Споделена история от Тинейджърски

Какво е да имаш гадже ?
Здравейте..писала съм преди пиша и сега.. Момиче съм на 12 и досега не съм имала гадже ! Интересно ми е какво е да имаш гадже ? Чувстваш ли се по-яко ?

Досега съм нямала гаджета по неясни причини ! Не съм грозна,но явно нещо "пречи" на момчетата да ме харесват..По душа се определям ( не че аз трябва да го правя , а другите) като добър човек,печена,обичам да помагам на хората и да купонясвам ( до колкото е възможно за моята възраст) ;)...

Та да.. бихте ли ми дали съвет как да си намеря гадже или какво трябва да направя ? Какво е да имаш гадже..Моля ви отговорете ми на тези въпроси,защото наистина ме интересува :)

Коментари

51-87 от 87

60.   Аз съм на 11 и първото ми гадже беше на 7-8 и миналата година второто. Но хората са различни имам приятелка която не е имала гадже, а тя е много хубава мила... Ти си малка има още мноого време ще си намериш гадже първо изживей детството си защото после повярвай че ще искаш много да се върнеш в детството си но вече ще бъде късно!

61.   Аз се присъединявам към това, въпреки че тази история е малко различна. Така опитах се да публикувам една тема, но не стана и искам да споделя моят проблем, точно в тази тема, защото и моят проблем е сходен на даденият тук. Така преди няколко дни видях едно момче и не знам какво стана... харесах си го, просто ми стана адски симпатичен, но аз не знаех дори как се казва... попитах от тук от там и накрая разбрах името му... намерих го във пустата социална мрежа facebook, надявах се да имаме поне общи приятели за да го добавя и да се опитам по най-лошия начин да се запозная с него, но така и нямахме. За сега само знам на колко е, къде учи и от къде е, за щастие аз живея близо до неговия град. Много бих искала да се запозная с него, не съм казала да ми бъде повече от приятел (външността на човек понякога лъже! ). С 3, 5-ри години е по-голям от мен на 18 е (Досещате се, че аз съм една недорасла "жена")... Та въпросът ми е да се пробвам ли да намеря общи приятели, да го добавя в това извратено нещо facebook или да повярвам в поговорката " Колкото по-далеч от очите, толкова по-далеч от сърцето".

64.   Виь сега, недей да бързаш за всеки влак си има пътници :) С първото ми гадже тръгнах, когато бях на 15 и ходим още :) от близо 3 годин!! Не бързай по добре късно да си намериш но да е подходящ отколкото някой глупак :)

65.   Аз съм на 13 и съм искала и съм се чудила какво е. Но съм сигурна, че на бих приела да имам гадже. Сега е модерно на 13 вече да си имал/а 100 гаджета ама. Изобщо не чувствам, че на такава възраст е толкова нормално. Не съм против, но все пак не бих се притеснявала за това, че нямам. (съжелявам знам, че просто пита какво е да имаш ама... )

66.   Ама никой не отговори на въпроса КАК ТОЧНО ДА СИ ХШАНА ГАЖЕ! Харесваш момче, познавате се, но как да му покажш, че го харесваш, как да го привлечеш???

67.   И аз не съм имала гадже до сега а съм на 13... ти не си малка, но не бързай... все някога всеки среща любовта.

68.   Да ти кажа не прочетох историята ти и другите коментари, но ти отговарям на въпроса от заглавието. Не е кой знае какво аз си имам не е нищо особено. Да ти кажа по-добре е когато си по-голяма тогава да си хващаш гаджета, защото така ще имаш възможност за една сериозна връзка, а не от малка да се лигавиш и така да си мислиш, че изобщо си имаш приятел. Майка ми ми е казвала, че няма против да си имам приятели, но стига да е сериозно, защото така, ако не лигавя както другите по улиците тя самата няма да ми има доверие и както следва няма да ми дава да си имам. В някой случай даже това те и проваля, защото повярвай ми да съчетаеш училище и любов не е никак лесна работа. Моите гаджето са били и от моя клас и от другите класове, но са били на моята възраст сега сме само приятели с всички играем заедно физическо и така. Да ти кажа така ми е по-добре, защото и оценките ми се повишиха. Преди по математика едва едва 3, а сега да не казвам голяма дума, но за вторият срок ми трябва само още една четворка за да ми остави оценката, която искам, а тя е четири. Знам, че не е много, но е хиляда пъти по-добре от тройка. Късмет и, ако наистина си сериозна дано скоро си хванеш приятел :)))!!!

