Споделена история от Семейство

Нуждая се от операция,баща ми не мисли да плати...посъветвайте ме
Здравейте, на 18 години съм, момиче. Моля редакторите да публикуват историята ми, имам нужда от мнения спешно. Наскоро пострадах и се налага да се оперирам за да мога да живея пълноценно. Искам да кандидатсвам тази година, избрала съм университет в който, се изисква физическа подготовка, не ме съветвайте да се откажа това е мечтата ми от години. Ако не успея да вляза там, нашите ще ме задължат да вляза на друго място а аЗ не искам. Операцията струва 2000 лева, няма да се поема от здравната каса, баща ми обаче започна да се прави на ударен, могло без операция, щяло да ми мине. Мен започва все повече да ме боли, аз все още уча не работя, все пак той и майка ми ще дават парите. Той не иска да дава толкова много пари, не знам какво да правя нямам време да започвам работа защото уча а операцията трябва да се направи спешно. Баща ми постоянно крещи вкъщи, че е пуснат бойлера или климатика, казва как много ток сме имали а той само тока и водата плаща, майка ми поема всички разходи по мен и други неща. Вие колко ток плащате месечно? Ние сме трима и баща ми плаща около 170 лв. Но зимата само, а лятото по-малко. Не ме мислете за мързелива, просто състоянието ми в момента не е много добро за да работя и да изкарам сама парите си. Дайте ми съвет.. не знам какво да правя вече, не ми е удобно да ги насилвам да ми плащат операцията.. Толкова бях раЗстроена тези дни, че какво ли не ми мина през главата за да изкарам тези пари.

Коментари

1.   здравей,
ако наистина е толкова спешно - може да пробваш със заем.
В действителност има много голяма възможност да се заробиш с един такъв заем - но ако от операцията зависи целия ти живот от там - аз не бих се колебал.
Има фирми за малки кредити които дават до 500-2000 лв. Може да вземеш от тях за срок от няколко месеца или година и след като си направиш операцията, може да помислиш за някаква работа за да може да го върнеш.
Пак казвам - рискуваш много с взимането на заем, но ако от това зависи здравето ти...

2.   Мисля че ти си едно неблагодарно човече! Затова, за да изпълниш "мечтите" си, започни да работиш, свирки на околовъсното, под масите по кръчмите и т, н. Изкарай си 2000-те хиляди лева. И прави с тях каквото намериш за добре! Само предварително се изнеси от вас. нали искаш да си независима?

3.   Предвид факта, че сайтът е анонимен, би могла да кажеш за каква операция става въпрос.

4.   Говори с майка си и виж дали няма начин да съберете парите. Колкото до това, че искаш да кандидатстваш нещо за което трябва физическа подготовка, ами забрави. поне за тази година, защото дори и утре да те оперират ще трябва време докато се възстановиш. Така, че щом не искаш да се отказваш от мечата си, тази година работи (вместо да учиш нещо, което не искаш) и догодина когато вече си напълно възстановена от операцията кандидатствай това, което ти харесва. Обаче наистина ми е странно, че баща ти не иска да помогне. Да, скъпо е, ама става въпрос за здравето ти в крайна сметка! Не е някакъв каприз. Ако беше за пластична операция да ти откаже, но явно случаят не е такъв. За това помоли майка си и други роднини за помощ. 2000 лева са доста, но не чак толкова, че да са напълно невъзможни за събиране.
Успех!

5.   Кажи за каква ооперация става на въпрос, иначе няма как да помогнем.

6.   Виж сегa, докaто учиш, можеш дa го зaдължиш дa ти плaти лечението, имa си зaкони зa товa. A aко още не си нaвършилa пълнолетие е още по- лесно.
Стрaнно е, че според оперaциятa е спешнa и нaложителнa, a според него " ще ти мине". Зa кaквa оперaция стaвa въпрос, aко е някaквa рaзкрaсителнa процедурa и aз бих откaзaлa и зa товa нищо не можеш дa нaпрaвиш.
Уточни кaкъв е проблемa, зa дa те посъветвaме по- добре.
Вероятно е също, aко е от знaчение оперaциятa зa бъдещтото ти кaндидaтствaне дa се ослушвa, зaщото не искa дa влизaш точно тaм.
Пaк кaзвaм, aко оперaциятa е спешнa и нaложителнa, можеш дa го принудиш дa ти я плaти, пa мaкaр и нa вноски.

