Споделена история от Семейство

Не искам да имам дете..
Здравейте, дълго време с мъжа до мен обсъждаме, спорим, караме се и тъпчем на една и съща тема. Накрая спрях да обвинявам него и реших да потърся дали вината не се крие в мен, като за начало ще кажа, че съм на 22 години, той е на 24. И сме заедно от доста години още от тийнеджъри, но сме на официални семейни начела от година и половина вече. Като цяло той е страхотен във всяко едно отношение и за това не мога да си позволя да го изгубя.
Относно съществото на темата, той вече иска да си имаме дете, постоянно ми намеква, че нашите родители на нашата възраст са имали по две деца дори, а то е така, защото мен майка ми ме е родила на 19 и родила сестра ми на 21. Аз обаче, не че не чувствам готова, по скоро не ми се жертва нищо името на бебе. Не знам може да звучи ужасно, но моята работа е свързана с външния ми вид, тъй като съм рекламно лице и тялото е нещото, от което изкарвам пари. Не съм готова и не знам дали някога ще бъда да си жертвам тялото, красотата и работата в това да отгледам едно бебче. Просто сега се чувствам осъвършенствена във всяко едно отношение. Той, обаче не иска да ме разбере.. казва, че красотата е до време и може да се занимавам с нещо друго след като родя. Ежедневните скандали вече започнаха да ми омръзват, нито той има намерение да отстъпва нито аз..
Не знам как да постъпя? Благодаря предварително и моля да изкажете мнението си и как бихте постъпили на мое място!

Коментари

51-58 от 58

60.   Ай номер 56 да ми обясни, ако въпросния й приятел се спомине например 4-5 години след раждането на детето, или се разболее от тежка болест, от къде ще идват парите за детето, от помощи ли, от възрастни родители ли, ааа? !?

Писнало ми е от задръстени лелки, които всячески се опитват да пълнят главите на младите момичета, че като ги хареса някой мъж и ако не му "ходят по свирката", то ще свършат не знам си как там сами ли и каквото там беше.. другите редовни празнословия..

Ами никой не знае как ще свърши, дори и да си жена със стабилно семейство състоящо се от 5 деца и мъж пак не ти е гаранция, че няма да умреш сама!!

"А на циганките какво пък им е лошото? " - тука нямам думи просто..

61.   Имаш правото да решиш кога искаш дете. Знам много жени, които избързаха с децата и сега са разведени и с провален живот. Млада си имаш време за деца... няма нищо лошо в това да имаш дете и в това да нямаш. Аз искам деца, на 21 съм и искам да родя когато стана на поне 30, това е моето решение и приятеля ми ме подкрепя, дори да не ме подкрепяше, аз пак нямаше да се превърна в инкубатор и да създам дете което на този етап не желая и за което не мога и не искам да се грижа.
Ти си жената и ти ще родиш това дете, имаш правото да решиш кога си готова за това и дали го искаш изобщо, никой не може да те задължи или насили в това отношение. Вв България все още е табу една жена да не иска дете, но това е нормално решение. Браво, че искаш кариера и да се развиваш.

62.   № 60, ако вземе, че жената се спомине, то тя ще си умре, без да има свой наследник. Безумие да се мисли за такива неща, но ти сама повдигна въпроса. Никой нито е тръгнал да умира, нито пък е останал със 105 лева на улицата. Просто се опитваш да изчоплиш някакъв човешки страх, който да ти подкрепи провалената теза. Може би за теб е по-важно след теб да останат едни купища пари, отколкото деца, които да те продължат. Ако искаш носи си парите в гроба, но лелките на на 20-30 години като мене, са толкова прости, че не искат да дават лош промер на момичетата, които се колебаят.

63.   Здравейте. на 18 съм и имам сериозен приятел на 26... горили сме за бебе.... но март месец му се роди племенница и той много се нахъса да имаме бебе при положение. че съм му обяснявала че първо искам да завърша което е след около два месеца и след това да мислим за бебе... и последния път преди да правим любов той на шега ми спомена нещо от сорта на "ами ако случаино си направим бебе? "след което аз рязко отсякох че първо трябвва да завърша и след това желанието му отмина каза че тази година няма дя пробваме за бебе

64.   Еми, като не искаш дете, недей да имаш. Изборът си е твой.

65.   Ти си избираш как да живееш, живота си е твой. Майка ти е направила своя избор, но никой не е казал че трябва задължително да си като нея. Не си във Северна Корея че да те принуждават да се жениш и да раждаш
Като не ти се ражда, можеш да осиновиш - колко деца има захвърлени по домовете, ако семействата им ги обичаха нямаше да бъдат изоставени. Или да заченеш инвитро. Или да си замразиш яйцеклетките в случай че в бъдеще ти се прииска да си имаш собствено дете. Или като толкова искаш да си спреш цикъла. Твое си решение
А и майка ти си има друга дъщеря може сестра ти да си създаде собствено семейство и ти да си готината леля.

66.   Ако не искаш дете недей да имаш.
Повярвай ми ужасно е да имаш дете когато не си готова да се грижиш психически за него. Ще страда и детето. Ако ти страдаш и детето ще страда.
Може да получиш паник атаки ако изпаднеш в депресия.
Не мисли кой какво казал кой какво имал не мисли за жените преди сто години че са имали две деца защото това да имаш дете е сериозна отговорност. Трябва да вземеш осъзнато решение.
Да, красотата е до време трябва да имаш сериозна професия за в бъдеще.

67.   Твоя работа си е.

51-58 от 58