Падналото ангелче :**

69.   Аз съм на 14. И аз преди се питах какво е и защо аз си нямах - не съм грозна или дебела но просто си нямах. Преди 8 месеца по голямата ми сестра която е на 17 ме запозна с един неин приятел и така се опознахме, започнахме да излизаме и след 1 месец станахме гаджета. Влюбих се в него от 2рата седмица и се оказа че и той се е влюбил. И така станахме гаджета и още сме заедно. Любовта е най страхотното чувство на света! Но най важното е момчето да те уважава, обича и да се грижи за теб. Но любовта не трябва да ти пречи на ученето!!!! Аз бях отличничка когато се запознахме и още съм. Аз сум 7 клас и имам отличен успех и ще кандидатствам в елитно училище.

70.   Да имаш гадже е много приятно. Знаеш че има някой до теб смисъл чубстваш се защитен

71.   Това, че си нямаш гадже не означава, че момчетата не те харесват. Харесват те, но ги е срам да ти кажат и няма как да ти станат гаджета. Аз съм на 15 и не съм имала гадже.

74.   Мога да кажа на всички вас, че тя не е малка и от 1-2 години вече няма детство. Доказано е, че на 12 години (максимум) детството приключва!!! Така, че е нормално да си ИМА гадже, но мила, недей да бързаш. Ако се харесвате с някое момче станете гаджета!

77.   Не бързай с нищо аз съм на 13 нямам си гадже
а и не искам съвета ми е да не бързаш дано не си направила грешка

79.   На твоята възраст момчетата ги е срам да попитат. Знам го от личен опит защото съм момче и съм на 12..

80.   Ами мила моя съвет е да не бързаш. Изживей си детството.
На мен първото ми по - сериозно гадже ми беше като бях на 14. На 12 години думата гадже е много. Има време ще си намериш просто на тези години си прекалено малка и няма какво да предложиш на едно момче .... :)

81.   Здравей, аз съм момиче на 14 години и имам гадже от няколко седмици, той е първият ми приятел и доскоро мислех, че не е нормално всички около мен да са обвързани, а аз не. В един момент обаче осъзнах, че няма смисъл от "славата", която получаваш имайки гадже... Това е тъпо, защото сменйяки гаджета през дни трудно след това ще изпиташ чувството на това да има някой, когото да обичаш и да те обича... това са най- хубавите седмици от живота ми и се надявам да сме заедно дълго време. Всеки път, когато ме докосне направо се разтапям (не само от възбуда), всеки път когато ме целуне и като цяло когато съм с него, се чувствам толкова жива. Невероятно е всичко това, но има и лоши страни, когато не сме заедно ми е тъпо, отпаднало даже, а в момента в който разбера че ще се видим сякаш цялата ми енергия се връща... Не знам, нова съм в това, но е просто прекрасно чувство. Смятам, че ти е рано още за гаджета (не че аз съм по-голяма), но ако си решила, че искаш са имаш подбирай внимателно, и ако реално не обичаш някой не очаквай да изпиташ това, което по горе описах

82.   OMG! WTF!! Аз съм на 13 и нямам гадже (не се смятам за голяма) а вие сте по на 12, 10, 9 години и веднага с гаджетата до вчера сте били в коремите на майките си..! А и аз смятам че по-добре е да нямаш гадже от ранна възраст!! На мен ми е по-добре без гадже защото не искам излишни проблеми пък и по-добре ти е да си сам човек :Д Аз си хвана гадже чак на 18години! :) Момчетата сами ще дойдат при теб! ;) По-добре не се занимавай няма смисъл сега.. :) Ако ще момичетата от твоя клас да имат 20, 50 гаджета ти не трябва да се влияеш от тях... Те щом са имали вече гаджета не се учудвам че може вече да не са и девствени!! ;))

84.   Спокоино не ти трябва гадже на (12) ще си намериш по-късно.
Аз сам на 12 и толкова много момичета ме харесват и какво ше ме зарежат на втората седмица.А да знаеш ,че да имаш гадже е много голяма отговорност.И ти влиае на образованието ти.
:D

85.   аммм.. кво се оплаквате, аз съм много над 12 и още съм си нямала гадже, дано някога в далечното бъдеще и аз разбера какво е да си имаш гадже и чувството някой да те харесва... ее пак се размечтах :D

86.   Аз съм съгласна с отговор номер 1.

91.   Знаетели аз съм 8 клас но не бързам досега съм имал 2 но са кифли. И стига за мен момчето трябва да е забавен да не се карат за щяло-нещяло не трябва да я обиждаш или тя тебе трябва да се държиш мило с нея да е в сигурни ръце да я помагаш в трудни моменти;-) :-D

93.   А аз съм на 13 години и съм имала само едно гадже . Не е нещо кой знае какво ! Просто ти си комуникираш с едно момче и му имаш доверие ! :)