7.   Мили Боже! Аз ако съм на теб, няма да го погледна повече този стиснат хрантутник. Плаща само тока и водата? Че то само разходите за един ученик надвишават тази сума, а какво остава за храна и т. н. Не и завиждам на горката ти майка. Направо не знам откъде да започна, шокира ме тотално. И изобщо не го съжалявай. По-скоро не ти ли е обидно? Все пак си му дете и не му искаш пари за кола, а за здравето си. Би трябвало сам да предложи, 2000лв не са много пари все пак. Според мен, към майка си се обърни, да вземе заем ако може даже и като си стъпиш на краката, се махайте от този егоист. Може да ти е баща, но на мен това ми говори, че парите са му по-скъпи от здравето и спокойствието на детето му. Ако се развали колата му или телефона, ще ги ремонтира нали?
А що не му предложите той да поема другите разходи, а майка ти тока и водата? Можеш също да му напомниш, че един ден той ще остарее и ще разчита на теб и ако не ти помогне, му кажи, че когато това се случи и ти няма да му помогнеш. Много са силни и вилни такива хора на млади години ама като остареят да видиш как цоцкат от децата си и хич не се и сещат за грешките си.
Другия вариант е докато го няма, сваляте въпросния климатик, който и без това явно не ви е от полза, продавате го него и други електроуреди (телевизор например и съм сигурна, че точно той най-много ще му липсва на "татко ти")и си правиш операцията...

8.   Не казваш за каква операция става въпрос, но от думата "пострадах" може да се предположи, че е имало някакъв инцидент от който имаш физически поражения. Личи се обаче, че вярваш в операцията като нещо което с магическа пръчка ще ти реши проблема. Това съвсем не е така. Много операции протичат неуспешно и се налагат втори, трети и н-ти операции, а дори и да са успешни остатъчните болки може да не затихнат и с години. Т. е няма никаква гаранция, че след операцията ще те боли по-малко. И въобще не си мисли, че веднага след това ще можеш да покриваш някакви физически нормативи, сякаш нищо не се е случило. С това аргумента ти за университета отпада напълно, а този за болките остава условен. Имай впредвид също, че операцията е краен изход, който лекарите препоръчват ненужно и даже престъпно често, защото имат материална изгода от това.
Колкото повече операции, толкова повече пари, независимо дали от касата или от пациента. На майка ми щяха да и отрежат гърдата заради някакво образование, което всъщност не е опасно, но тя се развика че е медицински работник и тогава от колегиалност и казаха истината, че няма нужда от това.
Аргумента на баща ти, който изкарваш главно като скръндза, всъщност е разумен. Ако наистина може да ти мине иначе, трябва първо да опиташ всичко останало преди да се решиш на операция като краен изход.
Щом не са те оперирали по спешност, значи нямаш счупвания и животоопасни травми.
Другото което мога да кажа е, добре дошла в реалността! Имаш нужда (по субективно твое мнение), ама нямаш възможности. Откъде да дойдат тия 2 хиляди лева? Ако си от най-тъпите ще се набуташ с кредити, ама после като дойдат мутрите да си търсят парите, ще изядеш бой не за една, ами за 10 операции.

9.   Баща ти е меко казано тъп. Как може, бе? ! Та това е единствената му дъщеря, мамка му!
Помоли бабите и дядовците си за помощ ако имаш такива. Братовчеди, чичовци, лели, вуйчовци, вуйни, семейни приятели. Все някой ще ти помогне!

10.   Независимо дали ти трябва за кандидатстване или не, операцията трябва да се направи.
Не знам какъв е проблемът, но някои травми от самосебе си не минават, дори създават нов проблем.
Например при скъсани кръстни връзки на коляно, може да се мине и без операция, но с времето колянната става се износва, кракът става нестабилен и се стига до ранно инвалидизиране само заради едни 2000 лв.
Гледай да му влезеш под кожата на този кресльо и намери някой с нужната компетенция по въпроса, да му обясни какви са последиците.
Това, че крещи, да не ти пука. Важното е да се възстановиш.
Успех!

