Споделена история от Тинейджърски

От играчка стана плачка
Получи се така, че тръгнах с момче, което ме привличаше само физически и с времето ми писна, но пък той взе, че се влюби. Сега все още съм с него, но от съжаление и донякъде, защото все още ме привлича на външен вид, но нищо повече. А пък той дава всичко за мен и ми е много кофти. Вече имам чувства и към друг, с гаджето ми всичко беше просто една игра, всичко тръгна от шега, а пък той сега ме обича и не мога просто да го оставя, но не мога и да продължавам да го лъжа, да лъжа себе си и околните. На 16 години съм ако има значение, той е на 17 и сме заедно около половин година. Какво да направя? Как да го зарежа, като за него аз съм всичко, а той за мен... нищо? Моля ви, без омраза, се опитайте да ми помогнете.

Коментари

1.   Кажи му истината! По-добър съвет няма да получиш ;)

2.   Остави момчето и не си играй с неговите чувства. От коментара "Как да го зарежа, като за него аз съм всичко, а той за мен... нищо", личи колко си егоистична. Помни, че всичко се връща. Има една максима "не се дръж така, както не искаш да се държат с теб". Дано не изпаднеш в неговото положение.

М 30

3.   Половин година, без любов, без финансова облага, сега ще кажеш, че и секс не сте правили (знам, че не е "наша" работа, но помисли за себе си)... Само защото изглежда добре. Няма смисъл. Тормозиш себе си и момчето. Извикай го един ден, когато не сте на училище, и бавно и спокойно му ябясни, че нямаш чувства към него. Може да отнеме час два, но е по добър вариант отколкото да му кажеш "махай се, не ставаш". Щом се интересуваш от чуствата му, значи малко или много държиш на него, ако не като на любовник, то поне каот на приятел. А и не тръгвай веднага с другия си любовен интерес. Дай му няколко седмици. Така поне ще си спестиш обиди, мачовщина и какви ли не глупости. А ако се чудиш, дали на тези години е нормално, да си сменяш предпочитанията така, през две седмици - Да, напълно в реда на нещата е.
Успех!

4.   Ужасна си защо изобщо си започнала връзка щом не си била наясно с чувствата си. Най добре му кажи истината ще го заболи, но ще го преживее и ще си намери някоя по добра. Защото ти моето момиче определено не заслужаваш такова момче! Той е правил всичко за теб докато ти си му се подигравала през цялото време!

5.   Знаеш ли колко събирания и раздели ви предстоят и на двамата? Дерзай! :)
Ж 28

6.   Моме, каква любов на 17? Ще му мине. И друг път не лъжи себе си и околните.

7.   Кажи му истината.

9.   Просто скъсай с него измисли си оправдание и готово, а можеш и да кажеш истината но по заобиколен начин. Не стой във връзка, в която не искаш и щом те мъчи освободи се. :)

10.   Явно още не си пораснала.... Щом така си играеш с чувствата на хората, според мен му го кажи и толкова ся няма ко да овърташ....

11.   ами обясни му всичко и готово!

13.   Послушай сърцето си. Никой друг не знае по-добре от него.

14.   Сестра ми имаше същия проблем, но тя все пак някак си го заряза.

15.   Много умно, децки акъли. Просто му го кажи, ще те разбере ако толкова много те обича

18.   Първо - разбирам те. Освен там където казваш - че другият за теб е нищо, това е много грубо изказване.
Аз също имам момиче до себе си, което ме обича силно, но аз нямам чувства към него и по - възможност (когато друга се влюби в мен) ще я напусна.
Но как? Как да кажеш на някого, които дава всичко за теб, че го напускаш.
Ще пробвам с този начин, ... (Името), съжалявам, не мога да продължавам така, да ти казвам, че те обичам, да говорим за нашето бъдеще, докато друга се намира в прегръдките ми. Съжалявам, надявам се да продължиш напред.
Но никаква гаранция, че ще има ефект.

За да отблъснеш един човек, трябва да се държиш грубо с него. Проблемът при мен е, че възпитанието не ми позволява да бъда груб. Не искам да наранявам човека, но вече не го желая, искам друг. И може би да го отблъскваш по мил начин е по - гадно от това да му изневеряваш.

Виж не знам как ще стане - ще следя коментарите тук.

19.   Така... ако момче беше тръгнало с теб само на шега? Ако ти си започнала да го обичаш, а той се чуди как да те разкара?
В момента единственото нещо, което правиш е да го залъгваш и да му даваш напразни надежди :).
Ако толкова много не можеш да го "търпиш" и не изпитваш нищо към него му изясни цялата ситуация :). Кажи му всичко от началото до края без обиколки. Да, ще му стане гадно(едва ли всеки ден чува, че човека, който обича, само го е разигравал)но е ще е още по-зле да продължаваш да го лъжеш.
-Без хейт-
Р. 16.

20.   Ако за него си всичко тъй както казваш, значи просто му кажи, той щом те обича ще разбере донякъде, ама как може да тръгнеш така физически... пффф... иначе е тва което мога да кажа.

