Споделена история от Семейство

Страх ме е да не се повтори
Здравейте на всички.. Открих любовта на живота си, и мислим от декември месец да работим за първата си рожба. Всичко във връзката ни е идеално, но аз живея с един страх. Преди време имах връзка с едно момче, и с него правих опити 2 месеца, но не успях да забременея. На 22 съм и ужасно ме е страх, да не се повтори и с любимият ми и да не мога да зачена... Споделих му страховете си, той каза да съм спокойна, че е сигурен че ще стане бебето... Но на мен ми е ужасно притеснено... Според вас какво да правя, дали има шанс това да се повтори, има ли някакви начини за по-лесно зачеване... В интернет четох промивки със бял равнец или сода, но ме е страх да предприема каквото и да е било, ходила съм на сумати лекари, и всичките казват че съм здрава, но аз не мисля така...

Коментари

1.   2 месеца е прекалено кратко време за зачеване. Пробвай 1 година и чак тогава ходи на лекари.

2.   радвай се на самия секс и не се вманиачаяай по зачеването - отпусни се и спри да се притесняваш и бебенцето ще дойде

успех

3.   Поне 1 година се правят опити. " В интернет четох промивки със бял равнец или сода, " -- глупости на търкалета

4.   от медицината е прието, че ако 1 година ако не заченеш, чак тогава може да се мисли че има някакъв проблем. при мен винаги става от раз, но не значи че така трябва да е при всички. то всъщност къде си се разбързала само на 22. да не си от един по-мургав етнос?

5.   Просто не мисли за това. С мисленето си само се сковаваш и си влияеш негативно. Отпусни се и се довери на тялото си. Много жени, когато са под стрес не могат да заченат. Просто се наслади на живота, който водиш и не си вкарвай излишни гадости в главата. Успех

6.   2 месеца са нищо! Ако и след година още не си бременна, тогава вече имаш повод да се притесняваш. Така, че щом лекарите казват, че всичко е наред, просто се отпусни и се наслаждавай на бебеправенето.
Успех! И като стане да се похвалиш!

7.   вместо да четеш глупости и да се страхуваш, вземи почети малко медицинска литература, а не статия в някакви сайтове. напълно несериозно е да смяташ, че имаш проблем при 2 месеца неуспешни опити!! а откъде знаеш, че дори да е имало проблем, той не е бил свързан с тогавашния ти приятел???
по-скоро имам чувството, че проблемите ти са свързани с не дотам добра преценка на партньорите (с един работиш за бебе, с друг почваш сега... ), а си само на 22. човек се решава на дете след наистина сериозен избор на партньор, поне относителна стабилност, някаква визия за бъдещето. струва ми се, че се хвърляш с главата напред без особена мисъл.
Ж44

8.   Авторке 1год. ако нестане тогава може да се замислиш за проблеми а два месеца са прекалено малко време.
А за изследвания свързани с проблеми трябва да са минали 2год. в неуспешни опити това го знам от гинеколог. Понеже аз 1год. не забременях и питах за да си направя изследвания това и бяха думите че за да има проблем 2г. трябва да са минали месец по късно забременях с първото. А второто дори се пазехме и стана такаче авторке твърде малко са 2 месеца има хора 5/6 год. опитват и немогат а нямат проблеми.
Едни съседи бяха така и на 7мата година мислеха да си осиновят детенце, и то пък взе че забременя жената. То по твоята логика всички трябва да сме с проблеми плюс това не всичко зависи от теб може и на мъжа ти да му е имало нещо но за 2 месеца опити няма как да разбереш че някой има проблем поне година трябва да мине даже близо 2. майка примерно от първия път е станало е при мен небеше така всичко е индивидуално
Успокойсе и дано скоро се радвате на бебче. :)