Споделена история от Тинейджърски

Проблеми с всичко
Здравейте. Искам да споделя моята история и ако мога да получа съвет. На 18 съм, кандидат-студентка. Имам огромни проблеми със всичко. Най-големия проблем е с брат ми. Той е много нещастен, изнервен, постоянно ни вика. Притеснявам се, че може да има проблем с наркотици. Знам, че пуши трева, но ме е страх за нещо по-силно. Нашите се побъркват вече с него, аз също. Мисля, че от всички в нас, аз най-много ще отнеса проблемите. Освен това нямам приятели, човека, когото харесвам, не ме харесва по този начин. Още отгоре е, че подготвям важни изпити и всичко това ме разсейва и притеснява още повече. Притеснявам се, че заради това ще се проваля. Притеснявам се за всичко и всички. Вече съм пред нервен срив. Искам да се разкарам завинаги от тук и да не видя никого повече. Вечер трудно заспивам, недоспала съм от много време. Искам всичко да се оправи. Защо по дяволите не може? ЗАЩО??? Това е моята история, просто исках да я споделя с някого.

Коментари

3.   Ми спри да се интересуваш от брат си.
Той си има родители все пак.
Щом е продрусал това е тяхна вина - не твоя.
Ти си гледай ученето.
И бъди с нагласата, че в унверситета ще срещнеш много повече и по - интересни момчета.

4.   Добре, първо се успокой, защото когато човек е в подобно състояние с течение на времето приема всичко по-дълбоко. След това погледни реално. Брат ти постоянно вика, страхуваш се за него - отиди и поговори с него, повдихни темата, питай го какъв е проблема защо е толкова нервен, кажи му че се притесняваш. Казваш че момчето което харесваш не те, за всеки влак си има пътници, някой се женят/омъжват на по 40 години някой срещат любовта на толкова, така че не се безпокой, когато дойде време ще го срещнеш, явно сега не е таков си допринасяш допълнителни проблеми за които да мислиш. И накрая изпитите - учи ще се справиш отдели си време на наблегнеш и над това! И... не забравяй да мислиш позитивно, да звучи изтъркано, но повярвай ми, когато човек е позитивен прави всичко по-добре, усмихвай се има хора които те обичат, умна си, усмихвай се на това. А ако искаш приятели постоянно можеш да се запознаеш с някого, но не знам дали ще ти пречи на ученето, така че ти си реши?

5.   Добре, първо се успокой, защото когато човек е в подобно състояние с течение на времето приема всичко по-дълбоко. След това погледни реално. Брат ти постоянно вика, страхуваш се за него - отиди и поговори с него, повдихни темата, питай го какъв е проблема защо е толкова нервен, кажи му че се притесняваш. Казваш че момчето което харесваш не те, за всеки влак си има пътници, някой се женят/омъжват на по 40 години някой срещат любовта на толкова, така че не се безпокой, когато дойде време ще го срещнеш, явно сега не е таков си допринасяш допълнителни проблеми за които да мислиш. И накрая изпитите - учи ще се справиш отдели си време на наблегнеш и над това! И... не забравяй да мислиш позитивно, да звучи изтъркано, но повярвай ми, когато човек е позитивен прави всичко по-добре, усмихвай се има хора които те обичат, умна си, усмихвай се на това. А ако искаш приятели постоянно можеш да се запознаеш с някого, но не знам дали ще ти пречи на ученето, така че ти си реши?

6.   Аз съм момче на 17 и съм горе-долу в същата ситуация!
Живота не върви... общо взето е тъй.