21.   Пак е номер 4 Момиченце, пожелавам ти някой ден да си на мястото на това момче да видиш какво е, а на него да си намери някоя, 'която наистина ще го обича и уважава и няма да го зареже заради първият срещнат!

22.   До скоро и аз имах почти същия проблем :)
Излез с него и му кажи че вече чуствата ти са изстинали към него, че не искаш да го нараниш но и не искаш да продължаваш да го залъгваш. Кажи му че няма смсл да продължавате и не му споменавай за др момче за да избегнеш всички грубости като к*рва и още подобни изрази. А колкото до другото момче ако искаш тръгни с него но известно време не го разпространявайте поне месец изчакайте да мине!

23.   Номер 1.
Дали ще получи по - добър съвет е субективно мнение.

Номер 6.
Каква любов на 17г? - Същата като на всяка друга възраст и даже по - силна, че хормоните са още много силни и житейският опит още е беден.

Към Авторката.
Номер 9 - е прав в връзка която не те удовлетворява и те измъчва не бива да се стои дълго. Аз не съм в против, да си играеш с другите, но както казва номер 3 - Каква ти е облагата? Само от жал ли си с него? Значи ти се измъчваш в тази връзка, без дори да знаеш защо. Което аз честно казано не разбирам.
Само, че тук ще те засегна и ти вероятно ще отречеш - той за теб не е съвсем нищо, ти може и да нямаш чувства към него, но все пак не си крайно против да си с него. Имаш привлекателно момче, даващ всичко за теб. Вярно не те удовлетворява и искаш друг, но в същото време не си сигурна в другият, а и не искаш да губиш този. Приятно ти е, че той се отдава за теб, и в същото време не искаш да си сама, а ако другият откаже да бъде с теб или се откаже гаден ти ще си останеш при този. Той подхранва его ти, а на теб това ти харесва. Понякога сигурно си гадна с него - но го правиш само, за да си докажеш колко зависим е от теб. Това опянява ли те? Кара ли те да продължиш напред с него?
Може и още да не си го осъзнала и да се дразниш от думите ми, но нещата са такива.

Номер 10.
Тя не е пораснала още, но не заради възрастта си, а защото все още не е научила добре играта. Някой ден може би на 25г. (само предположение) нейната съвест ще се отслаби дотолкова, че на нея няма да и пука, кого и как наранява. Може би ще започва връзка, ще взема най - доброто от човека и ще го зарязва лесно, когато намери нещо по - добро. Ще може дори да бъде в неудовлетворяваща връзка, но това по никакъв начин няма да и въздейства, дори ще си намери други приоритети в една връзка.
Аз самият не съм чак толкова добър, но познавам поведението на момичетата който ме направиха такъв.

Номер 11
Това не е толкова лесно, колкото го описваш.

Номер 14
Въпроса не е кой още, а как ѝ го съобщи. И то както казва номер 11 - казваш го и толкоз, не е сложно. Но по - страшното е, че после почва едно преследване, и точно от преследването ме интересува как да се измъкна. Тъй че поразпитай сестра си и драсни още един коментар с обяснения.

Номер 15 - Кое са детски акъли? Ти знаеш ли нагоре какво става, знаеш ли, че вече се натрупва опит и игрите стават много по - сложни и актьорите вече са много по - висока класа. И тя добре, че още е в началото и все пак я мъчи съвестта и затова не го зарязала още. Инак изобщо нямаше и да пусне пост.

Номер 19;20.
Писна ми от моралисти - давате съвети, пък самите вие няма да ги изпълните, ако бяхте в тази ситуация. Не ни разбирате, а акъл ни давате.

Номер 21.
Стига си кълнал.

Номер 22
Твоят коментар заслужава отделен мой.

24.   Номер 22
Мисля, че има два начина да се отървеш от един човек, започваш да се държиш гадно.
Или твоят обясняваш му нормално и човешки.

И в двата виждам проблем.
Ще се държиш гадно - но ако можеш, до сега си бил мил и внимателен към този човек, съвестта когато го зарязваш съвсттта те притеснява още, тоест дали имаш сили да го нараниш, държейки се гадно, да го гледаш как се мъчи, аз трудно бих го направил.

Твоят съвет - обясни човешки - също е проблем. Защото това мило държане, може да накара човека да се бори още по - силно за любовтта ви. И не се притеснявам толкова, че ще започнат обиди, а че ще използва съвестта като оръжие.

Ние с авторката имаме сходен проблем - тя не знае как да го съобщи. Аз не се притеснявам толкова как ще ѝ го кажа. А по - скоро, че после ще започне преследване. Пробвал съм да я зарежа, обяснявайки за друга, но тя започва пак да ме търси и засилва контакта с мен, в желанието си да ме има. В крайна сметка това предният път ми омръзна и се предадох, но сега говоря да я зарежа когато вече съм с друга. Честно страх ме е от нея, може да съм и фикс идея, и да ме преследва незнайно до кога. А грубо аз не мога да се държа, но и да се държа това не я спира и използва съвестта ми като нейно оръжие, плаче, наранява се физически.

