Споделена история от Тинейджърски

Страх ме е от кръв и инжекции....
Здравейте на 14 съм... Като бях по малка имах страх от инжекциите плачех след това влязох в болница понеже боледувах от хепатит "А" до тогава не ми ставаше нищо, но дойде време за първата ваксинация в 1 клас беше ме малко страх докато ми я слагаха не ме болеше, но след това изведнъж припаднах.... И от тогава като чуя за кръв или нещо такова ми става лошо и припадам... Искам да се преборя с този страх защото искам да стана ветеринарен лекар, но тогава ежедневно ще ми се налага да гледам кръв и да бия инжекции, но въпреки този страх продължавам да мечтая да реализирам моята мечта та мисълта ми е дали някой има идея как да се преборя с това за да мога да сбъдна мечтата си... Предварително ви Благодаря за идеите...

Коментари

1.   Това зависи само и единствено от теб. И аз преди бях така, но някак си го преодолях. Успех! :)

2.   И аз припадам понякога от инжекции. Единствения начин е да се изправиш срещу него.

П. П Аз не съм.

3.   Аз съм момче на 16г И имам същият проблем и причина И аз не се страхувах Но веднъж Ми взеха кръв Аз се опитах да се владея но когато лекаря каза "Няма кръв"Аз от страх припаднах не си чувствах краката и до днес съм така мисля си че ще припадна няма да издържа и така става;

моят съвет е да не мислиш че ще припаднеш да мислиш за прятелите ти които не се страхуват ако има такива,
Просто да си кажеш че няма нищо от това че ти взимат кръв,
Не гледай как ти взимат кръв;Не навеждай главата си;
И просто мисли за др. неща

4.   Съветвам те да си измислиш друга професия. Аз също имам огромен страх към инжекции, болници и най-вече болници. Щом знаеш, че не си за това, не ставай ветеринар или нещо, свързано с кръв. Защото ако не успееш да преодолееш страха си, как ще работиш тази професия всеки ден?

5.   Като малък също ми бяха притеснителни инжекциите и като голям човек пак малко ме нерви когато медицинско лице ми поставя инжекция. Все ми се струва, че бързат, искам да внимават повече:).

Счупих си крак преди няколко години, оперираха ме. Имах 30 инжекции против образуване на тромби, в корема или рамо се бият, 5 от тях ми биха сестрите 5те дена докато лежах в Пирогов. От колегите в стаята разбрах, че някои сами са си поставяли останалите инжекции(изписват се с рецепта) вкъщи. Реших и аз така. Изненадах се колко спокойно е когато аз си слагам инжекцията. Знам си кога вдишвам/издишвам, че няма да мръдна точно в момента.

Предполагам на друг човек или животни е още по-непукистко. Все пак собствената кожа винаги е по-близко до тялото от чуждата:).

След две години: другата операция за изваждане на винтовете от крака. 16 инжекции имах, 2 дена в Пирогов, останалите вкъщи. Този път настоях пред сестрите аз да си ги бия на място. Като ми влетят забързани и имат да обслужат 30-40 човека на етаж най ме дразнят...

Та не се притеснявай, а следвай мечтата си - който обича животни е добър човек в сърцето си:). Вегетарианец съм, но през 2008 работих 5 месеца в месарница. Първите дни миризми-кръв-гадост-агнешки глави с очите им-свински уши и крачета-рязане на шкембе(щях да повърна от миризмата първите пъти)-рязане на свински черен дроб за клиентите(това се изплъзва навсякъде като го хванеш с ръкавицата) и тн. След две-три седмици престанах да се впечатлявам, свиква се.