Споделена история от Тинейджърски

Той !
Във вторник ходих на театър .. Доскуча ми и си включих BlueTooth и намерих едно момче, на което писах отначало "здр" после си писахме близо един час .. Той е с шест години по-голям от мен и въпреки това ме накара да изляза с него .. Каза ми много неща .. Мислех, че ще отида в сряда из центъра, за да се срещнем, но ме домързя адски и се притеснявах ..

После го измислих - обадих му се в сряда вечерта ( защото си разменихме само GSM-ите ) и се уговорих с него за единадесет часа пред общината .. Избягах от училище (изобразително) бях там точно в единадесет часа, обаче него го нямаше .. Стоях от страни, за да видя дали ще дойде и с кого ще бъда през следващия час .. Добре, хубаво чаках го петнайсет минути и се отказах .. Нямаше какво да направя, нямаше начин да се върна в нас, нямаше начин да се върна в училище, защото казах, че ми е лошо .. Обиколих центъра и започнах да се връщам, точно тогава го видях .. Имах някаква представа за него, защото го видях в театъра, но все пак му придрънках по телефона и той се обърна .. Видяхме се, здрависахме се и отидохме на по кафе .. Разпита ме доста (това е съвсем нормално) аз го питах само два въпроса .. Някак си и двамата се притеснявахме - той си играеше с касовата бележка, а аз гледах на различни посоки .. Бяхме заедно половин час .. След което той трябваше да отиде на училище .. Преди да тръгне ме покани отново на кафе (довечера), но аз отказах, защото нашите не биха ме пуснали сама, навън, в тъмното .. Той е втора смяна, а аз съм първа .. Някак си е невъзможно да се виждаме често .. а и не е хубаво да се бяга от час, все пак нямам тази възможност винаги ..

След срещата се почувствах по-добре, защото сложих край на въпросите си, край на притесненията си .. Не е лош като човек, а и без това сме просто приятели .. Най-лошото е че е разочарован от тоя живот, каза, че не се чувства щастлив .. Може да се стори глупаво на повечето, но мисля, че трябва да му бъда близък приятел и да подкрепям, просто защото си заслужава !
Въпросът ми е: правилно ли ще постъпя, ако изляза с него ..?

Коментари

1.   Ами ако го харесваш като приятел защо да не излезете пак?

2.   CT1 може да ти даде по-добър савет от моиа !