Споделена история от Тинейджърски

Опитваме се да бъдем готини, но родителите развалят работата
Здравейте читатели, ние сме най-добри приятелки, които са неразделни и са от един и същ клас. Ние се дъжим готино и небрежно в училище, но родителите не ни копуват дрехи които ние да искаме, а всичко трябва да купуват по техен вкус. Искаме да имаме гаджета, но те се държат с нас като с 5 годишни (на 13 год. сме) и мислят че сме още прекалено малки за връзки, но ние не смятаме така, а сегашните момичета имат сериозни връзки на по 11.

Коментари

51-81 от 81

57.   Такам аз искам да кажа само да кажа че има една от класа която аз съм на 11 а тя ба 12 а е от 5 клас но това е другата тема искам да кажа че момче я обарва и на нея и хареса как само я стиска. Ако си мислите че на 11 е яко или готино да си имаш гадже значи много се лъжеш. Аз съм на 11 и преди 4 месеца имах гадже знам малка съм но го харесвах. И знам че ще ми се смеете ама аз само за един ден бях с него гадже. То това дори Гадже не се казва. Да ви кажа знам по-големи сте и не искате акъл. Ама за по малки дечица на 10-9 има и такива в нещо време да знаят както и вие казахте от толкова малка възраст гадже ще те помислят за курва и така ще ти излезе име както на моята при приятелка. Аз говорих с майка ми и тя каза че е нормално да харесвате някой но това още е детска любов. Айде чао с много здраве останете :* <33

58.   Тази тема е доста стара, ама аз да напиша коментара
Аз съм момиче на 14 г и аз гадже не съм си помисляла, а някакви като били на 11 гаджета имали... Имаше коментар който направо ме втрещи честно ''Майка ми е 28, а аз съм на 13'' Това значи, че майката е била на 15г т. е 8 или 9 клас : УЖАС!! И ти ли искаш да станеш като нея.. :(

59.   Омг на 11 сериозна връзка ти добре ли си

60.   На 11 години "сериозно връзки" абе вие добре ли сте

61.   LOL! Аз съм колкото вас (на 13) и ви се чудя... Да, и аз харесвам момчета, имала съм гаджета, но пък чак сериозна връзка и то на 11... Като се правите на толкова готини, сами си съсипвате красотата... ставате толкова изкуствени, толкова студени, че чак леко грозновати... Родителите никога не биха ви накарали да направите нещо лошо. Всичко е за ваше добро. Жалко, че аз трябваше да стигна до този извод, едва след като бая си поизпатих. Замислете се като станете 11-12 клас... В тази възраст момчетата не харесват грубиянки или някви кифли...

62.   Номер 43 ти не си се осазнала, а си станала глупачка. приятелката ти е права. ти си лапето, мисля си аз.

63.   На 11 години момиче да има сериозна връзка. Хахаха по-смешно нещо едва ли ще прочета някога. Прочетох почти всички коментари и цялата история. Значи първо какво значи държим се готино и небрежно? Не е въпросът в това аз съм колкото вас и далеч не мисля за това как да се държа "готино". Ако искате да сте кифли хубаво на прав път сте продължавайте да се държите така, но ако у вас все още има капка мозък тогава поне се осъзнайте малко. Не знам дори защо прочетох тази история, но попаднах случайно на нея. Да ти кажа честно не знам в България как е положението, но тук в Русия знаеш ли какво правят с готините? По-добре да не знаеш по скоро знаете, защото сте две.
Номер 55 е чак пък на това не се казва сериозна връзка аз мога да заживея с човек, който не обичам. Важното е да има любов и вяра един към друг. Пък за сватба, ако имат акъл ще мислят по-късно.

65.   Не прочетох всички коментари, но поне повечето. И аз съм на 13. Адски ме издразниха повечето коментари. Наистина не сме възрастни, но имаме собствено мислене и поне аз съм отличничка, много отговарям на учители, но не ми пречи на оценките изобщо. Не е казано, че трябва да ви купуват токчета и др. такива, защото е смешно 13 годишни с токчета, но пък за дрехи чаак.. имаме си собствен вкус, може да не ни харесва какво ни купуват. Аз си избирам дрехите сама от 2-ри клас. Имам хубав вкус, не се хваля. Майка ми няма смисъл да даде 20 лв. за блуза, която ако не ми хареса - няма да нося. Вече го е разбрала. Имаме си собствено мислене! Това, че сте на по 20 и се мислите за голямата работа, не значи, че ние сме някакви зомбита, които нищо не разбират! И ние си харесваме разни работи по магазините и това е нашият стил, какво до 18 трябва да се обличаме както майките кажат ли? И между другото имам сериозна връзка от 1 година, майка ми одобрява и всичко е супер, и да, на възраст съм малка, но не и на мислене, има по-бързо развиващи се хора и такива които и на 20 незнаят на кой свят са. Е, всеки за себе си!
Пеги