95.   Здравей. Аз съм на 16 години и имам приятел от близо година, знаеш ли както казаха хората в коментарите, да имаш приятел не трябва да е просто за бройка, защото поемаш и някаква отговорност с това си решение, всичко е в основата на чувствата, това е както се казва нож с две остриета - понякога си патиш, понякога ти излиза късмета. Аз не мисля, че има смисъл да ти описвам една връзка, ще те оставя ти сама да го изпиташ след някоя годинка, номер 1 беше доста точна в изказването си, затова еми.. успех :)

99.   Номер 4, само недей да казваш старата песен на нов глас, , това и това е грешно с вашето поколение, ние не бяхме така", айде стига глупости! Баща ми е изгубил девствеността си на 13-14 год. с 2 години по-голяма, вуйчо ми в 6 клас с 10-то класничка, чичо ми в 7 клас, отново с какичка... Не се правете на много безгрешни, защото от това, което чувам - повечето, които са възрастни днес - са направили сефтето преди да навършат 8 клас! А нашето поколение.. Момичетата го правят средно в 10 клас, момчетата към 11 или 12 клас! Няма абсолютно никакъв проблем с това, че 12-годишно дете иска гадже - нормално е! ;)

101.   Aз също съм нa 12 и досегa съм имaлa 2 гaджетa. Дa имaш гaдже е нaй-хубaвото чувство в светa - обичaш и си обичaн. Мислиш, че с него/нея можеш дa обиколиш светa без никaкви пречки. Чувствaш се зaщитенa ( особено, aко си момиче ). Просто миговете, прекaрaни с него/нея изглеждaт нaй-приятните и стрaхотни мигове.

P. S. - И не е зле вече дa предприемеш някaкви действия и дa си хвaнеш гaдже ;).

106.   И аз съм на 12 и имах гадже но не беше така както го обясняват другите само си пишехме по фейсбук на всички други разправяше че ме харесва а на мен никога не ми го беше казвал държеше се само като приятели когато пазказах това на приятелките ми те се опитваха да му обяснят че това което той наричаше "гадже" не е нищо повече от по добри приятели докато една приятелка му каза че ще му докаже че това е само приятелство нищо друго започна да го пита най различни неща но нещото което най много ме обиди е че се познавахме от 3 години а той не знаеше какъв цвят са ми очите затова отидох при нега и му казах цялата истина в очите че той само се хвали пред другите а когато е с мен се държи само приятелски и това ме е отблъснало и че искам да скъсаме а той каза " хубаво" и се врътна и замина вече ми е сърдит около месец и не ми казва дори и здрасти

107.   Аз съм също на 12 и ми е интересно, някой мой приятелки имат гаджета и винаги са разсеяни, в часовете, извън тях... ииии осъзнах че ми е още рано

109.   Само не разбрах защо всички започват да говорят "аз също съм на толкова години и нямам гадже", а момичето пита какво е да имаш гадже.
На 15г. съм и не съм имала приятел досега, нито имам първа целувка. Но си представям какво е да имаш приятел/приятелка. Чувството да си влюбен, да летиш в облаците от щастие е много хубаво нещо. Онова пърхане в стомаха ти. Любовта ти да е споделена... Момчето да те прегръща, да те целува нежно, да те успокоява и разсмива, когато си тъжна или не си в настроение... Когато се разтопиш в прегръдките на момчето, да вдишаш познатия аромат... Момчето, което обичаш, и то да те обича... Да е нежен с теб, да е мил, да си прекарвате чудесно заедно, да се смеете заедно, да имате незабравими мигове... Да ти казва: "миличка, сладурче" и всякакви други сладки обръщения, които те карат да се изчервяваш и да ти омекват краката... Сигурно е много хубаво.
Как бих искала това, което си представям, да се случи на мен.

110.   Ами хубаво е да имаш гадже, стига да не правите глупости. на 12 години сте точно в началото на лудия акъл. Тогава е най-опасно. Момчетата искат да видят това, онова... Искат да пипнат... Искат да им правиш някои неща, докато те вкарат в леглото си! Не се подлъгвай! Ако бъдещия ''щастливец'' иска такива неща от теб и те изнудва, че ако не го направиш ще скъса с теб, направо ти скъсай с него. Да имаш гадже е хубаво. Даже много хубаво. Когато го видиш или си пишете, усещаш пеперуди в корема. Хубаво е да има с кой да излизаш. Да си влюбена... На вашата възраст е позволено да се прегръщате и може да се целувате, но само по бузата, нищо повече! Не му се връзвай толкова на акъла, че аз така с един си изпатих. Не позволявай да бъдеш командвана! Сама прецени какво и как трябва да правиш, но хубаво обмисляй нещата, преди да ги сториш! Късмет, мила!

