Споделена история от Тинейджърски

Срам ме е да му призная
Здравейте! Аз съм момиче на 13г. В моя клас има едно момче което харесвам страшно много. Проблемът ми е, че съм прекалено срамежлива, за да му призная и не знам как ще го приеме той. Освен това с него сме много добри приятели и ме е страх да не разваля приятелството ни.

Сигурна съм, че не съм единствената с този проблем, но ви моля за помощ.

Коментари

1.   На твоята възраст не е много добра идея да започваш връзка с момче от товя клас :)

Мег*

2.   Хмммм......... Аз преди години в първи клас (бях едно хлапе) харесах едно момче от моя клас. И бях (и още съм) срамежлива но му казах.А бяхме много добри приятели.Той не ми говореше месец а след това ми каза че и той ме харесва.Но зависи от момчето.Може да харесва някое дгуго момиче от класа ти което е така да се каже "тип модел" но това не значи че не не може да му кажеш.Ако решиш да му кажеш му кажи в училище когато сте насаме.Ако искаш пък може да започнеш да събираш доказателства ако те харесва.Ако събереш 10 предполагам че можеш да му кажеш.Но не мога да ти помогна тъй като не познавам момчето.

3.   Може би забравих да спомена, че с него седим на един чин.

4.   Еми рисковано е.Дори ако те харесва като скасате а това някога ще стане няма да е същото вашето приятелство.Питяаи го и незнам.Но ако не те харесва ще стане много кофти и аз имам същия проблем споко.Ама съм на 12.

5.   Здравей аз също имам проблем като твоя... Аз съм на 14 и обичам момче което е доста по голямо от мен (ако е важно на 18 е). Той е сладък мил и е просто перфектен нищо че е голям (той е имал много гагжета които са на моята възраст). Аз съм срамежлива като теб, но една страхотна приятелка (която е като сестра на момчето) ми каза че ще ми помогне и ще му каже когато се видят, а те се виждат често. Моята приятелка ми каза нещо, което няма да забравя (каза ми го защота аз мисля че тои ще ме намрази като разбере) каза ми, че неможеш да мразиш човек който те обича... Разбирасе с риск да се унижа ще кажа, че това е едва второто момче, което съм обичала истински. Аз уча в училище с изключително малко момичета и в класа съм единствено момиче и смея да кажа, че съм харесвала много момчета, но досега съм обичала само две. Моя съвет е: 1. Изясни си дали го харесваш или го обичаш, 2. Ако го обичаш му кажи или накарай птиятел/ка да му каже, 3. Трябва да му кажеш, защото ти ще се почувстваш по-добре, ако той го знае... Успехи с негоо...