И все пак и двамата с авторката, не можем да кажем да отпратим другият. Тя не смее от съжаление към него. Аз пък от съжаление и страх и да и двамата все пак не сме потресени, че сме с тях. Тоест има и разумна причина да сме с половинките си, макар връзките ни да са неудовлетворяващи и да искаме нещо друго.
Само че (предполагам) авторката няма голям опит и тя все още не е наясно, че нейният приятел, може да започне преследване после.

Тоест моят въпрос е как да се спре преследването? Питал съм и други, но не получих отговор.

Как да се скъсам с нея? - Скъпа така и така. Сълза - още докато говориш. От кога ти изстинаха чувствата? Защо не ми каза още тогава? Но аз те обичам! (натиска се в теб). Какво трябва да бъдем заедно? Ще направя всичко моля те, само ми кажи? Моля те не ме отпращай! (хвърля се към теб). И ако до тук не си поддал. Аз ще се боря за нашата връзка докато не те спечеля. Знам че пак ще обичаш. Нищо че сега ме мразиш. Аз ще се променя ще видиш.
Е честно - само докато го писах и стана супер кофти, а кому ли да е на живо. Но отпращаш я и после почва ФБ, смс, телефони, лично пресрещане. Моля те само искам да поговорим! Толкова много ли ме мразиш! Но аз ще се боря за теб! Минават седмици, месеци а поведението продължава. След няколко месеца, решаваш да и кажеш, че не я мразиш и почва по - усърдно.
Авторката едва ли се е сблъсквала с това, но може и да се сблъска.

Към Авторката.
В същото време, аз си давам сметка, че както ние можем да бъдем с другият без да изпитваме любов към него. Така и нашите партньори, може да си играят с нас, но да са на много по - високо ниво. Което обаче не го прави по - малко истинско.
Макар в твоят случай, да не знам каква друга причина има партньорът ти, освен че те обича. В моят случай има и други причини да е с мен освен любовта. Но и да си играят с мен, го правят много умело. Чак не мога да различа фалша, а обикновено успявам. Имам съмнения и все пак нямам доказателства.

25.   Благодаря на всички, мисля, че номер 22/24 и номер 23 най-добре ме разбраха. Не съм искала да кажа, че момчето е нищо за мен в буквалния смисъл, обичам го може би като приятел и държа на него, но е нищо в любовен смисъл, тоест освен физическото привличане и съжалението - няма друго. Може би щеше да се получи нещо повече, ако се бяхме срещнали в друго време. Точно сега се уморих от тази връзка, отказах се и от другия, защото просто се оказа, че не съм готова за толкова сериозни отношения, имам нужда да съм сама и да се концентрирам над ученето, излизането с приятели - а гаджето само ме натоварва. И любовта на 17 е абсолютно възможна, възрастта не е фактор по този въпрос! И повечето ме описаха като тотална гаднярка, ама май сте малко далеч от истината, гаджето ми не е перфектен, това, че се отнася добре към мен, не значи, че е мега добър по принцип. Именно неговите постоянни драми убиха и малкото останали искри в мен и това, че имаше период, в който ми се правеше на интересен. И ако някой ден момче постъпи по същия начин с мен, ще го приема, аз никога не бих се самоунижавала да тичам по някого, който не ме иска.

26.   От номер 24
Понякога когато не се знае отговорът на някой въпрос, трябва да се изчака време, и времето показва.
Днешният проблем - след 1 месец може да изглежда банален. В крайна сметка нашият мозък е устроен така, че не може да се самоизмъчва постоянно.
Така и аз - не зарязах сегашната си приятелка, спрях да мисля как да я зарежа и продължих с нея, чувствата ми към нея се завърнаха. В същото време, се срещам и с други за по кафе, взех да излизам и с една по - сериозно. Никога не съм мислил, че ще имам любовница. Дори мога да дам аргументи, защо не е добре да имаш любовница. И въпреки, че ми изглежда неправилно, продължавам да я карам така.
Може би някой ден, нещата ще се разкрият и тогава нещата ще са много по - сложни. За сега обаче това не ме вълнува. Защото както казах, не мога да се притеснявам постоянно, ами ако... Когато се случи, пак ще седна тук, за сега обаче не се самоизмъчвам.
Човек има склонност да се приспособява, дори и към най - лошите условия.

27.   Момчето си е загубило половин година с теб и е готов на всичко за теб! Късно е! Един ден ще съжаляваш и няма да можеш да се погледнеж в огледалото защото ти ще живееш с мисълта че един човек си е посветил живота на теб а ти най нахално си го исползвала за лични нужди! Ако ти се беше влюбила и те бяха поставили в такава ситуация??? Виж сега неможе да исползваш момчето! Не те нападам! Честна съм! А като стане време да се омежваш за двама ли ще се омъжиш един за лични нужди друг да те ухажва? ! Незнам! Единствения ми съвет към теб е да решиш сама човека който си е посветил живота на теб или просто някой? !

28.   Автора нека разкаже, какво е станало, минали са 4 месеца.
Другото е когато човек иска нещо, той трябва да мисли не дали? А как да го получи?