Споделена история от Тинейджърски

Без приятели
На 18г сам. Момиче. Проблемът ми е че нямам никакви приятели и немога да разбера защо. Не ми казвайте 'ако търсиш ще намериш' защото много сам търсила и просто не се получава. Няма с кого да изляза да си пия кафето никой не ме търси. С единствената ми приятелка се виждаме един път на месец-два и то аз и се обаждам защото ако не го направя тя няма да ме потърси изобщо. Гадно е да гледаш как другите излизат и се забавляват а ти винаги да си сам защото никой не се сеща за теб.

Хората не ме харесват даже говорят зад гърба ми. От няколко години е така. Това ме направи неуверена в себе си, като в капан съм. Много пъти съм търсила проблема в себе си но май не е там. Аз сам мила с другите, несам много отракана поради липсата на приятели но мога да кажа че сам забавна особено ако видя симпатия от другата страна, обожавам забавленията и сам доста симпатична на външен вид.

Немога да разбера къде е проблема!? Мислела сам си дали нещата ще се променят ако отида да уча в друг град и започна на чисто или незнам..вие кажете.

Коментари

1.   И аз съм в същото положение познати много приятели никакви целия град ме познава но нямам с кой да изляза ... кофти тръпка ... може би съм така защото ме дразнят с поведението си повечето ;)

2.   Здравей мило! Прочетох за проблема ти много внимателно и смея да твърдя, че и при мен го има същия синдром! Поне при мен той е в следствие на преживяна лична емоционална трагедия, преобърнала живота ми на 360 гадуса. Съветът ми е-не се оставяй на течението, бори се със си...самотата е страшно нещо! Знам, че на днешно време е много трудно човек да каже, че има приятели....

4.   ИСКАМ ДА БЪДА ТВОЙ ПРИЯТЕЛ-КАЖИ МИ КАК ДА СЕ СВЪРЖА С ТЕБ!

5.   Ами ко да ти кажа душко???
да не та ебе за някакви хора който няма какво да правят със живота си и само забъркват "драми"!!
съмнявам се че неможе да имаш повече от 1 приятелка!!!
просто нещо бъркаш!
а пък все пак ако искаш да си поговориш с някой за нещо какво то и да е skype-a ми е alkoholno_zavisim !!!
ако искаш драсни нещо някой път и споко няма смисъл да ходиш да учиш в друг град просто някой път отиди на някой купон и се раздай на мах. и ще видиш как малко по малко ще почнеш да се сприятеляваш с доста хора!!
просто не трябва да ти пука!!!
аз така правя и вярвай пушка съм!!!

6.   Здравей, аз съм в същото положение и аз съм на 18 години. Все повече разбирам, че не си заслужава да търсиш приятели, защото такива няма. Всички са ти приятели докато имат полза от теб, когато ползата изчезне се превръщат в познати, които се обаждат 1 път в годината и накрая започваш да ги дразниш кой знае с какво и те намразват едва ли не. Живота стана такъв, че май човек сам на себе си е приятел и винаги трябва да си има едно на ум за всички, защото добрите приятели днес се превръщат във врагове утре. Ако имаш 1 приятелка, дръж се с нея и не я изпускай (ако ти е истинска приятелка де), повече не ти трябват, защото не знаеш в какво можеш да се забъркаш. Това е моето мнение, не е задължително да го приемаш, но мога да те уверя, че от приятели много съм страдала и не смятам, че някога ще мога да намеря такива, всички са само познати.

7.   Споко мила не се притесняваи ще си намериш приятели сама казваш че си забавна и добра все ще се намери някои по умен човек дето да те оцени! аз сам на 18 години преди имах супер мн приятели и познати заминах за италия....и сега и аз като теб понякога се чудя с кога да изляза за по едно кафе....лесно е да умреш за приятел но трудно ще намериш такув които да умре за теб...не се доверяваи напулно на никого всеки мисли за себе си...а и още нещо защо не излезеш сама на кафе понякогога е мн приятно skype-a ми е mila-89

8.   Благодаря за съветите:)

9.   Здр на 28 години съм момиче. Пиши ми на адрес:marielebele@hotmail.com
Аз имам приятели и те са моето богатство.

10.   Здравейте, преди време имах приятелка, която смятах за истинска, но когато тя започна да излиза с едно момче осъзнах че тои е по важен от мен, така започнахме все по рядко да излизаме .. и сега вече тя е без гадже, но и без приятел защото вече нямаме нищо общо и тя се е променила много.

