Споделена история от Тинейджърски

Защо нямам гърди?
здравейте. на почти 17 съм. не знам дали има връзка, но все пак ще го спомена - дойде ми края на 5-ти клас. от тогава "гърдите ми" изобщо не са мръднали. наистина не са мръднали. не са малки или средни ама баш си ги няма. на какво може да се дължи? баба ми има доста големи гърди, майка ми също. даже баба ми често ми казва пий боза за да ти пораснат, но не мисля, че ще има някакъв ефект, дори може да кача излишни килограми от нея. та искам да ви попитам мога ли да направя нещо по въпроса, защото всичките ми приятелки имат доста по-големи гърди и знам, че не съм единствената с този проблем, но все пак е много гадно. благодаря предварително.

Коментари

1.   Отговорът е един - ГЕН най-вероятно си прекалено слаба, но най-вече просто нямаш ген за гърди
И да - бозата помага, защото ако си прекалено слаба ще ти даде малко килца и в гърдите, но е доста надценена - тя не се прави вече със захар, а с аспардам, така че и калориите ѝ не са толкова много.
Събуди се и се примири и научи да се харесваш такава каквато си

2.   Никога не се знае. Едно време, когато бях на 17 всички ми се подиграваха, че имат гърди, а аз не. Дори не носих сутиен. Обаче към 21-та година ми пораснаха и сега са ми по - големи от на тези, които ми се присмиваха...

3.   Рибено масло, боза, млечни продукти, лук-дано да помогнат. И СИЛИКОН той най-много помага

4.   За какво ти са вимета, ти млеконадой ли ще правиш. Господ си знае работата, и малките гърди могат да кърмят. И за тебе ще има мъж, не всички искат монтафонки. Споко, като забременееш, сами ще се уголемят. Сега само ще ги мъкнеш.

5.   Защо ви интересуват тези неща?!?!Аз съм 6клас и изобщо не се вълнувам от тези неща!?!Иначе просто прияеми не са големи и това е!!

6.   Защо ви интересуват тези неща? !? ! Аз съм 6клас и изобщо не се вълнувам от тези неща!? ! Иначе просто прияеми не са големи и това е!!

7.   Аз съм 7, 8 години по-голяма от теб и мога да ти кажа, че съм като теб. Това е до ген. С нищо освен с импланти не могат да се увеличат. Да имам комплекс и не го крия. Винаги ме е карало да се чувствам гадно. То сутиени неудобни, абе какво да ти кажа общо взето грозна картинка откам бюст.
Много жени нямат гърди. Не се безпокой от такава гледна точка, че си само ти.. Не не си!!
Красиво момиче съм, обаче нямам гърди. Единственото грозно в мен. Ама то стига. От малка не си ги харесвам. Природа просто.
Ако имаш средства, слагай импланти. Като минеш 20 години мисля, че няма нищо лошо в това. Аз един ден ще си сложа. Знам, че един ден ще бъда с красив и добре оформен бюст. По-добре късно отколкото никога. Сега съм на 24, и още съм си така. Ти си на 17 и мога да ти кажа че комплекса си е комплекс независимо от годините.

8.   Аз съм 7, 8 години по-голяма от теб и мога да ти кажа, че съм като теб. Това е до ген. С нищо освен с импланти не могат да се увеличат. Да имам комплекс и не го крия. Винаги ме е карало да се чувствам гадно. То сутиени неудобни, абе какво да ти кажа общо взето грозна картинка откам бюст.
Много жени нямат гърди. Не се безпокой от такава гледна точка, че си само ти.. Не не си!!
Красиво момиче съм, обаче нямам гърди. Единственото грозно в мен. Ама то стига. От малка не си ги харесвам. Природа просто.
Ако имаш средства, слагай импланти. Като минеш 20 години мисля, че няма нищо лошо в това. Аз един ден ще си сложа. Знам, че един ден ще бъда с красив и добре оформен бюст. По-добре късно отколкото никога. Сега съм на 24, и още съм си така. Ти си на 17 и мога да ти кажа че комплекса си е комплекс независимо от годините.

