Споделена история от Тинейджърски

Най-добрият ми приятел ме ревнува
Здравейте! Искам да споделя една история с вас. Става въпрос за най-добрият ми приятел. Познаваме се от 6 години. Бяхме гаджета 2 години. Сега сме си най-добри приятели, но има един много голям проблем... той все още е влюбен в мен! Аз не го обичам и наистина го чувствам само като приятел. Говорили сме си за това милион пъти. По какъв ли не начин му показвах, че не искам нищо повече от приятелство, но той не го разбира. Мисля, че страда от чувство за притежание.

Разбираме се много добре, той непрекъснато ми прави комплименти и подаръци, иска постоянно да сме заедно и това ме убива. Не за друго, а защото когато му споделя (все пак нали ми е най-добрия приятел), че харесвам някое друго момче и се започва с въпросите:"Ама ти нали няма да имаш нищо сериозно с него?" , "Ама ти нали няма да се влюбиш?!" и такива неща. А когато започна да излизам с други момчета:"Аз много добре те познавам, ти сега ще тръгнеш с него, ще забравиш за мен и ще ме пренебрегнеш..."... е започва да ми писва.

Хиляди пъти съм пренебрегвала момчетата, с които съм заради него... за да не изгубя и без това единствения си истински приятел. Незнам какво да правя вече, а едва издържам да не го напсувам и да го разкарам. Той се разбира много добре с моите родители и те го харесват, затова си идва вкъщи когато си пожелае. Е да ама и аз имам нужда от малко лично пространство... от малко свобода. Не излиза с никой друг освен с мен. Зарязал си е най-добрите приятели, с които се познават от малки, и с които едно време бяха неразделни, за да може непрекъснато да следи какво правя аз. Имаше си приятелка, но я заряза за да може да е повече време с мен. Не разбирам?!!! Това неговото май е болестно състояние. Моля ви помогнете ми... Наистина незнам какво да направя!!!

Коментари

1.   Така, мога да кажа, че аз съм в подобно положение, към едно момиче, имам същите страхове и надежди спрямо нея. Само ще кажа, не го разкарвай, това което е вляво с псувня и ругатня няма да можеш да премахнеш и да си груба с него, той пак ще те обича...

2.   Здравей мила,
Ти може да го смяташ за приятел, но той теб не. Ти за него си жената която обича. Много е трудно в такава ситуация да вземеш решение, защото имаш приятелски чуства и му споделяш всичко, а това много го боли защото не е с теб. Трябва да си поговорите сериозно и да си дадете почивка един от друг. А това, че те ревнува, винаги ще е така и е много - лошо, можеби той няма да се промени никога. За мъжете е неприемливо ако им кажеш, че искаш само приятелство, за тях няма такова нещо щом обичат. И ти явно му даваш надежда, че ще бъдеш с него, затова идва цялата работа. Ако го одрежеш и му обясниш ясно, че не може да има любов между вас, той ще се отдръпне. Няма вечно приятелство между мъж и жена, винаги едната страна се влюбва. Но той с това държание ти пречи да намериш друг човек до себеси, защото сте постоянно заедно и останалите момчета се спират от него. А и ти самата се притесняваш да не би да го нараниш ли и аз незнам.
Но не пренебрегвай себеси заради него, разбира се освем ако нямаш чуства и ти дълбоко в теб.

А и думите "Ама ти нали няма да се влюбиш" са истинско доказателство, че той иска да е само с теб и няма да позволи да обикнеш друг, докато ти самата му позволяваш това.

Казваш му направо че те задушава и каквото стане.
Успех :))))))))))))))))))))))))

3.   Здравей аз ще те посъветвам добре да се позамислиш дали да го оставиш това момче. Доколкото разбрах сте били гаджета 2 год. значи и ти изпитваш някакви чувства към него. Та мисълта ми е много трудно в живота се намира такъв човек който да те обича така предано-възползвай се от това предимство което имаш ти. Желая ти упех :)

4.   Аз имам една истинска приятелка, както и ти имаш истински приятел от противоположния пол:) тя преди ме харесваше много, с времето и аз почнах да я харесвам...след време щях да и предложа да тръгним, но все нещо ме спираше и се отказах на края...просто и казах, че е мн сладка и някакси не мога да бъда с нея, а я чуствам по скоро като сестра:) до ден днешен сме си "братче" и "сестриче" и всичко си споделяме,макарче тя още ме обича и не е погледнала друго момче !!!Аз можеби имам дълбоко в мене някакви чуства към нея,защото е мн сладка замисли се и ти да не си така,щото ако изпитваш нещо към него и се самозалъгваш,че не е така МНОГО ЖЕСТОКО ГРЕШИШ ;) той е човека:) Успех и ти си знаеш най добре.

5.   Ами просто е тои те обича.