11.   Тъй като не даваш никаква конкретика за самото нараняване, няма как да получиш пълноценен съвет. Още повече, когато 18 годишна мечтае за операция, кой нормален 18 годишен мечтае да го оперират, когато очевадно проблема не е сериозен, щом като родителите отказват да финансират такава интервенция. Много се надявам, операцията да не е за големи цици или устни, още повече щом като си готова на всичко, за да си я направиш. Иначе по темата ако искаш 2000лв. поработваш няколко месеца и ги изкарваш. Много е просто, не знам какъв друг съвет очакваш да получиш. Ако ти дават доста пари джобни, което също ме съмнява като чета какъв пинтия е баща ти, но ако ти даваха, можеше да вземеш кредит 2 бона, да си свършиш работата и да го изплатиш за една-две години от джобните си. Трето като съвет бих ти препоръчал, заем от баща ти с обещание да му го върнеш лятото, когато ще се хванеш за 2-3 месеца някъде на работа.

12.   Мои съученици проектът им по свет и личност 12 клас беше да помогнат на техен болен приятел и организираха благотворителни концерти и по този начин събраха средствата за лечението му, за жалост болестта го надви, но няма да изпадам в подробности за това. Та ако имаш добри и свесни приятели може да се организира една дарителска кампания и средствата да се съберат! Може и като ти дават за училище също да пестиш! Колкото до вашите нямам думи що за коравосърдечен човек трябва да си да не помогнеш на детето си, а и това да ти налагат къде да учиш. Обясни им, че си отделна личност и искаш да следваш своите мечти, а не техните и щом завършиш при първа възможнот бягай оттам!

13.   Може ли редакторите да публикуват коментарите, най-сетне..

14.   Ние плащаме 70лв имаме бойлер и се отопляваме с конвектор. В 2 стаи сме 3 човека. За операцията не знам какво да ти кажа, явно няма пари баща ти.

15.   От Авторката : Благодаря за някои от мненията :), а за тези, които не са прочели, не е за цици нито за джуки, не бих пропиляла пари за такова нещо, не съм грозно момиче за да си слагам силикон, написала съм, че имам травма, която се получи в резултат на счупване и не правилно зарастване на костта на десния ми крак, вече трета болница ни каза като единствено решение на проблема, че това е операцията. И не не мечтая за тази операция, просто усещам, че е необходима защото болката си е болка, и не е приятно да заспивам всяка нощ с нея, не знам защо много от вас са реагирали по този нападателен начин, за пореден път се убеждавам, че има хора, и Хора. Нито съм търсила пари от вас нито съм Ви карала да пишете и да отнемате от времето си. Просто помолих хората да ми дадът съвет ако имат възможност, и благодаря на всички ви за, което :)

16.   операцията е вариант, когато всичко друго не работи. След възстановителният период е различен, и понякога не се стига до пълно възстановяване. Проучи обстойно плюсовете и минусите за твоя конкретен случай. Операциите не са шега.

18.   Абе тези от вас, които сте срещу авторката малоумни ли сте някакви, вижте какво е писала:
"Мен започва все повече да ме боли" - значи наистина има нужда момичето, а вие тука за разкрасителна операция говорите..
Защо имам чувството, че ако беше момче, щеше да има къде къде по - подкрепящи коментари и никой нямаше да пише за свирки и околовръстно, нищо, че има и мъже, които практикуват най - древната професия..

И тоя гнусен мухъл номер 2 защо не се хвърли от някъде? !?

Абсолютно прав/а е номер 10!!!

19.   От Авторката: Номер 12, благодаря за коментара, един от малкото разбрали написания от мен проблем.

20.   Разбирам те чудесно, баща ми не ми даваше пари, когато бях учник и студент. Майка също. На твоe място бих си намерил работа за 4 месеца, а след като успея да напусна дома, бих теглил един бой на баща ти. Що за родители постъпват такаs децата си. А ти се пази. Успех!