Споделена история от Семейство

Трудно е, помощ!
Здравейте :) Не веднъж съм писала в този сайт, искам да го направя и сега. Момиче на 21 години съм имам приятел от 3 години и двамата сме в чужбина при майка ми, той е тук от година аз от месец понеже бях студентка и исках да завърша обучението си. Сега вече съм тук а ужасно много искам да се върна в България, просто тук не ми харесва потиснато ми е а и приятеля ми също иска да се прибере. Казах на майка ми а тя ми отговори че нямала да позволи да си проваля живота в България... но аз имам мечти и искам да се справям сама в живота без нейната помощ. Майка ми е зодия скорпион, доста труден характер, живях без нея в България близо 7 години.. моля ви за съвет как да постъпя, искам да се върна в България но не желая да се скарам с нея... Моля по възрастни жени да споделят мнението си за което ще съм много благодарна!! Моля модераторите да публикуват статията ми! БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ!

Коментари

1.   Авторке, прибирай се и стига си губи времето с желанията на майка си. Тя идва от съвсем различно поколение - за нея може би е нямало бъдеще у нас, отделно те са свикнали нашата държава да им е виновна за всичко.
Ти си човек с образование и възможности за кариера, работа по специалността у нас, а в чужбина ще миеш букално тоалетни и чинии. Разбираемо е за майка ти, че иска да си при нея, но това е НЕЙНИЯТ избор. Благодари ѝ за образованието, което ти е осигурила, но ако останеш при нея си на път да си провалиш шансовете за кариера и живот у нас, а в последствие ти винаги можеш да имигрираш, но ще имаш стаж по специалността си и ще си специалист. Сега кой си - просто една българка с диплома.
Майка ти няма следващите 40 г. да работи и живее на твое място, нали.
Да, може би нейното решение да замине е правилно, но няма право да ти налага това решение.
Ако се разсърди и кара заради такава глупост - сама си е виновна, че ви е загубила. Ти и приятелят ти не си заслужава да си губите живота заради изборите на някой друг. Хайде, разтъжили сте се, цунки-гунки и всеки по пътя си, НО забрави и за парите на майка си, спечелени с кървав труд. Вземи си багажа, рейса и започвай работа някъде по специалността си. Това е единственият начин да си достоен и самостоятелен човек. Успех и на двама ви - приветствам ви в решението ви да се върнете

2.   Трудно, дори невъзможно е да навиеш родител скорпион. Най-доброто решение за теб е да направиш каквото искаш и да се надяваш родителското у нея да надделее и да ти прости.

3.   здравей,
може да й кажеш, че ще се прибереш за нещо или просто да си починеш. След това ще кажеш, че си си намерила работа и искаш да пробваш. Ако не ти хареса - ще се върнеш пак...
нещо такова, щом не искаш да се караш с нея.

4.   Пълнолетна си, така, че майка ти няма право да те спре. Ако искаш да се върнеш, твое право си е. Тя може само да те посъветва, но ти си решаваш. За това поговори с нея спокойно, кажи й, че си подтисната там където сте в момента и искаш да се прибереш в България и да се опиташ да изградиш живота си там, пък ако нещо не се получи винаги можеш пак да заминеш при майка си в чужбина. И моята майка е зодия скорпион и са знам какви са инати, но в крайна сметка няма право да решава вместо теб!
Успех!

5.   От авторката : Номер 4 казах и че съм оодтисната тук и не ми харесва тя заяви че не ми вярва че това е причината а заради приятелка съм искала да се прибера което не е така, каза че няма да ми позволи да се прибера в България да си проваля живота което беше малко гадно от нейна страна... просто зодия скорпион не са инати а ми мнго по сложни... уффф

Модератор - моля за елементарен правопис!