Споделена история от Семейство

Изневяра на един от родителите
Никога не съм си представяла че ще ми се случи такова нещо. В момента нямам с кого да споделя и единственият вариант остава да се крия под тази анонимност....Но ако не го споделя, наистина няма да издържа.

Ето и моята история: не мога да отрека че повечето ми приятели ми завиждат за семействоо което имам. Родителите ми са много готини...но за жалист са много различни майка ми е забременяла преди да се омъжи и това е била главната причина да се омъжи за баща ми. По мое мнение тя не е имала такова намерение...но обстоятелстваата са я принудили. Естествено че е била влюбена, но това не е била дълга връзка и не е познавала достатъчно добре човека до себе си. За жалост в следващите 18 години тя е започнала да опознава човека с когото е свързала живота си...и е останала леко разочарована.

Майка ми е много отворен, интелигентен, амбизиожен, общителен човек, мечтателка, романтичка, обичаща малките сладости и изкушения, обичаща изкуството духовния и обществения живот, контактите, преживяванията....Баща ми е затворен и е много скромен по отношение на живота си. Той носи много доброта и топлота, но разбиранията за приятно прекарване не се свързват с барове и театри...а с други негови си лични забавления. И майка ми страда от всичко това. Той рядко я разбира чувсвителността й, защото е много голям прагматист. Виждам че на него му е също толкова гадно, когато не знае какво да каже на майка ми когато тя плаче ( и то в повечето случаи заради него, но принципно се случва рядко).

Баща ми се грижи изключително добре за нас, търпи честата липса на вкусно приготвена вечеря, отсъсвията на майка ми когато е на ресторант с приятелки, никога не сме се лищили от море или почивка, от материялни придобивки....Давам си сметка че са много различни, но си давам и сметка че и двамата дават всичко от себе си за да живеят в разбирателство....Но най-странното е когато вечер след като аз съм си легнала почват букално да се лигавят като деца и да си говорят помежду си, както аз с гаджето....Този факт донякъде ме успокоява, защото това показва че все още имат чувства един към друг.....Но днес какво видях !

Случайно гледам гсм ма майка ми и там има смс и от нейн колега. Единия гласеше "и аз" (вероятно отговор на смсм "обичам те") след няколко смса са картинка със сърце, след това "обичам те и те целувам" след това "видях моста от филма. В момента тругва за банког и искам да гледаме звездите заедно и да пием коктеили заедно", после " целувам те и те желая" ............направо щя да умра!!!!

Какво да правя????? Този нейн колега си има жена и дете кактоо и тя !!!! Единственото успокоително е че последният смс беще от април....Но си спомням че преди ч месец и исках гсм и тя преди да ми го даде изтри някакви неща !! и само се захили глуповато ! Наитина не искам и не мога да си представям нищо Не мога да повярвам !!! Тя ходи с колегите си на танци, може оттам да с е е породило нещо, но наистина не мога да го проуменя кажете ми какво да правя, моля ви !! това наистина е адски щок за мен и никога не съм си представяла ее възможно Въпреки всички неразбирателсва не си представям как майка ми...дори не мога да го кажа.

Чувствам се адски безпомощна. Споделих с един човек и едиссвената надежда която ми остава че всичко е свършило. Аз проверих и имейла на майка ми ( с който имам връзка от вкъщи) Там видях какви е майли са си разменяли (не бих могла да ги цитирам защото ми става още по-гадно) но от тях ясно се вижда че има нещо между тях (най-малкото флирт). Последният емайл е от 1 май....

Коментари

1.   Не би могла да виниш никого от родителите си. Не винаги се получава така, както ни изнася на нас. Приеми това, което се случва около теб за факт върху който ти нямаш власт. Би могла да го разбереш едва, когато натрупаш достатъчно житейски опит.

За да не се нараняваш още, спри да ровиш в нещата на майка си. Всеки има нужда от лично пространство. Не вярвам и на теб да ти е приятно някой да ти се рови в интимните неща.

Остави нещата така, както са! Гледай си твоя живот и се учи от грешките на родителите си.
Има една много хубава поговорка - на сила нищо не става!

2.   Не се притеснявай, това се случва и в най-добрите семейства. Просто може да е намерила сродна душа. И не казвай на баща си, може вече всичко да е отминало и само ще го разстроиш. Такива неща обикновено отшумяват.

3.   Здрасти. Човек изневерява, когато нещо вкъщи не му достига. Ти сама казваш колко са различни родителите ти. Това, че противоположностите се привличат, го има само във физиката.

Аз съм на същото положение. Баща ми от години изневерява на майка ми. Аз мълча, защото знам, че тя не му дава това, от което има нужда.

4.   Здрасти! Аз съм в такова положение в каквото е и майкати. Моят съпруг е същия като бащати-не обича да излиза, да се забавлява и пр. Аз съм на 23г. и имам нужда от това. Много дълго се колебах и доста мислих преди да предприема нещо, но в крайна сметка започнах връзка с 45 г.мъж. Той е коренно различен от съпруга ми, обича весели компании, забавления, купони (съпругата му е пълна противоположност, копие на моят съпруг). С него се чувствам страхотно, просто немога да ти опиша как се отпуска човек когато получава това което обича и харесва. Връзката ни е много дискретна, за да не нараним съпрузите си и освен това сме колеги... НЕ СЕ СЪРДИ НА МАЙКА СИ И В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ Я СЪДИ ЗА ТОВА! Не трябва да казваш на баща си какво си разбрала, защото това би съсипало семейството ви! Успех все пак!

