Споделена история от Тинейджърски

Досадна ли съм?
Здравейте,
проблемът ми може да ви се стори глупав, но винаги е добре, когато човек чуе мнението на странични наблюдатели с безпристрастни мнения.
Аз уча в по-голям град, който е близо до родното ми място и всеки петък се прибирам там. Така се запознах с едно момиче, с което макар да сме от малко населено място, не сме имали възможност да се запознаем и да общуваме преди. Всеки петък се прибирахме заедно и почти всеки понеделник се връщахме обратно. Постепенно се сприятелихме, намерихме общи интереси за музика и филми. Рядко се случваше, но когато я нямаше, се чувствах некомфортно, даже ми докривяваше, че ще се прибирам сама. Тя веднъж ми каза същото. Много ми допадна като характер, като начин на мислене. Искам да имам такава приятелка до себе си, защото рядко някой ми допада толкова.
Този понеделник пак се прибирахме заедно. Тя ми показа на телефона й нейни рисунки, каза ми, че има и други. Поисках да ги видя някой път, а тя отвърна, че ги е качила на страницата й във фейсбук. Беше много притеснена, защото й предстоеше представяне на важен проект. Казах й, че вярвам в нея, да има самочувствие, че ще й стискам палци и когато може, да ми пише как е минало. Като се разделяхме, тя каза, че й е било много приятно и ще си пишем. Вечерта влязох в профила й във фейсбук. Отворих снимките й. Имаше различни снимки. Снимките на рисунките й бяха по-отдавна. Видях ги и харесах само тях. Представянето й беше вчера, но не ми писа нито вчера, нито днес през целия ден. И просто се чудя дали това, че харесах снимките, отстрани не е изтълкувано, сякаш й се ровя във фейсбука и съм някаква досадница или още по-лошо - откачалка, преследвачка. Аз се разрових в снимките й, защото ми каза, че там има други рисунки и ги харесах, защото тя наистина умее да рисува прекрасно. Не съм имала за цел да й се ровя в профила или в личното пространство. Но се чудя дали не се е изтълкувало по този начин и затова ли не ми писа, или е била заета.

Коментари

1.   Разбира се че не е заради това че си прегледала фбто й, наши фейвбук е за това, ако не иска да й се ровят в личното пространство няма да има профил, пиши й и я питай защо не ти пише/отг, може да си има проблеми

3.   Просто представянето явно не е минало добре и сега не й се говори за това. Ако не ти пише до утре, ти й пиши! Но не те е помислила за нахална! :)

4.   Да не е забранено да и гледаш профила. Айде стига с тея простотии и филми.

5.   Какво може да си помисли човек ако му харесаш картините? Ти сериозно ли? ⊙﹏﹏⊙

7.   Както казваш, вече сте се опознали и сте си допаднали. Аз бих приела постъпката ти за странна, ако те познавах от 2-3 дни, примерно, а не от толкова време. Вие вече сте се сприятелили, какво лощо има да харесваш рисунките й? Мисля, че се притесняваш излишно, може би защото прекалено много искаш да сте приятелки. Давай го по-лежерно. Ако и ти си приятна компания за нея, тя ще ти го покаже. Не се вглъбявай в някакви дреболии, защото след време може наистина да те помисли за досадна. А относно това, че не ти е писала, няма как да знаеш какво става с нея, дали не е заета или в кофти настроение, просто има такива моменти при всеки човек, когато не му се контактува с другите.

8.   Че какво лошо има в това, че си й харесала снимките?? Рзбира се, че не си досадна. Не виждам нищо странно, нали за това е фейсбук.

9.   Деца, вземете да живеете в реалния свят животът е навън, а не във фейсбук! То и аз влизам, но гледам да не вися нонстоп уча, излизам навън, карам колело! Сега например както вали снежец може да излезете да се пързаляте с найлони или шейни, да се замервате със снежни топки, да направите снежен човек. Или пък да се съберете и да си поиграете общо с играчките си. Едва ли ти се сърди че си и харесала снимките аз не се сърдя ако някой започне да ми ги харесва наведнъж и по много. Повечето по принцип сега се радват като получават много лайкове. Ако все пак този въпрос те мъчи си поговори с нея!