66.   До всички които им разправят, че са малки и да си гледат уроците:

Вземете да им дадете съвет, а не да им обяснявате, че са малки. Аз съм на 12 и имам същия проблем, а външния ми вид до преди 2-3 год. не ме интересуваше ама грам. Всички сте били същите на 11, 12, 13 год. Пубертетът ни кара да искаме гаджета, хубава външност, да общуваме с приятели и т. н. Казвайте ми и на мен, че съм малка и много бързам да порасна, да ми обяснявате, че сега трябва да уча, не ме интересува. Не си мислете, че и другите на тази възраст не са такива, че и от по-ранна възраст децата мислят за обвързване и подобни "глупости" и това е защото влизат в пубертета.
И още нещо, това, че мислим за тези неща не значи, че не си гледаме уроците, просто имаме и други интереси освен това да учим, аз съм добра ученичка и въпреки това пак имам време за други неща.

67.   До авторките:
На 11, били готини ама родителите не им купували дрешки. Абе ей пикли надути аз съм на 14 и за секс не си помислям. Но поне знам какво представлява а не бързам за никъде. Да гримирвам се но само за специален случай. Дрехите не правят хората въпреки че повдигат самочувствието донякъде. И вие сте типичен пример за бъдещи курвета. Заобиколена съм от такива които четат секс наръчници още от 12 годишни. И някои вече са „специалисти" в секса. Я по-добре си гледайте уроците а не ходете да се натискате на 20 годишни батковци щото е смешно и като нищо ще ви наебат и ще ви бият шута. Помислете малко бе и не си проваляйте живота. Има време да пораствате а детството си отива.

68.   Омг ама вие сериозно ли говорите? :D

69.   65.. окей, попдкрепям те, ама на толкова крехка възраст не смятам, че може да имаш сериозна връзка.. но все пак палец нагоре за теб!!

70.   Ако сега, след 2 години и 9 месеца, прпчетете простотиите, които сте нацвъкали, много смях би паднал! :))))))

71.   До 38 Мисля абсолютно същото.. бях се запътила да напиша нещо подобно.... но като видях тоолкова дълъг коментар реших да го прочета та всичко което аз щях да напиша просто го видях там! btw До авторките... дано сте прочели коментар 38. ще ви бъде от полза!!!!
На 13 г. съм майка ми и баща ми не са ми копували дрехии от сумати време... понеже имам по-голяма сестра нося нейните (сега ще си помислите тази е бедна) И да съм бедна и да не съм (не ви интересува) вместо нашите да си дават парите за дрехи ми ги дават на мен! а аз правя каквото искам с тях... не си копувам дрехи например съм дарявала... нз дали вярвате (пък и не ми пука) дарявам на деца в домове купувам им храна.... и им я нося! Ааа относно гаджетата Малки сте.... Малка съм и аз!!!! сестра ми имаше първото гадже на 15 години... така, че за всичко си има време.... Ето и една истинска история с която (ако не сте прости като галоши) ще разберете защо ви е рано за гаджета :Понеже аз се движа с група която най-малка съм аз а най-голямо е едно момче... което ще навърши 22 смисъл от една трупа (актьори) сме и сме си много близки и излизаме мнооого често та както и да е това момче (22г. ) е имал само 1 гадже.. и те са били заедно преди 1 година... така че... правете си сметката... 21 годишен е имал 1 гадже.... а вие на 13 ще се късате да ревете защото нямате гаджета... защото вие НЯМА КАК ДА ИМАТЕ СЕРИОЗНА ВРЪЗКААА НАБИИТЕ СИ ГО В ТЪПИТЕ ГЛАВИ!! Правете си сметката! ~~~От Любов С любов!! ~~~ (може да има нещо объркано щото допълвах махах от коменара и затова)

73.   Аз съм също на тринадесет години и изобщо не мисля за момчета! Има време за всичко, не бързайте. Вярно е, че нося каквото искам, но когато сама си харесам нещо първо говоря с майка си и ако тя реши, че е подходящо ми го купува. Щом родителите ви не ви разрешават сами да си избирате дрехите, явно има причина.

75.   аххахахаах и аз съм на 13 да ви имам лапешките проблеми :D няма к'во да го мислите режете главите на родителите голям проблем са!

76.   Аз съм същата- когато хвърля око на някое готино момче, мама се появява изневиделица и разваля нещата.

