Споделена история от Семейство

Избор на име за момиче
Здравейте случайно видях, че тук има и други подобни теми затова реших и аз да се допитам до вас. До броени месеци ще имам момиченце и изборът на име попадна на мен. Дълго търсих понеже исках името да е БЪЛГАРСКО, красиво, модерно и звучно. Спрях се на името Божана. Харесва ли Ви? Имате ли познати с това име и дали са доволни от него? Благодаря предварително на всички!

Ж26г.

Коментари

1.   Името е хубаво, обаче винаги ми е било смешно когато хората искат съвет за нещо толкова важно като името на собственото им дете от напълно непознати. Извинявай, ама скоро ще си родител и ще носиш пълната отговорност за това дете, ако и името му не можеш да избереш без чужда помощ, не знам. Или за всяко нещо ще се допитваш до другите? Ми, не знам, ама ми е странно.

2.   По -добре Божидара.

3.   Да, моя близка приятелка се казва Божана и аз обожавам името й. Винаги съм искала аз да съм Божана, а не Емилия, а тя пък иска моето име... та това е.

4.   Имам позната БОЖЕНА. Викат й Жени за по - кратко. Звучи ми по - добре от Божана.

5.   Няма да си кривя душата-не ми харесва избраното от теб име и в никакъв случай не бих кръстила дъщеря си така. И нямам и познати, които да се казват Божана. Не отговаря на всичките ти критерии. Определено не е модерно, но е българско и ..звучно (без "бла"). Ако теинтересува-има много и много хубави българси имена. Яна, Маргарита, Лилия, Йоана, Евгения, Вяра, Кри/Христина, Виктория, Веселина, Мира, Диана, Рая, Ирина...и още много.

6.   Хубаво е, но Божидара на мен повече ми харесва. Хубави имена са също Милена, Цветелина, Красимира, Борислава, Велизара.

7.   Хубаво, но не е модерно, а дори напротив. Може Божидара? Има повече смисъл и не звучи селско. :-)

8.   Не прецаквай дъщеря си с това име. Божана е като име на кашкавал или някоя дърта бабичка, тя ще се срамува. Ако държиш да е българско са хубави : Никол, Елена, Анелия, Гергана. Нека да е нещо по-модерно. Аз ако ме бяха кръстили Божана щях да се самоубия публично или да намразя майка си. Ще има цял живот да лъже, че се казва Боби, за да не й се смеят. По-добре Борислава като искаш да е с Б.

9.   Помисли как ще и викат накратко или на галено. Биляна, Богомила, Беатрис-носеща щастие.
Биляна-Биби
Богомила-Мила

13.   Лично на мен името на което си се спряла не ми харесва, но нали всеки си има вкус. Бих ти предложила няколко имане които на мен ми харесват. - Алиса, Иванина, Ралица, Александра, Александрина, Никол, Емили, Анабел.

14.   Много е хубаво избрала си много добро име за детето . На галено Боби. или Жени .Не си като други майки , които ги кръщават с чужди имена и после да звучат неествествено у нас , като например Джесика Велинова или Рейчъл Драндарова ! Българските деца трябва да се кръщават с български имена , а не с чужди или поне с такива , които важат навсякъде !

15.   Здрaвей,
Aз лично името Божaнa го свървaм с лоши спомени в детскaтa с едно злобно момиченце хaхaх. Не че товa е от знaчение. Aко ти хaресвa името, дaвaй! Вaжното е дa е живa и здрaвa. :)
П. с. Нaпрaви голямa грешкa, че публикувa тук, сегa ще почнaт с техните си предложения, ще се лее aкъл!! Ти сaмa трябвa дa си хaресaш, всеки си имa рaзличен вкус. Aз моето име не го хaресвaм особено, aмa пaк по-добре, че не съм Никол. :д

17.   здравей,
не ми харесва името. Избери нещо по-нежно.

18.   Предпочитам Божидара,повече ми харесва :) Иначе да познавам,една мацка с такова име нищо лошо не мога да кажа името не е лошо като цяло !!

19.   "Спрях се на името Божана. Харесва ли Ви? Имате ли познати с това име и дали са доволни от него? "

Хахаха, ти сериозно ли? Дали са доволни от него? Ами ти трябва да си доволна, не хората с това име.

Иначе да, на мен лично името ми харесва.

20.   Аз се казвам Бояна. Според мен звучи по-добре от Божана. Даяна също е много красиво име и доста харесвано :)

21.   Споделям мнението на номер 4. И аз имам позната на име Божена и по-добре ми звучи от Божана. Последното ми е малко грубо.
Харесвам и имената Бояна, Диана, Мина и Лора. Където и да отиде един ден твоето момиченце, примерно в чужбина, хората ще могат лесно да произнасят името и също така ( примерно Цветомира, Зорница, Светослава и тн са много трудни имена за произнасяне в чужбина, все им казват по друг начин ). Но ако тези неща не те интересуват наричай си го както ти си искаш, в крайна сметка ще си е твое :)))

22.   Много добър избор. На мен лично ми допада повече от Божидара.

23.   Божана ми звучи като име на крава. Божидара е близко и много по хубаво име.

24.   Алена - хубаво име ли е?
имам позната на име алена

25.   Елица

26.   Това име го свързвам с божаница от гераците.. не ми харесва като цяло..

27.   До 21. : "Цветомира, Зорница, Светослава и тн са много трудни имена за произнасяне в чужбина, все им казват по друг начин" - в България да не би да не им казват по друг (съкратен) начин (Цвети, Зори и т. н. )? ! И друго - турците / арменците / чужденците с български имена ли са? На Магърдич Халваджиян като му казват Маги какво от това? !