9.   И аз винаги се чудих защо точно аз.. Но това е ген просто. Не си само ти, не съм само аз. Има много жени така като нас. И много жени, които са си направили, мечтаният бюст. Ако мога да те успокоя по-някъкав начин. Но както ти казах в днешно време това може да се промени. Има много добри специалисти, които могат да направят на жени като нас мечтаният бюст. Но паричките ги няма. И изобщо не ми пука да ти кажа за каква, ще ме помислят, необходимост е не е прищявка. Само човек в твоето положение те разбира наистина. Пречка ми е било откъм облекло, и какво ли още не. Може би притеснение даже от този комплекс.

10.   Не се притеснявай, едно 80 процента от момичетата имат твая проблем и имат малки гърди, пък са си прекрасни.

11.   Ами аз имам гърди, малки са но, предпочитам да нямам, защо ти са?? На мен само ми пречат!

12.   За съжаление то си е до ген. Може да си го наследила от някой друг, не е от майка си или от баба си. Да питаш защо гърдите ти са малки е все едно да питаш защо косата ти е къдрава. Наследство и толкова. Това с бозата е доста надценено, но има шанс един ден като забременееш и родиш гърдите ти наистина да се увеличат заради хормоналните промени. Така, че опитай се да се приемеш такава каквато си и се надявам, че като станеш майка ще се пораснат.

13.   Според мен няма за какво да се притесняваш. Хората и момчетата ще те харесват по характер, а не по гърди. А и след времето ще пораснат.

14.   Не се тревожи, с или без гърди, все ще си намериш твоя човек.

15.   Ако си с поднормено тегло, това може и да е причината за малките ти гърди. Все пак, гърдите се състоят най-вече от мастна тъкан. Но това не означава, че трябва да тръгнеш да пълнееш, а да си в нормата за твоята възраст. Ако нямаш проблеми с теглото, значи най-вероятно твоите гени са такива и ще имаш малък бюст. Има някаква вероятност да се развият до 1-2 години, но според мен, вече си излязла от пубертета и едва ли тялото ти ще претърпи някакви промени занапред. Ако нямаш хормонални проблеми от типа на нередовен цикъл, прекомерно окосмяване и тем подобни, значи няма за какво да се притесняваш- хормоните не са причината за малките ти гърди. Ако толкова много те тревожи този факт, може да посетиш лекар и да ти пуснат едни изследвания, за да си спокойна, че всичко е наред. Иначе, не гледай приятелките си и не се сравнявай с тях, всеки от нас има определени недостатъци във фигурата си, които би искал да промени, но за теб е най-добре да се научиш да харесваш тялото си такова, каквото е и да не оставяш това да повлияе на самочувствието ти.

16.   Не е вярно,че като забременееш порастват.Пълен мит.Имам позната жена като нас,която роди два пати и нито единият път не помръднаха.
И най-важното да ти кажа,човекът до теб,когато си намериш приятел,ще знаеш че е с теб заради теб самата а не заради тялото ти.Момчето което ти е приятел,ще те обича такава каквато си и ще те е харесал такава.

18.   Аз съм на 13 години и също имам много малки гърди. Трудно забележими са. Иначе ми дойде цикъла лятото. Понякога ми става тъпо, че всичките ми приятелки около мен са по-надарени. Но пък и нямам комплексът малък бюст, защото аз съм на 13 и тепърва раста и може скоро да ми порастнат повече. Иначе ти пожелавам успех! :)

21.   Да, не се притеснявай, българките като ген са така повечето с малки гърди, а при някои направо липсват. В Англия, Ирландия, Германия дори слабите момичета имат големи гърди, но наистина си е въпрос на ген. Да не ти пука- повечето българки са така, женствеността е съвкупност от качества, не само едни гърди.

22.   Така както бих взел някоя с малки така и не обичам момичета да търсят само големи краставици. Та ако някой не т е иска заради това е същия комплексар като тези които не харесват ако не са им достатъчно големи на момчетата. Така че това да не ти пречи, екстра си пък може и да претърпят развитие.

23.   Защото всеки е различен. Едни имат гърди, но нямат хубаво лице, други имат хубаво лице, но нямат гърди, трети пък нямат нито едното, но имат друга хубава черта. Няма как да имаме всичко. Аз пък имам голям нос, но имам хубава коса, която мнго мечтаят да имат. Просто се приеми.

24.   А сега питаш ли какво ни е на нас момчетата като ги питат защо не ти е по дълъг и така? Разликата е че момиче все някой ще я хареса с каквото и да има там