77.   Вижте сладурани, кофти е родителите да се налагат, но вие какво разбирате под "готини"? Вие имате ли въобще собствено мнение и начин на мислене, или се водите по стереотипите, наложени от Великите кифли с топирани коси и омацани с грим, дето се чукат на вашата възраст? Искали да бъдат готини, абе вие си гледайте училището, няма да е зле да развивате мозъчните си клетки, вместо модната култура.
Не искам да звуча като някоя консервативна лелка, нито да ви се правя на много оборотна, но вие другите момичета ли сте или себе си? И защо искате да сте "готини", да се харесате на останалите ли? Ако сте независими и достатъчно големи, няма да копирате псевдо стила на другите, дето даже не знаят къде се намират, ами ще се замислите какво ви харесва на вас самите и какво е важно за вас, а не за другите, че да ви коронясат са "готини". Какво следва? Да пиете, да пушите, да спрете да ходите на училище и да си провалите живота, заради едното фалшиво мнение на някакви си момиченца, които дори не могат да си пишат името?
Моят съвет е да се замислите какво прави другите готини и специални и дали наистина е така, или просот тяхната фалшива представа е взела страха на тези като вас.
Колкото до родителите ви, нормално е да се опитват да ви опазят от заразата на вашата възраст, не твърдя, че тяхната тактика е 100 % правилна, но ако искате да се държат с вас като с големи, докажете на родителите си, че наистина сте порастнали, защото порастването не се изразява само в купуването на готини дрешки и небрежно държание! Това е само имитация на нещо , само по себе си, фалшиво!

Момиче на 17

80.   Като разбере откъде ви излиза лайното - тогава може да говорите за сериозни връзки. Метафорично казано.

81.   Познато ми е и моите родители се държат така

82.   Аз съм на 13 и сам си събирам пари за дрехи! Смисъл, че когато съм получил добра оценка или нещо от сорта... мама или баба или друг член от семейството ми дава пари, събирам си ги и си купувам това което искам...

85.   53.... ще видиш като пораснеш колко ще съжаляваш, че така си си пропиляла детството. Мислиш си, че е похвално, че се обличаш разголено ли? Хахаххаха, ок. Лично мнение. Но искам да ти кажа, че изглеждаш толкова лесна и не мисля, че момчетата ще те харесат заради самата теб. Те дори няма да те харесат, ще те използват. Я си налягай парцалите, учи си уроците, гледай си детските филмчета и спри да се правиш на голяма. Много ще съжаляваш... пикла

86.   Вие прекалявате! Готина съм, смотана съм и темподобни.... Не смятате ли, че това е адски тъпо и повърхностно! Така, както ми го описвате ми се струва, че сте някакви лигли, които не учат и искат да изглеждат като разголени кифли.

88.   Абе момичета аз съм на 12год. и мисля,че може да си имате гаджета,но не се дръжте небрежно,а се дръжте подобаващо,или просто нормално,вярвам че някое момче ще ви хареса спокоино изчакаите ще Ви доиде времето и на вас.:)))))

89.   Прочетох и вашите коментари много мъдри слова са писали повечето от Вас(не всички)и съм съм съгласен и мисля, че трябва да възпитаваме децата си добре и да не позволяваме да стават, като тези заблудени тинейджърки. Ако искате да

коментирате нещо с мен се обръщаите към мен с Момо. ;)

91.   Може да си спестите пари и да си купите дрехи по ваш вкус. Аз правя и нашите се отказаха да ми купуват дрехи по техен вкус. Спокойно вие сте готини даже си хванете гаджета и не казвайте на вашите.

93.   Аз съм на 11години. Няма нужда да ви хапя и обиждам. Просто, родителите ви обичат и искат да имате светло бъдеще. Бъдете себе си, усмихвайте се и учете, няма да спечелите мазна любов, а чисто уважение!

94.   Ако под готини разбирате да се държите и да се обличате като 30-годишна магистрална труженичка ясно е защо вашите "развалят" нещата. Като гледам темата е стара, та може и да ви е дошъл вече акълът в главите, та сега даже да ви е смешно като четете какво сте си въобразявали на 13 и как сте си мислили, че това да си готин е най-важното нещо в живота. :))

95.   Проблема е че сте тъпи рупсита

96.   Интересно ми е да ви видя какво представлявате сега 5 години по късно. Дали пак разсъждавате по същия повърхностен начин! И не е зле малко да наблегнете на българския, че скоро ви чакат матури!

97.   За каква сериозна връзка изобщо бихме могли да говорим при положение, че вие сте на 13!? Знаете ли изобщо значението на "истинска връзка". На 13 не смятам, че би могло подобно нещо да съществува дори. Та вие сте ДЕЦА. Какви връзки, какви 5 лв. Много ясно, че родителите ви ще ви купуват дрехи по тяхна преценка. Вие на 13 съмнявам се да имате какъвто и да е било изграден вкус за дрехи. И аз когато бях на 13 нашите ми купуваха повечето дрехи. Да, някои не ми харесваха, но ги носех, защото бях прекалено малък, за да знам какво ми харесва, какво ми отива, какво не ми отива и т. н. Чак когато станах на 19-20 започнах по-самостоятелно да си купувам дрехите. Вкуса към тези неща не се изгражда за ден, два, три или месец.

51-81 от 81