И аз съм самотна .. стига ми и един приятел но добър, жалко че го нямам :(

11.   Здравейте и ас имам същия проблем без истински приятели съм имам с кого да излизам ако искам но не са ми приятели просто за излизането са използвачи .Писнало ми е от такива хора които само гледат да те използват на маххх има и старошно зависливи хора които пък гледат да ти правят само мръсно и проблеми да създават правят се на твои приятели а в същтия момент те използват и после ти забиват нож в гърбъ Искам да си намеря една но истинска приятелка с която да мога да споделя всичко което ми тежи с маика ми сме като сестри и приятелки всичко си споделяме но все пак има нещта които не мога да споделя с нея .

12.   Ам номер11 - откъде си?

13.   Не съм бил единствения които няма приятели :( Имам много познати с които си казваме по едно здрасти но нямам истински приятели за съжаление. Незнам какъв е проблема на тоя шибан свят.

14.   Да, и аз съм така, имах много "приятели", но всичките се оказаха предатели и ми забиха нож в гърба един по един, докато не останах съвсем сам. Ужсно е да си самотен.

15.   При мен е същото...няма истински приятели всички са предатели ...и да отидеш в друг град там никой не те познава и може би ще се намериш компания но не бади мекошава не споделяй много с тях ... незнам аз след 1 година ще отида в друг град и се надявам и аз да намеря ако искаш да си поговорим skype ми е denis_belqta1788

16.   Hо аз отивам в друг град за да уча висше и се налага същевременно да почна от нулата да жевея въпреки че е много трудно аз вярвам че ще си намеря приятеле и най вече сериозна връзкаалллнезнам дали ще стане но не е лошо да мечтая нали пак ако нищо не излезе ... ми просто ще живея незнам в момента ужасно сам обаркана

17.   И мен никой не ме търси ... дори за едно кафе :(

18.   Аз ли съм единствения човек тук, на който му идва на ума, да се съберем някъде? :)

19.   Kъде искаш да се съберем само кажи и сам там?

20.   От няколко дни и аз съм в същото положение,хора които съм имала за приятели ме предадоха и изоставиха,гадното е че с най-добрата ми и единствена вече приятелка се виждаме на няколко месеца 1-2 пъти,защото ути далеч.Ужасно е чувството да си сам,постоянно искаш да плачеш,а нямаш сили дори и затова :( искам отново да имам много приятели и да бъда щастлива,незнам защо хората се променят така?!

21.   Казвам се Иван Матев, от Стара Загора, почти на 18.
Случайно попаднах на този форум и ми стана интересно. Предполагам, че за този период си успяла да намериш близки хора. Бях в твоето положение, минах през много трудни етапи от живота въпреки възрастта ми и сега се радвам, че мога да кажа, че имам човек, който би дал всичко за мен и обратното. Няма смисъл да се чудиш защо хората не те харесват, всеки е различен, един го кефи нещо в теб, друг - не, такива са хората. Важно е винаги да държиш на принципите си и ще се намери човек, който да те оцени! Относно идеята за събиране, 100% навит съм, но нямам и на идея от кои градове сте. Поздрави! Skype: ivan_d_matev5

22.   Смятам, че идеята с ученето в друг град ще помогне. Аз съм в същото положение, на 25 г. съм, учих в друг град и се прибрах. Не че там създадох кой знае какви приятелства, но при теб може да се получи. Бих използвала същото описание за себе си, но непонятно за мен нямам близък приятел от 2 години. Много ми тежи и почва да влияе на отношенията с близките ми. Аз съм от Варна

23.   МЕРСИ МНОГО ДАНО ПОМОГНЕ КЪМ НОМЕР 22 Е

25.   Здравейте моят проблем е д/г същия ..само че при мен случая е че си изгубих приятелите, защото загубих вярата в тях. Просто на тях изобщо не им пука за мен (и други хора са го казвали) също не мога да търпя приятелки, които се ебават с мен, а това изобщо не мога да нарека приятели. Иначе твоето описание е същото както съм и аз. Ако някой иска подкрепа от някой и да не се чувства сам да ми пише на skype: sexy_vikenceto
Успех на всички!

26.   Здравейте! И аз съм в същото затруднено положение относно приятелството.:( Преди не беше така...Отдавна спрях да търся вината в себе си- просто нямам такава.Споделям мнението,че приятелството е богатство!Знам какво е да го имаш,но знам какво е и без него!
Виждам,че тук са писали само интелигентни хора.
Аз съм Милена и съм от Търговище, а скайпа ми е bambi_37

27.   И аз съм в същото положение, но съм на 12. Имам много познати и само 2-3 приятелки. Едната ще излиза, другата не ми пише щото не е на линия, а третата чат-пат ме нерви. Сега стоя сама в нас и се чудя с кого да изляза и търся ей такива мнения, само дето не знем колко са стари.

