Споделена история от Семейство

Нямам сили
Здравейте! Чета историите в сайта и намирам много окуражаващи съвети. Въпреки това не намирам сили да се справя с моите проблеми. Проблема е в това, че съм женена от 1 месец, но с мъжа ми не се разбираме. Много е добър с приятели, колеги и всички останали, но с мен се държи ужасно. За най-малкта забележка вдига скандал и не можем да се разберем като нормалните хора. Освен това съм бременна, но това не пречи да се кара постаяно с мен. Иначе с наши бременни познати е много мил, даже и пари назаем и така. Демонстрира че аз не знача нищо за него и вината била в мен. Не трябва да казвам какво мисля да го питам каде ходи, да не се интеесувам кой звъни посред нощ.
Моля за съвет, не знам какво да правя.

Коментари

1.   Ами тръгвай си. Ако е така както го казваш - няма смисъл да стоиш. Поговорис него,ако не се оправят нещата - тръгвай си. Това, че имаш подпис не означава, че трябва да си проваляш живота.
Успех!

2.   Струва ми се,че си попаднала на някакъв абсолютен деспот и тиранин. Преди да се ожените как се държеше -не споменаваш никъде. И как така нямаш право да си казваш мнението и да задаваш въпроси, ти да не си някаква малоумна идиотка, на която мястото и е само край печката. Що за чудо е това. Незнам какъв съвет да ти дам, аз съм семейна отдавна и имам 2 деца, но такова нещо не ми се е случвало. Поговори с него, постави му условия, ако трябва си иди при вашите за известно време. Ако те обича ще те потърси и ще поиска прошка, ако ли не разкарай го, докато е време. Такива са мъжете мила незнаят какво искат. Успех.

3.   съвет не, ами въпрос
ЗАЩО аджеба сте се оженили? и по точно ТИ с какъв акъл си му се вързала

та сега вероятно просто ще трябва да си сърбаш тва дето си го надробила... освен ако процедурата по развода и самостоятелното раждане и отглеждане на дете не те привлича

мислете малко бе!!! не се пресилвайте, явно не ви се отдава, ама поне МАЛКО!

4.   Душичко мила, защо тогава само преди един месец сте се оженили? В кой месец си? Той не беше ли такъв преди да се жените? От това, което си написала оставам с впечатление, че сте подписали по принуда заради забременяване заради въпроса "какво ще кажат хората"

Аз те съветвам спокойно и мирно без да вдигаш градуса и тона да седнеш и в прав текст да го попиташ иска ли да е с теб или не.

А тази която пише: "такива са мъжете" нищо не разбира. Тя сама си пише, че не знае какво да те съветва. Не можеш да слагаш равенство между всички мъже и всички жени. Иначе щеше да има само щастливи или само нещастни бракове.

5.   Ако наистина искате съвет, при това от хора, които не Ви познават, би трябвало да бъдете по-конкретна в поднасянето на ситуацията, в която се намирате.

Как би могъл някой да вземе отношение, без да знае в кой месец сте бременна, можете ли да разчитате на нечия подкрепа, ако останете сама да отглеждате детето си, какви са били отношенията със съприга Ви преди да сключите брак и не на последно място, какво самата Вие искате от живота.

Без тези детайли думите Ви звучат като изливане на болка, а не търсене на конструктивно решение.

Ако е така, съчувставам Ви! Помнете, че всеки на тази земя има право на щастие. Вие и Вашето още неродено дете също!

6.   Номер 3 недей така, аз и бившия ми мъж бяхме гаджета 4 години и всичко беше супер. Когато се оженихме и аз бях бременна и след 2 седмици се питах: Кой е този, Боже? Пред приятели и познати беше страхотен и добър. Не си тръгнах и той ми съсипа живота.

Авторке, ако има къде да отидеш веднага го направи!

