Споделена история от Тинейджърски

Опитваме се да бъдем готини, но родителите развалят работата
Здравейте читатели, ние сме най-добри приятелки, които са неразделни и са от един и същ клас. Ние се дъжим готино и небрежно в училище, но родителите не ни копуват дрехи които ние да искаме, а всичко трябва да купуват по техен вкус. Искаме да имаме гаджета, но те се държат с нас като с 5 годишни (на 13 год. сме) и мислят че сме още прекалено малки за връзки, но ние не смятаме така, а сегашните момичета имат сериозни връзки на по 11.

Коментари

1-50 от 81

1.   "Сериозни" връзки на по 11? Му-ха-ах-ха-а-а.... !

Мефисто

2.   Ами като не учите,а мислите само за гаджета и дрехи,така е-имат ви за несериозни!Започнете да се държите не толкова небрежно,учете,за да имате хубава професия и парички с които сами да си"КОПУВАТЕ" дрехите,които искате!

3.   Добре че ме светнахте, та най-накрая си изясних колко е отрицателна ролята на родителите в съвременното възпитание. Пълнолетието е определено да бъде на 18 години и дотогава родителите определят житието ви и носят отговорност за вас и действията ви, но защо пък да не ставате пълнолетни и на 11 - имате и сериозните връзки, а и дрехи ще си купувате по ваш кеф. Само че я в тази толкова зряла възраст се отделете и работете, па си гледайте пашалъка - най-малкото ви гарантирам, че на работата като се държите готино и небрежно ще пожънете главозамайващи успехи в кариерата и заплатата - такива работници напоследък със свещ ги търсят. Разсъжденията са ви точно като на петгодишни.

4.   Смешни сте. На 11 години - сериозни връзки, е няма как да стане. Още не знаете какво представлява секса (това не е само триене на полови органи), а много повече. Но се мислите за много вещи в тази област. Когато видя някои малки хлапачки на ваште годни, които се бутат на батковци и мислят, че всичко знаят, просто се отвращавам. Поизчакайте малко за тези неща, все още сте деца, въпреки, че не го осъзнавате. Между другото аз съм момче на 19 и никога не бих тръгнал с момиче на ваште години. Също така се отвръщавам от момичета с "огромни" обеми, изипали няколко туби грим върху лицето си и които се правят на "отворени". Предпочитам момичета, които нямат самочувствие без покритие, такива които не ги е срам да излезат от вкъщи без грим и тупирана коса, които не се натискат на момчетата, и не излизат полуголи.

И между другото евала на родителите ви, които явно са едни от малкото останали (в днешно време), които да се интересуват от това как са облечени децата им. И нищо чудно, че ни ви дават сами да избирате дрехите си, ако и вашия вкус е като на повечето чалга-мислещи момиченца на ваште години. По добре слезте на земята.

5.   А даа, супер големи сте. Що не понаблегнете над ученето вместо само щуротии да мислите...!?

6.   Като започнете да си изкарвате парите сами, си купувайте каквото искате, до тогава мама и тате каквото решат, това ще е. Колкото до гаджетата,като сте на 13 да не мислите, че сте особено големи? Залягайте над уроците,че като ви гледам правописа и начина на израрзяване ми прилошава. Лапешка му работа...

7.   apff ... Това е някаква гавра нали ??

8.   това е много тъпа история и според мен не е проблем...

9.   Не нямат сериозни връзки на по 11 години. И аз за съжаление започнах да излизам от много малка с момчета и повярвай ми няма как едно 11 годишно детенце да е готово за сериозни взаимоотношения.
Говори с родителите си. Нищо няма да стане ако се оплакваш цял живот и се самосъжаляваш. Поговори за всичко .. за дрехите, грим, прическа .. за момчетата също. Не забравяй, че майка ти е минала по този път и има опит.
Не върви в комплект с приятелката ти. Не казвам да не общувате.. напротив! Приятелството е нещо страхотно, но прояви и индивидуалност.

Passion

10.   Родителите ви са прави, наистина сте малки.

11.   За 13 годишни сте много заблудени. Дрехите ли определят колко си готин и колко си смотан. И наистина ли мислите, че на 11 имат СЕРИОЗНИ, ако мога въобще да ги нарека връзки. Не мога да повярвам, че момичета колкото мен ТОЧНО са с толкова ограничено мислене.

12.   Дечковци,да не мислите че държането на ръката и целувките или някое опипване е сериозна връзка?Много ми е смешно като чуя или прочета: Имам сериозна връзка с приятелката ми от 6-9 месеца.Вие на това ли казвате сериозна връзка бе?Ами хората който живеят заедно от 5-10 години те какви са,пенсионна връзка ли?Надявам се някой ден моето дете да не мисли като повечето ''мъже и жени на 12-13 години'' с една дума акъла му да не е наврян в за*ника.

13.   Сериозни връзки на по 11-да бе.Какво се занимавата с дрехи и гаджета като сте само на 13.Сега учета,пък после 6те ви дойде времето за гаджета.Както се представяте тук си представям какви дрехи искате родителите ви да ви копуват.Също така мисля,че родителите ви са прави.Сигурно те се опитват да ви възпитават,но явно не са успели...

14.   Авторке, нека ти разясня какъв ви е проблема на 11-13 годишните. Някога една българка чула, че ромските девойки правят секс и дори се венчават на 9-10 години и решила, че е закъсняла. Само че при ромите това е традиция - подобно на пушенето на лулата на мира при индианците. Но вие не сте и няма да бъдете ромки, затова защо не започнете да се държите като българки и да не вземате назаем всичко лошо, което видите в останалите?

