Споделена история от Семейство

Дъщеря ми иска високи обувки? Въпрос към майки и дъщери
Здравейте! Аз съм майка на 45 години, с дъщеря тинейджърка на 16 години (10 клас). Преди няколко дни дъщеря ми ми показа едни боти на платформи с токове. Обувките наистина са хубави, но платформата отпред е 4 сантиметра, а токът е 11 сантиметра. Това ме накара да се зачудя, достатъчно голяма ли е дъщеря ми за толкова високи обувки и какви обувки смятате, че е нормално да носи едно момиче на нейната възраст? Да й купя ли обувките? Не са скъпи, рожденият й ден наближава. Не смята да ги носи на училище, а когато отива някъде на по - специално събитие. Моля модераторите да публикуват историята ми, защото съм доста объркана, съпругът ми каза, че аз трябва да реша, според него няма проблем, защото всички момичета носят такива обувки. Благодаря предварително!

Коментари

1.   На 16 г. като момиче дъщеря Ви вече е порастнала и костите са се втвърдили достатачно, за да носи чат-пат такива обувки...сега като се замисля моите любими обувки на тази възраст бяха с по-голям ток и дори ги носих на училище и то ежедневно, но си ги купих сама. Може би това е решението - ако толкова иска подобни обувки, да си спести и да си ги купи, но може и като подарък за рожден ден да кажем.
Днес високите обувки не са чак толкова модерни в ежедневието като преди, за да си повредиш краката, а и е много модерно подобно на момичетата от Ню Йорк да си носиш високи токчета в дамската чанта и да смениш кецовете пред диското с тях. Споко, те са толкова неудобни, че няма как да ги носи в ежедневието.

2.   Здравей! Да обувките са мъничко високи.. принципно е хубаво на нейната възраст да се носят равни обувки или ако са високи да са с платформа най-добре към5-6 см.. ако обувките наистина й харесват й ги вземи.. не виждам проблем да ги носи, особено ако ще е само по поводи.. нека им се радва :). Мисля, че щом ги иска ще се радва, ако й ги вземеш за рождения ден! Успех! Със здраве да си ги носи! :)

4.   На 16 може вече да носи такива обувки, но само за по-специални случаи - дискотека, събитие. Не и на училище всеки ден, просто е смешно.

5.   Ако са хубави няма проблеми да си ходи с тях където си иска.

6.   Да разбира се, щом е 10 клас е нормално да носи токчета.

7.   Какъв е този въпрос? Купи обувките на дъщеря си, въпроса е излишен. 16 години е напълно в реда на нещата, поне ще се научи и като голяма няма да стъпва като кон. Много важно за една дама. Бащата е по-трезво мислещ от теб. Ако за едни обувки се чудиш и се маеш си представям колко ще мислиш дали да я пуснеш да се прибере един час по-късно на рождения й ден. Ще объркаш и горката девойка.

9.   Сестра ми е на 16 години и тя ходи с високи обувки. Така , че ги купи.

10.   аз съм на 25 и първите ми обувки на ток си ги купих на 16 и аз 10 ти клас бяха ботуши с 10 см ток носих си ги и на училище от тогава до сега не спирам да нося високи обувки нямам проблем с краката или ходенето. Купи и ги на детето да се радва а и на училище да ги носи какво от това по мое време си се носеха

11.   Майка ми също е на 45, а аз на 16. Много пъти е искала да ми купува обувки на платформи (приемливо високи разбира се), но понеже нямам почти никакъв свод и не мога да ходя с високи обувки й отказвам, макар че искам. Давайте, направете дъщеря си щастлива и й ги купете :)

12.   Благодаря на Господ, че нямам такава майка! изглеждате ми много консервативна и демоде! все едно е голям проблем да има високи обувки, горката ви дъщеря дано все пак и ги вземете!

13.   моята от 15 годишна почна да носи едни по 15 см, отчало виках ама файда няма. Ама след обувките почват късите поли, дискотеките, момчетата, секса и така вече съм баба :)

16.   Разбира се, тя вече е достатъчно голяма да носи обувки на токчета. Мога да ти кажа, че колкото по-голяма е платформата от пред толкова по малко е надигнат крака и вървенето става по-лесно(поне за мен), но 11 сантиметра не е много и едва ли ще има проблеми с тях. Купи и ги! Няма нищо лошо в това, това дали ще си отвори краката на 16 или 20 не зависи от това какви обувки носи.

18.   №16, пише : "Няма нищо лошо в това, това дали ще си отвори краката на 16 или 20 не зависи от това какви обувки носи. " - правилно №16, обикновенно, краката си ги отварят преди 16!?

19.   Аз от 14 годишна съм на токчета, така че... според мен няма нищо чак толкова фатално в това да и ги купиш. Особено ако няма да ги носи всеки ден. По-лошо е ако от сега почне да носи токчета непрекъснато, че после на 30 ще я болят глезените, но ако ги обува само по повод, не виждам нищо лошо.

20.   Здравейте! Аз съм 17 и нося крийпъри (creepers- и трите ми чифта са с по 4-5 сантиметра платформи) и имам два чифта боти- едните с 7 сантиметра дебел ток, а другите с 5. През останалото време си нося кецове. Не мисля, че е проблем да и ги вземете- малко са високи (аз лично на такова нещо едва ли ще успея да ходя), но като ги поноси малко най- вероятно ще им свикне.
А към номер 13- не мисля, че това важи към всички момичета носещи високи обувки. На 17 съм и от 15 годишна нося високи обувки. Нито нося поли, нито по дискотеки, нито съм правила безразборен секс- единственият ми сексуален партьор е приятелят ми с който ходя от 15 годишна. Явно тези неща се отключат заради чалга културата- не слушаш чалга- не ходиш на дискотека (поне при мен е така- слушам инди и алтернатив рок).

21.   Абсолютно си е нормално да носи такива обувки вече, но вие избирате в крайна сметка дали да и ги купите или не. Аз съм на годините на дъщеря Ви, но моята майка категорично отказва да ми купи такива обувки, просто защото тя никога не е носила такива и аз естествено тайно от нея си купувам и си ги нося и тя не знае, така че сама избирате как да постъпите...