Споделена история от Семейство

Искам да се отделя и да живея сам!
Здравейте!
Обстоятелствата при Мен са следните.
Уча за първа година задочно, записал съм се специалност която искам и която имам някакво желание да изучавам в друг град но седя в настоящият си ходя само на лекции. Не искам да споменавам университет и име на специалност за да не излезе че правя реклама. На 25 Години вече съм скоро ще ги направя. Към момента живея с Родители! Роднините ми винаги са злословили един към друг. Родителите ми са добри по характер но с времето и годините доста са се променили. Негативно настроени са за всичко а са с нормално положение. Не са някакви социално слаби. Имат кредити, текущи разходи както повечето хора в страната. От известно време насам много ме дразни факта че ми се бъркат и във образование и във Всичко. Постоянно ми опяват да си намеря работа, аз пускам документи но към момента не мога да се уредя никъде. Какво съм виновен че във тоя град и изобщо във държавата всичко става с връзки? Решил съм и имам огромното желание да си намеря час по-скоро работа и да се изнеса повече не издържам на това напрежение! Майка ми ми се обажда и говори против Баща ми! Той ми се обажда по тел и говори против нея! 2-те Баби и те и вуйчо ми правят интриги! Само с моя Брат се разбирам добре-Аз съм по-големият. Хората около Мен са също интриганти а Приятелите не са Истински Приятели! Искам просто да си намеря работа, да си наема жилище във моят град. Да живея сам да си уча да ходя на лекции. И да си карам живота самостоятелно. Мисля че вече е време. Те едва ли ще го разберат но знам че тук ще се намерят хора които да го разберат. Мога да върша и домакинска работа което не ме обижда! Мъж съм но мога да се справям и с това и да бъда полезен за себе си! Исках просто да споделя. И за това реших да пусна тази тема тук. Ще се радвам на някой положителен коментар! :) Благодаря Ви! Поздрави и Лек Ден!

Коментари

1.   Аз заживях сам от миналата година но не съвсем сам а със своята сестра, която е дете още. Майка ни откакто се е разделила с баща ни не обръща внимание на нас
Затова заживях на квартира. ще поемеш моят път.

2.   Брат ти на каква възраст е ако е над 18 търсете квартира за двама ви ако е под 18 вземи го с теб не се оставяй да ви мачкат.

3.   Неграмотните студенти като теб, които пълнят учебните заведения, колкото да вземат "више", не предизвикват абсолютно никакво съчувствие у мен. Жалко!

5.   Братле, ако знаеш как и на мен ми се върти тая мисъл в главата напоследък... На 25 съм и вече мисля да се махам от вкъщи. Искам да съм самостоятелен, сам да ди изкарвам парите, сам да си живея. Знам, че ще е трудно, но просто някак си не ми се живее при родителите ми повече. Може би и те ще ми помагат с каквото могат, макар хич да не им се иска да се изнасям. Ще видим, ще го обмисля още малко и може и да се реша. Но ако ти си го решил твърдо, давай! С това напрежение у вас няма да изкараш на дълго. Аз те подкрепям. :)

6.   здравей,
много добре си решил!
Не спирай да търсиш работа, въпрос на време е да намериш нещо!
успех ти пожелавам

7.   3, неграмотен си ти, не можа да завършиш висше ли че завиждаш?

8.   Ами, като не издържаш работи, ако трябва ще прекъснеш за малко образованието, ще бачкаш, ще вземеш квартира и ще се бориш до край.

9.   Аз съм като тебе, страхливец, на когото винаги някой друг е виновен. Това е при положение, че съм пъзльо. После мнооого бързо се анализирам и разбирам, че аз сам съм си виновен. И че никой с нищо не ми е длъжен. Да, изчезвай от вашите. Като не ти харесва положението в България, а то е ужасно, ако ти стиска, бягай надалеч. Приятел дали в целия съзнатеклен човешки живот ще имаш истински 2. Търси бе, който търси, рано или късно намира.

Не бъди негативен. Да, без дси реалист, сякаш не си човек, ако не си оптимист защо въобще живееш тогава?