Споделена история от Семейство

Некадърни родители
Здравейте, искам да споделя моята история и това което ме притеснява! Ще уточня, че съм момиче.

От малка съм жертва на физически тормоз от майка ми, а в момента на психически, не ми разрешава да имам личен живот, тормози ме и заплашва денонощно.

На баща ми не му пука изобщо, важното за него е той да е добре, пълен егоист, майка ми я интересува само и единствено баща ми и цял живот ме е използвала като примамка за него когато я е зарязвал. И за да може той да е добре, често пъти я защитава и ме тормози наравно с нея, почти никъде не излизам а ако го сторя започват да ми саздават проблеми.

Има и още но ще ви го спестя. Дайте ми савет какво мога да направя,з абравих да уточня, че сам пълнолетна

Коментари

1.   Има го в много семейства и рецепта за подобряване на състоянието няма. Вече имаш една стъпка напред - пълнолетна си, направи и втората - живей самостоятелно. Само след време, когато и ти имаш семейство и деца, не забравяй как си живяла и не допускай да се случи същото.
Мечо Пух

2.   Поживей така докато станеш студент и тогава ще имаш собствен живот

3.   Щом си тълнолетна можеш да се изнесеш от техният дом, ако смяташ, че можеш да се справяш сама.

4.   Уреждай си живота и се изнасяй щом си пълнолетна. В крайна сметка да се оправят щом толкова са те изтормозили. Гледай си твоя живот и си създай настройката, че твоето семейство ще е различно.

Бамби

5.   Бегай, че от теб човек няма да стане ако така продължават. Ще загубиш всякакви желания за всичко - за веселия за това да си изживееш живота и т.н. Бягай - ще ти трябва време да се отърсиш, но след това ще ти падне камък от врата и ще се почувстваш страхотно. Послушай номер 5. :)

6.   Само не прави грешката да се жениш за първия срещтнат с цел да те измъкне от там.Замини да учиш или работиш някъде

7.   Благодаря ви за коментарите!
а 18 съм,но ако се изнеса мисля,че няма да мога да се издържам сама понеже искам да следвам и това ме притеснява

8.   Ами ще ми се, но май немога да ти кажа, това, което ти се иска, а именно; че всичко ще се оправи, и да не се безпокойш ..

сиг. има такава агенця или нещо такова .. ами ще ти препоръчам надявам се да имаш тел .. да звъннеш на 112 и първото, което да им кажеш, че не е спешно, нито е за отлагане, че няма пистолет опрян в главата ти, но че има едни родители .. фактът, че си пънолетна не зная как ще се отрази, но все пак успех!

ЦЕКО

9.   ами мила,никой не си избира родителите.а и некъдърни,не мисля,че е точното определение,защотоса те отгледали до сега,не си ходила гладна,жадна и гола,и все още не си останала без покрив над главата.знаеш ли колко много деца са лишени от тези елементарни неща.за тези неща би трябвало да си им благодарна,и до тук.те са те гледали до сега все пак а ти си ги търпяла.сега си пълнолетна и нищо не може да те спре да се махнеш от тях.аз лично съм била в положение подобно на твоито,баща ми ме биеше много,и биеше и майками,вечно скандали и разправий,особено когато се напиеше,но когато станах на 18г.започнах работа в по голям град взех си квартира и всичко свърши.е да много пъти ми се е налагало да работя не на едно а на две места,но се справях сама,така,че не виждам смисъл да се ваикаш и да се самосъжаляваш,не си малка така,че като не ти изнася се махаи.и знаеш ли въпреки,че имах трудно детство,аз обичам родители те си,все пак въпреки всичко аз не израстнах на улицата,гола боса,и лишавана от нещата който имаха съучениците ми.и знаеш ли имах една приятелка,която ме накара да осъзная,че трябва да съм им благодарна за това,защото когато оствах без работа и се шашках,че няма как да платя квартирата,и че не мога да разчитам на наште,тя ми каза е да ама ако все пак останеш на улицата има ли каде да отидеш,и аз казах да има,при тях и скандалите,а тя ми отвърна ,че тя и на това не може да разчита,баща и си има друго семейство,и назнае каде е,и майкаи е женена втори път и не се виждат защото мъжат и не и дава,и тогава разбрах,че все пак винаги има и по зле,и не трябва да съдим толкова строго.