5.   Мило момиче, любовта идва и си отива. Ти сама каза, че майка ти е романтичка и може би сега е срещнала човека, който да й подхожда - именно принцът от приказките! А сега искам да те попитам, сигурна ли си, че не е просто шега между колеги? И дръгото - сигурна ли си, че и баща ти е сам? НО това, което ще те посъветвам е - остави нещата така! Щом тя е щастлива и намира това, което иска... не я съди! Замълчи си, за да не съсипеш семейството си! Това е нейното лично пространство, ако тя реши - ще ти сподели!

6.   Разбирам те, но истината е, че това е личния живот на майка ти, а не твоят. Остави я да го живее така, както тя иска. Можем да определяме само как да изживеем собствения си живот. Помисли за себе си и за това, кое ще те направи щастлива в твоя живот. Изборът на партньор е важен, затова помисли когато се наложи да го направиш. Колкото повече общи неща има между двама души, толкова по-голяма е вероятността те да имат дълга и истинска връзка. Успех!

7.   Така се случи че се влюбих в съученичка на сина ми. Всъщност тя ме свали но ......Той го прие много тежко макар да е мъжкар. Дали да започна нов живот или да се пенсионирам - това ми е дилемата... благодаря че ме излушахте

8.   Мила, нормално е да не приемаш, това което преживява майка ти .Децата трудно осъзнават ,че някой от техните родители би могъл да попадне в подобна ситуация. Ще го разбереш ,когата пораснеш достатъчно и се сблъскаш с реалността. Опитай се ,дори и против волята си да приемеш този факт ,все пак майка ти не е ничия собственост и може да разполага със живота си по начин, който я прави щастлива.
Бъди убедена ,че някога това няма да отмине и теб.Успокой се и разбери,че няма нищо шокиращо в това.Успех !

9.   Пълни глупости!!! Какво значи че е нейния живот и можела да прави каквото иска... Заклела се е да бъде вярна и да е с мъжа си каквото ще да става! Изневярата е нещо много пошло, достойнството ти отива на кино. Не го разбирам и няма как да го разбера! Аз съм в същото положение и в момента я ненавиждам! Как не ви е срам да подкрепяте това нещо. Светът е станал много лош и за жалост ние не можем да направим нищо.

10.   Аз имам подобен проблем... И не знам какво да правя, чувствам се ужасно и ми е много противно.
Майка ми и баща ми са се развели преди много години, и в момента майка ми живее с друг мъж, баща ми с друга жена.

Сестра ми, аз, майка и той живеем около 7 години заедно в един апартамент... Той е 12 години по-млад от майка ми, може би за това се случва това сега. Виждам го да гледа някакви женски снимки в интернет, понякога някакви жени му звънят..Майка ми е забелязвала някакви неща, но той я уверява, че бълнува. А всъщност изобщо не е така. Дори днес като се прибрах от училище и виждам как гледа някакви голи снимки на някакво момиче от сайт... И веднагически го затваря. И аз се направих, че не съм видяла нищо и си влезнах в стаята. Неприятно ми е да мисля за каквото и да било...случвало се е и преди две години. А знам колко много майка ми го обича, и дори преди десетина дена ми обясняваше, че ако той не я обичаше нямаше да помага толкова на нас трите. И това е вярно, преди когато бяхме с баща ми живяхме с 50 лв на месец, а сега направихме ремонт навсякъде, имам куп нови дрехи, лаптоп, ролери, какво ли не. Не знам какво да мисля, а не мога да го гледам и да се усмихвам просто ей така...

11.   много интересен саит наистина.прочетох всичко много внимателно и понеже и аз се намирам в ситуацията на майката ; която евентуално има връзка някъде навън със свои колега се присъединявам към всички вас.вече 20 години съм омъжена и може би до към преди 5 години нищо не забелязвах от живота си докато гледах детето си ;в един момент когаот детето ни поратна аз взех да се оглеждам сама себе си и да забелязвам как живота ми минава не по този начин по които искам аз.дъщеря ни стана на 12 и малко по малко се оправяше сама и аз все повече свободно време имах и тогава се появи -той -другия мъж и след дълги колебания реших да си позволя това от което винаги съм бягала а именно изневярата.интересното е че не изпитвах вина и други такива чувства.и както каза ти мило момиче и моя съпруг е скучен човек -не обича шумните компании .в началото дъщеря ми приемаше всичко около мене много драматично но след две годишна връзка с този другия мъж всичко улегна .след това се появи и друг с когото съм вече две години и засега нещата са идеални но все още не мога да намеря смелост за развод-заради пустия навик-е ако някои ми даде съвет ще му бъда благодарна...

12.   Хора, абе вие не работите ли? Само свалки ли са ви в главите на работа? Съберете се купонджиите и взимайте децата с вас на купоните или детегледачки наемете. Няма криза у нас явно. Или хрисимата половинка няма как да избяга от семейните битовизми, че ви е широко около врата.
Мило момиче, таткото прекалено добре се грижи за милата ти майчица, за да има време и пари за романтиката с колегата. Е, ще се плаща някой ден, но няма да е тя.

13.   то затова в елмаза има поне милион и половина регистрирани потребители, какво се чудите