29.   Значи аз съм на 15 (на 28. 07 ще направя 16) и имам същия проблем с няколко момчета се познаваме от деца живеем в един и същи блок и преди бяхме неразделни. Това да видиш някой от нас сам беше невъзможно да обаче те са по-големи от мен (аз съм най-малкия от групата) и някой от тях вече имат книжки и си се возят с колите и мен ме забравиха постепенно викаха ме много рядко за кафе, а вече не ми се обаждат да ме чуят какво правя поне дали съм жив. Те си излизат всички както беше преди обаче мен не ме викат дали защото съм най малкия това немога да го разбера, а и не съм някой който се кара с тях даже попринцип аз бях душата на компанията просто правех им смях и всички се смеехме задружно беше доста хубаво сега като се сещам и ми се насълзяват очите. Обаче аз знам, че те никога повече няма да са ми приятели и немога да разбера защо от 4-5 месеца вече свикнах да живея сам даже и пропаднах доста пуша марихуана от 3 месеца всеки ден даже по някой път по няколко пъти на ден почвам да се отчайвам от живота.

30.   Аз също съм самотна! за мен няма приятели (едни са лигли, други тъпи, трети смотани, четвърти нахални)... не мога да разбера само аз ли съм свястна...

31.   Аз съм същото момиче от предишния коментар,да уточня на 11 съм ще ставам на 12скоро,и имам само 3 приятелки,горе-долу към н:27 (няма да излизам,другата-на село съм,третата-ще ти зв.след малко-но не звъни,четвъртата-я няма на скайпа,и петата-е в овча купел,аз съм софия) отврат,ама баш кат не ми се излиза сичките ще ми звъннат.(АРЕ СЕ ВИДИМЕ).........

33.   ЩЕ ИМАШ ПРИЯТЕЛИ

35.   Здравейте, аз съм момиче на 15 години и моят проблем е, че имам само 2 приятелки. Едната не живее в моя град, а на другата родителите и не и дават да излиза много. Аз искам като повечето момичета да излизам на кафе, вечер на дискотека, но няма с кой. Когато гледам познатите ми как се забавляват като излизат по дискотеки и после виждам снимки във facebook ми става гадно и направо ми се плаче. Аз излизам на кафе само когато съм на училище.

36.   Здравейте, аз също нямам приятели. Не излизам от нас, защото няма с кого. Ужасно е да си самотен. Тъй като не излизам постоянно чета книги. А тези които са ми приятели живеят далече.

37.   всеки получава своите изпитания.... понякога човек трябва да се замисли.... а какъв е извода.... на какво ме учи кармата в моментаа.... и на мен ми се е случвало да ми забиват нож в гърба.... но ако намериш сили в себе си да простиш предателството на старите приятели... ще преминеш към следващия урок... и даже ще си намериш много нови.... всички религии учат на прошка.... това е положителното... макар че има такива ситуации... когато простиш.... все пак.. няма да е същото както преди.... но мисля че правилното е да простиш... или... да приемеш че си избрала да бъдеш сама... в което няма нищо лошо... но за мен ако останеш сама.. това си е от страх-от страх да не те наранят... а с болката идват изводите и следващите уроци... не се страхувай... влез с любопитство в следващия урок....

38.   аз съм същата искам да завърша по-скоро и да ида в друг град, но се съмнявам, че там ще е по-различно

43.   Аз съм на 16 и съм в същото положение. Имам само две приятелки и с тях се виждам 1-2 в месеца.Уча в друг град обаче не е далеч и пътувам всеки ден, в училище се разбирам в класа си и имам приятели, но тъй ката съм от другаде не излизаме заедно май-много 1-2 на няколко месеца. Получава се така, че от двата стола на земята. Когата смених учелището загубих и някои от приятелите си в моя град. Преди с още две момичета бяхме най-добри приятелки сега те продължават да се виждат, но мен не ме търсят, с едната като се раминен дори не се поздравяваме.Не е хубаво да си сам, понякога когата времето е хубаво ми си излиза, но няма с кой.

44.   Не се притеснявай голяма работа, че говорят зад гърба ти мислиш ли, че има приятели който не говорят зад гърба? не няма такива има само злобари и завистници затова няма какво да го мислиш на 18 си, още има време според мен си готино момиче, но си дигни самоуважението и мисли кво е по важно за теб твоето мнение или на другите? Ти си знаеш, но бъди по уверена и силна! *Съветника*

49.   Здравейте! Аз съм на 15г. При мен има същия проблем, преди 2 месеца имах много добра приятелка, но не знам защо реши, че държанието ми било лошо и че не ме иска повече в нейния живот. Чувствам се много гадно, тя ме блокира отвсяъде, каза ми ужасни думи, но аз не съм като нея и никога не бих направила така както тя направи с мен! Останах без никакви приятели