Споделена история от Тинейджърски

Бойни изкуства за момиче
Здравеѝте. На 15 години съм и много искам да се запиша на някакъв боен спорт нещо като бокс, самбо или ммма, защото спортове като джудо, карате и таекуон-до не ме влечат. Знам, че не са подходящи за момиче, но имам огромно желание, но също така съм притеснена как ще ме възприемат в тренировките. Бихте ли ми помогнали в избора на вида спорт и да ми разясните плюсовете и минусите. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Таекуондото е подходящо за момичета, все пак съм момиче и тренирам вече 6 години. Стигнах до черен колан 1ви дан. :)

2.   Еми зависи с каква цел ще тренираш. Ако искаш да ходиш по съзтезания се запиши на боен спорт но за улицата няма да ти помогне много, защото ще изградиш навика да се биеш по някакви правила, а с бойното изкуство е обратното, то не е за ринга, а да оцелееш на улицата, така да се каже. :)

3.   Аз съм момиче и ходя на карате. Има и още 2 момичета. Няма да е странно. Има и момичета футболистки, и момчета които ходят на танци. Аз познавам такива. Едно от момичетата от карате вече 2 пъти на състезания е на 1-во място.

4.   И защо да не да подходящи за момиче? В 21 век полово деление няма, поне в развития свят. Свободна си да практикуваш какъвто спорт ти харесва, всички дисциплини имат и жени.

5.   Прочети за Винг Чун.

6.   Всички изгонени от клубовете си стават Мма бойци, Мма и бокс са просташки спортове, ела при нас в Горна баня, клуб seienchin, кйокушинът е култура!