Споделена история от Тинейджърски

Хининова вода за растеж на косата?
Здравейте момичета. Вече имаше такава тема, но с мнооого и противоречиви коментари и не разбрах съвсем това, което ме интересуваше, защото всеки говори различно. Моята коса е дълга, средно гъста бих казала, ако изобщо има смисъл, не е много гъста, но не е и много рядка. Имам проблем с косопада. По четката остават, а по килима е мрежа от косми. Преди да пристъпя към въпросите си относно хининовата вода бих искала да ви попитам за някой евтин и добър шампоан против косопад, за предпочитане някой билков или такъв с минимално или без съдържание на химикали. Това, което ме притеснява в хининовата вода, е че някои казват, че получили косопад от нея, а аз вече имам този проблем и не искам да се засили. Марката вода ли е виновна или просто на всеки реагира различно тази вода? Друго, което ме интересува е марката. Едни хвалят Милва, други пък казват, че била чиста вода и пълен боклук, четох и за някаква марка КОКОНА за такава вода... не знам коя марка да търся като по-ефикасна. Освен това вярно ли е това, че ако се ползва едновременно хининова вода и хининов шампоан ще се получи обратен ефект? Вече съм решила тривитаминол да пробвам, но много ме блазни тази хининова вода, искам да я видя какво представлява. На едно място четох пък, че косата наистина растяла с тази вода, но пък косата ставала тънка, хвърчаща и падала лесно и бързо, други пък описват някакви прекрасни бляскави гъсти гриви пак заради същия продукт... за това казах, че множеството противоречиви мнения ме объркаха, вие какво ще ме посъветвате?

Коментари

1.   Първо за хининовата вода - пробвай, защото тя е добра точно за скалпа УЖ, НО не си мисли, че нещо такова може да накара косата ти да е по-гъста. Генетично е заложено колко фоликули ще имаш, колко е дебел косъмът и така нататък. Няма да ти навреди, но няма и да помогне за по-гъста коса. Марката тук няма значение - хининовата вода е с едно и също съдържание. То е като да пиеш Ацетизал (български аспирин) вместо аспирин. Има си определени концентрации и съдържание - евтин продукт
Косата на всички хора расте около 1 см. месечно. Това е положението.

Шампоан без химия няма! Ние самите сме съставени от атоми и молекули - също сме химия. Често точно „билковите“ шампоани са най-агресивните. Просто си вземи хубав шампоан, увлажняваш скалпа като примерно Head and Shoulders или нещо от аптеката.

Ако имаш проблем с косопада обаче най-вероятно причината е на хормонална основа или в липсата на витамин Е. При жените това са причините - виж си хормоните най-вече.
Ако си на някаква диета без хляб не е учудващо да ти капе косата заради липса на витамин Е, така също си виж хормоните ако положението е сериозно. Имай в предвид, че всяка пролет и есен косата пада по-интензивно. Нормално е да се сменя косата и да капе - един косъм живее най-много 2-5 г. Важно е да ти расте нова коса отдолу. Хвани произволен кичур и ако в посока скалп е много по-дебел от при връхчетата, значи при теб всичко е нормално. притеснително е само ако всички косми са ти с една и съща дължина - това значи, че нова коса не расте или малко расте, което пък значи, че имаш някакъв проблем, но той ще да е вътре в теб, не вън - хормони, хранене, стрес и така нататък, а тук хининова вода и шампоани не помагат.

3.   Аз използвам хининовата вода на милва, а до скоро използвах и шампоана... мога да кажа само хубави неща за тях. Първо, но не и по важност, преди четката ми ставаше в косми след няколко сресвания и гребенът също, а сега когато се реша има с пъти по малко косми. Второ - на скоро се подстригах късо и използвах водата шампоана, е мога да кажа, че за почти месец косата ми порасна 1-2см. Майка ми също използва водата и казва, че косата й е станала по-здрава. Тя също имаше проблем с косопада, затова си купи шампоана на farkom-mea natura (мисля, че така се пише) за всеки тип коса. Също така (може да ти се стори гнусно) преди години имаше наистина сериозен проблем с косопада затова прибегна към критични мерки (отчаяните времена искат отчаяни мерки) мажеше скалпа си с урина и след 1-2 минути го отмиваше с мек шампоан... наистина подейства.

Надявам се да съм ти помогнала и успех с косата :)