111.   Истински яко ще е да имаш гадже, с което да сте толкова влюбени, че да не можете един без друг! Да се обичате, да се ревнувате, да не спирате да си говорите и да се подкрепяте, да сте задружни... Абе изобщо някой, който ще те допълва, а такава любов на дали ще срещнеш на 12 години. Почакай малко. Аз съм на 15 и още не съм имала гадже, но това не ме притеснява, няма да умра заради това. Има и по-важни неща в този живот, вярвай ми:)

112.   Ти си на 12 искаш ли да станем гаджета казвам божидар и съм от каспичан ти откадеси

113.   Аз съм на 11 и първото ми гадже беше на 7ми клас хванахме се на 14сти февруари тази година и това беше най-хубавият ми момент през годината. Найстина чуството е прекрасно. Аз наистина се учудих че момче като него харесва момиче като мен, смисъл в моя клас и вобще в училището ми има много по-красиви момичета от мен и това беше като чест че той е избрал мен пред всички. И така имахме сериозна връзка е само с целувки и прегръдки де и тя продължи 3 месеца. Тези 3 месеца бяха направо вълшебни. Но преди 2-3месеца връзката ни преключи незнайно защо мен много ме заболя и се обидих още повече като започна да ме обижда

115.   Аз съм колкото теб, но съм имала няколко, за които съжалявам, затова по-добре е да изчакаш;)

116.   Наистина ли бързаш толкова? Смятам, че проблемът ви на вас младите е, че искате бързо да опитате от всичко, макар че не сте готови за усещането. Моето първо "гадже" беше на 17г. и погледнато от сегашната ми възраст изобщо не е било нещо кой знае какво. Общо взето.. дори и на 17г. смятам, че не съм била готова грам за връзка, поне не такава, каквато имам в момента - изградена на доверие, на обич, на привързаност. Страхотно е да си имаш "гадже", но още по- страхотно е да си имаш партньор - в живота, в любовта, дори и както се казва на английски "partner in crime". Колкото и клиширано да звучи, единственото, което могат да поискат от вас, е секс. На това би била изградена вашата връзка с ранна възраст.

Та.. не бързайте, много по-красиво е, когато сте в достатъчно осъзната възраст, например 15-16г., поне да знаете какво правите и защо го правите, а не просто да искате "гадже", защото другите имат такова.

118.   Здрваей и аз съм на 12 години( след 2 месеца на 13 години. Аз лично не искам гаджета, а просто да знам, че наистина се харесвам на някое момче, че да ми повдигне самочувствието. Хубаво е да знаеш, че не си кръгла нула.
Иначе сега един приятел който всъщност познавам от 2 години, но се виждаме 2 месеца годишно, защото за жалост живее в Лондон май ме харесва, защото вчера щеше да ми каже нещо "важно свързано с нас", обаче и каза, че това може да промени отношинията ни. Според мене ти не искаш да правиш секс или да ходиш по дискотеки на тази крехка възраст, аз не искам. Това обаче ще ти помогне все за нещо.

120.   Номер 20.. О да.. И аз съм така.. Наистина момичетата момичетата от моя клас имат по 2/3 гаджета.. Аз съм на 14. Понякога ми се приисква да си имам момче до себе си, но в действителност осъзнавам колко е трудно понякога да се допълвате и да подържате връзка.. Затова мисля, че на този етап е по- добре да си сам ;) и да си излизаш с приятели.. Момчета... И когато му дойде времето, то момчето само ще си дойде! Така че това е моето мнение! Живей си детството.. Защото на 12 не мисля че е удачно да се ядосваш! :)

126.   повярвай ми да имаш гадже е най хубавото и приятно чуство. Няма по добро чуство от това да си с човек които обичаш. Аз също съм на 12 и имам гадже което много си го обичам. Надявам се и ти да си намериш. Но ако се разделите няма да можеш да го понесеш(ако си го обичал както никой друг). На мен ми се е случвало, плакала съм седмици наред но пак се събрахме и съм много щастлива с него.

127.   Аз мисля че това си е тове решение никой не, може да, ти каже какво да, правиш освен родителитети аз съм на 13г и имам гадже и честно казано не, знам как да, кажа на майка ми за това страх ме да, не, ми вземе телефона да, ми забрани да излизам със приятели помисли си хубаво това си е лично твое решение да, имаш "гадже" на 12-13г. Като мен не, е много приятно но аз живея със тази болка аз дебна точният момент във който да, кажа на майка ми. Според мен си още малка, пък и си красива, слаба си, сладка, и т. н. Помисли си хубаво за това поне стани на 14-15г. Гаджетата няма да избягат аз мога да, спра със връзката и да, продължа на пред има време за всичко един ден ще ти писне да си имаш гаджета ще си кажеш: Ехх де да бях още дете и т н както и да е важното е че получи отговор пожелавам ти след 2-3г да имаш не едно гадже а цели две хубав ден от мен и да си нямаш гадже горе главата слушай сърцето си и постъпи ти както наредил че е правилно. Лек ден т мен и ГОРЕ ГЛАВАТА

51-87 от 87