Споделена история от Семейство

Непоносимост към мъжа на сестра си
Вече се опитах да публикувам тази история, но явно заради дължината й или по други причини, не е била одобрена. Този път ще я обобщя възможно най-много и моля да бъде одобрена от модераторите.
С малката ми сестра сме близки от малки, но откакто се ожени (преди 3 години), мъжът й постоянно започна да я ограничава и почти не се виждаме (те са в Бургас, ние с мъжа ми - в София).
Тя се оплаква от него, защото той се опитва да я накара да заминат за Хърватия (той е хърватин), при положение, че тук тя има стабилна работа, мечтата й от малка беше да живее в Бургас и целият й живот изобщо е тук. Страхувам се обаче, че тя може да се съгласи, защото е полудяла от любов по него въпреки че той е тотален простак и егоист. На всичкото отгоре, той не иска деца в следващите 2-3 години, а тя отдавна иска дечица, при това много, а иначе докато се ожени за него, то не бяха обещания от негова страна, то не беше чудо! За да може сега да й се налага във всичко!!! Дразни ме много, антипатичен е на цялото семейство, а тя бавно и постепенно си съсипва живота и си променя ценностите заради него. Как мога да я спра? Как мога да й помогна? Постоянно я мисля, даже напоследък в работата си не се концентрирам. Да не говорим, че идват празници, които ще прекараме заедно и тогава не знам как ще се сдържа да не го пребия този или най-малкото - да му кажа всичко, което мисля за него в лицето.

Коментари

1.   Братовчедка ми беше така цели 6 години с един *** заради него остана да учи в нейният си град, а я бяха приели къде ли не. Но след като се осъзна един ден го остави и сега е много по-добре. Не можеш с нищо да и помогнеш докато сама не види всичко което и се случва от друг ъгъл

2.   "защото е полудяла от любов по него въпреки че той е тотален простак и егоист. " - Сестра ти ли ще живее с него или ти? Ако е малолетна, да си загрижена за нея, но тя си е зряла жена, сама решава с кого да живее. Като не можеш да го понасяш, остави ги да заминат в чужбина. Не знам, той какъв е егоист, но в твоето поведение прозира егоизъм, сестра ти не е твое притежание. Да не го правиш от завист към сестра си?