7.   "Каквото си посяла - това ще пожънеш! Ти си си виновна, защо не си мислила преди????? Живеем в 21 век - преди да подпишете не поживя ли с него под един покрив известно време, та да разбереш що за говедо е?

8.   Бягай, докато е време.По добре по-рано, преди детето ти да е порастнало.То ще страда като теб, а и твоето страдание ще е двойно. Колкото по-навреме избягаш,толкова по-лесно ще ти бъде. Аз не го направих преди години и сега съм в капан.

9.   Раздели се с него,колкото и да ти е трудно и не, не мисли, че като се появи детето ще е дуго. Няма да е, даже ще е по лошо. Казвам го от опит, подобен на твоя. Сега малката е на годинка и вече вижда скандалите... аз ще си тръгна, но не сме в бг и изчаквам...

10.   бягай,това е началото на края,вярвай ми.По-лесно е на мъжете да позират,отколкото да поемат отговорност,не си заслужава да се тормозиш,по-добре сама,отколкото с един незнаещ сам какво иска мъж.Бягай,мъжете са лигльовци!

11.   "Бягай, докато е време.По добре по-рано, преди детето ти да е порастнало.То ще страда като теб, а и твоето страдание ще е двойно. Колкото по-навреме избягаш,толкова по-лесно ще ти бъде. Аз не го направих преди години и сега съм в капан."(ТЪЖНА СЪМ ВЕЧЕ 30 ГОДИНИ-НАПРАВИ ГО ДОКАТО Е ВРЕМЕ ОСОБЕНО АКО ИМАШ БЛИЗКИ ДА ПОМАГАТ! ЖИВОТЪГТ Е ДАР И ТРЯБВА ДА СЕ ИЗЖИВЕЕ ЩАСТЛИВО! Друга тема е ,че ако с един човек можеш да живееш-може и да се разведеш щастливо...)

12.   Това е отговора и ти го знаеш много добре: МАХАЙ СЕ ОТ ТОЯ, НЯМА ДА СЕ ОПРАВИ. По- зле може да стане, но не и по-добре. Не вярвай на тия които ти казват "поговори с него", не става с говорене. А че нямало къде да отидеш, не е вярно това. Най-малко може да се върнеш там, откъдето си дошла. Дете ще имаш, не му съсипвай живота.
Моля те, не оставяй от малодушие да съсипеш детето си...тоя долен тип, с който си се събрала, щом отсега се държи така, какво ще е след 10, 15 години? В каква среда, в каква обстановка ще живее твоето дете?!?
Не съм някаква пикла, жена съм на 52 години.

13.   СТ1: Зарежи го тоя простак веднага . Това че имаш дете от него не е причина да си с него и да тарпиш унижение пренебрежителното му поведение и постоянните скандали . Този то нито е човек нито е мъж така че този простак не заслужава такава жена . Тои явно че не те обича и няма да се промени без значение какво казва . Няма руго за казване остави го заштото ще продалжи да сасипва твоя живот а някои ден и този на детенцето .

14.   Според мен го зарежи! Не си заслужава да си пропиляваш живота с някакф боклук!!

15.   Един такъв си имам в къщи. Живея с него вече 40 год. С висше образование, заемаше отговорен пост. Вече е пенсионер от 7-8 години. Имам двама сина с него. Мисля, че съм сериозен човек и направих доста неща в живота си. Но единственото, което не успях да сторя е да да го накарам да промени отношението си към мен. Същото е както Вие описвате. Реших, че избива комплекси за малоценност, просто му затварям вратата и го оставям сам да си говори. Не поставям всички мъже под един знаменател, но с тях е много сложно. Ако днес е добър, не знаеш какъв ще е утре. Не разчитайте много на който и да е мъж, а се вземете в ръце и си оправете живота.

16.   Този човек ще съсипе живота ти. Ако останеш ще съсипе живота и на детето ти, Колкото по- рано го направиш толкова по добре. Срещата с такива хора те белязва за цял живот.