некомфортно така-това си е сериозна причина. Желанието на едно младо семейство да е самостоятелно е най-естественото нещо на света.... Не си е работа непрекъснато да се съобразявате с присъствието на друг човек в дома, дори и да е собствената ти майка. Аз също не бих могла. Всеки трябва да си е отделно и самостоятелно, защото всяка жена иска да си подреди и организира сама собственото си домакинство без някой друг да му се пречка и навира-с една баня/тоалетна и кухня с някой друг не си е работа.
Не с е притеснявай за нея, че щяла да е сама... Малко или много вие също я натоварвате с присъствието си там и тя трябва пък да се съобразява с вас.
На кого е жилището и колко е голямо....

7.   Трудно положение, въпреки че не ми идва идея как да накараш мъж със собствено жилище да плаща квартира, мисля че трябва да имаш по конструктивни доводи. Такива като изслушване на истории и тих секс няма да вършат работа, защото където и да се изнесете ти пак ще трябва така или иначе да слушаш истории, отделно и тих секс ще трябва, да правиш защото най-вероятно ще имате съседи. Колкото до общата кухня и тоалетна, това пак не са доводи, защото да живееш с друго семейство с повече членове това е проблем, чакане на опашка сутрин и т. н., ама една сама жена няма как толкова да ти пречи в тези помещения. Ако днес ти не можеш да търпиш и да чакаш един човек да ползва тоалетната, то утре като имаш деца как ще стане, тях ще трябва задължително да ги чакаш.
Иначе си права че едно семейство трябва да си е отделно, поне да могат да се скарат на спокойствие и никой да не им се меси. Така при твоето положение не можеш да наречеш мъжа си с обидна дума в яда си защото тя е там.

8.   Масовата българка има психологически проблеми: нарушения, свързани с умственото развитие, поведението, емоциите, междуличностните отношения и други.
Казвал съм на много момчета "Винаги да бягаш от всяка жена, която започва да се оплаква от майка ти" Дано и повечето ме послушат. Това е масов проблем. Много пъти всичко приключва така: Жената манипулира и отдалечава мъжа от истинското семейство. Майка му ще остане сама. Когато един ден има нужда от помощ, на този ше му е толкова промит мозъка, че изобщо няма да помогне на жената. Лекувайте се с медикаменти, ти и всички дето пишат и те карат да се изнасяте. Намери друг да ти върви по начертаното. Бягайте от жени, които искат да ви отдалечат от майките! Подиграват се и викат " Синчето на мама, синчето на мама", ама иначе нямат против татините богаташки синчета. Бягайте момчета.

9.   Този мъж със собствено жилище ли е, или жилището е на майка му, а той живее при нея? Това първо. И второ-тя като майка естествено няма да изгони сина си. Но като родител с вече пораснало дете ти казвам-човек има нужда, като си отгледа децата, да поживее малко сам със себе си, и за себе си, да се порадва на живота. Тя може да си има и приятел, с когото да иска да се среща по-свободно. Наистина не разбирам, защо порасналите ни вече синове и дъщери смятат, че като се изнесат, ние едва ли не, ще умрем от скръб. Или пък няма да знаем какво да правим с времето си, щом няма за кого да се грижим. Ами имам изненада за вас-нито ще се затрием, нито ще тъгуваме, а знаем и как да си прекараме добре времето си. Не сте искали да я оставяте сама? А питахте ли я нея тя какво иска?

10.   №8, масовият случай е мамини синчета, които ги дондуркат майките им и на възраст 40 . Ако авторката иска да запази връзката си трябва задължително да настоява за живеене отделно. Пак няма гаранция, защото има мъже които са женени, живеят отделно, но се чуват всеки божи ден с мама и обсъждат всевъзможни проблеми с нея и манипулацията я извършва точно мама. Така че бягайте момичета от мамини синчета!

11.   Мила, за жената присъствието ти в дома й също най-вероятно не е най-голямото удоволствие - очевидно е доста толерантна и прави компромис заради сина си.
Не знам защо си мислиш, че и правите едва ли не услуга като седите там. Повярвай ми, жена на тези години прекрасно може да се оправи сама и без вас двамата в дома си - даже ще я облекчите, ако покажете, че можете да се справяте сами, а не да и висите, както в момента. Иначе се получава "Майко, аз съм голям мъж, имам вече приятелка - ето водя ти я да живеем у вас"... и жената от немай къде, да помогне на детето прибира младото семейство.... ами незряло е...
По-големият син явно адекватно е преценил, че като семеен трябва да се изнесе, а не доведе снахата при майка си. Би трябвало да те притеснява това, че твоят приятел не намира подобна стъпка за уместна и явно намира за съвсем редно и нормално подобно съжителство...

13.   Не смятам, че си права. Ако не ти натежава обстановката и не пречи тя е като вид домашен любимец. Ще разбереш колко е удобно след време, когато имате деца, да има човек вкъщи, който да ти помага и да се грижи, както и да ти помага в домакинството. Вярно, не можеш да се отпуснете да си ходете по гащи, но като толкова ви тежи, излизайте някъде, не стойте само в апартамента. Така и пари ще спестите и ще имате кой да ви пази дома.

14.   Номер 8, според теб не е ли нормално двама човека да живеят сами? Те нямат ли нужда от някакво спокойствие, анонимност и лично пространство? Ти би ли живял цял живот с родителите си, ако можеш да се изнесеш? Аз съм мъж, аз бих се изнесъл от дома на родителите си (дали ще е майка ми, баща ми), ако имам приятелка (че дори като нямам ще се изнеса). Сега вече ако майката в този случай наистина има някакъв физически, психически или друг тип проблем, разбирам защо този човек не иска да се изнесе. Иначе най-нормалното е за големи хора да търсят самостоятелност.

Преди да ме критикуваш, същото важи за, , татините" момиченца. Не е нормално двама човека да живеят при родителите на жената или на мъжа.

15.   Родители и деца трябва да живеят отделно. Аз съм в подобна ситуация, жена ми домъкна майка си и я натресе в апартамента ни. Но за разлика от авторката, тя е проста, ограничена, нагла и нахална тъпанарка. Все се правеше на много болна, всяка зима висеше в къщи поне 7-8 месеца. Е накрая се разбля (от рак) и трайно се установи при нас. Дъщеря ни не може да я понася, тъй като я лиши от собствена стая, аз също не мога да я понасям, дразни ме простотията и. Проста и властна, дъщерите и са силно привързани към нея, тя ги командори както си иска.

16.   Младите хора трябва да живеят отделно- никакви такива с мами,татковци, баби и дядовци. Щом дадения мъж е достатъчно пораснал да прави секс и да има връзки с жени, значи ако иска да създаде семейство ще се изнесе някъде ,за да са отделно. Да си подредят нещата, както искат, да си обзаведат, да си канят гости. Жената да се почувства домакиня, да си донесе нейни неща , да си накупят, даденото жилище да носи техния вкус. Как си представяш да канят приятели като майката е в съседната стая? Да слушат музика, да стоят до късно? Пък за секса да не говорим-все едно са тийнейджъри на по 15-16. Не върви.