17.   Абе аз съм на 11 и много отговарям на майка си кта стане дума за дрехи,грим и прически,а за момчета нестава дума,защото всичко крия.За грима и др неща се погодяваме като си държа на моето и само за моето говоря и докат не се съгласи.за момчета не стаа дума,а ся разбра,че за дрехите и т.н. и оценките ф дск-то няма стане по нейната и ся сам на почти свобода.Само да ми изкрещи и после аз на нея.А за мен една сериозна връзка е да се обичат двама и да се гушкат,да ходят един в друг и т.н.айде ся ва научих :p

18.   от анторките:
ти номер 17 неможеш да ни научиш на това как да се държим с родителите си и да ни кажеш к`во да праим...ние сме написали това не за да ни учат 11 год. как да командваме родителите си...написали сме това за да ни дадът съвет ,а не да ни заповядат..най-малко ти можеш да ни кажеш как да се държим с родителите си...я я гледай ти...!!!

21.   Според мен трябва да им кажеш очи в очи, че не искаш те да държат в ръцете си бъдещето ти. Поговори с тях и им кажи какво мислиш!

22.   Ами аз мисля, че трябва да спрете с тея гаджета първо се обличайте добре, а пък после мислете за гаджета ок? майка ви е права научете първо после се облечета като комбинирате добре дрехите и накрая мислете за гаджета пък и сте много молки аз съм на 16 и още нямам сериозна връзка пък и днешните момичета на 11 години имат, но това е бебешка работа

23.   22, в грешка си малко. Облеклото не е сред нещата, които би трябвало да ни вълнуват на дневен ред! Това се прави ей така между другото... тц какви разсъждения и съвети само... Пази Боже!

24.   На 16 съм и просто сте ми смешни. Пикли некви. На вашта години не знаех какво е грим или гадже нито съм достачно голяма нито се правя на такава направо са ми смешни тези истории.

26.   Уау, дано това да е някаква шега, защото ако наистина е написано от 13 годишни момичета... бъдещи какви - курви, проститутки или какво? !? ! Първо по думите ви личи колко се държите "готино" в училище, второ и с грим и с хубави дрехи патката си е патка, и трето родители не се командват, те за това са родители да ви държат изкъсо докато сте непълнолетни, не са ви родили да се наебете с извинение на 13 и да станете боклуци, дрехите и гаджетата ги мислете като станете на 16 - 17 -18 - 19 и т. н има време за всичко и определено това не е подходящото... ако очаквате "сериозна" връзка на 13 жестоко се лъжете, те хората по на 20 нямат сериозна връзка камо ли вие на 13, я си гледайте приятелството забавлявайте се двете докато можете, учете си пък каквото е писано ще стане...

27.   Паднах от смях "Ние сме готини и сме на 13, мама и тати не ми купиват дрешките, които ние искаме"... не виждам светло бъдеще за тези мъдри умове.

-Death_Blade ^

28.   Родителите ви са прави. Има време за връзки сега си гледайте уроците, а колкото до дрехите те не са най-важното нещо : )))

29.   Моля на 11г. сериозна връзка та както каза номер 26 хората на по 20 години нямат сериозна връзка мани па 11, 12, 13г. какви глупости дрънкате

30.   На 11 сериозна връзка! Хахахахаха Направо ме уби! Готино и небрежно!? Родителите са прави. Мозъците ви има още мнооогггоо да се нагъват. Готините дрехи!? Като пораснете и започнете да работите ще си купувате каквооото ви падне. Родителите имат повече в главите си. Не че ви казвам да ги слушате, дръжте се "готино и небрежно", пафкайте, излизайте с момчета и тем подобни, раждайте деца на по 16, чудете се как да ги гледате или ги давайте в домове! Какво ви става!? Направо на родителите ви трябва да закачат по един медал за храброст, че търпят всичките ви лигавщини. Готините дрешки не скриват евтиния характер.

31.   Ох радвам се, че моите родители са мн готини и печени майка ми е на 28год. и се разбираме чудесно аз съм на 13 год. исках татоеровка дадоха ми да си направя не сум детствена, а отностно дрехите купувам си каквото си поискам и се водя с едни от най - известните хора в града живот е просто страхотен. ;]]

32.   31, ще те видим след още 10 годинки... след само 2 майка ти ще е баба както си го подкарала. „чудесно семейство“!

33.   Вече всички деца се развиват много бързо. Аз съм дете на 11 години и имам цикъл и всички неща който ги има едно момиче на 15. Дори и височина. Вече и мисленето и развитието на децата е бързо. Поне говоря за мен. И аз се интересувам от такива неща. Разликата е че, аз имам добри оценки. Родителите ми се гордеят с мен с спортни успехи и компютърни. И ми позволяват да се обличам готино и да се интересувам от момчета. Но мисля че те ме възприемат като голям човек и имат огромно уважение към мен. Просто докажете на родителите си че, след като искате да изглеждате по големи се и дръжте по този начин. Това е от мен.

34.   Родителите ви са абсолютно прави! Искате да станете т.нар. "кифли" ли?? Я се поосъзнайте, докато е време, че после ще съжалявате ..

35.   Съгласна съм с номер 33 аз също съм на 11 и също катъо нея се развивам толкова бързо.

36.   пикли аз съм колкото вас за гаджета, били сте готини хахаха няма и да ви приемат за големи мислите като 5 годишни

37.   До 33) авторките и подобните.
Не бъркайте умственото и емоционалното развитие с физическото. В момента вие само се правите на големи но не сте. И в какво се изразява вашето порастване? - грим, предизвикателни дрехи, евентуално секс и ГОТОВО хоп станахме големи. Самият факт е че разсъждавате по този елементарен начин показва колко сте незрели, външните и поведенчески похвати много лесно се имитират и усвояват и съответно се получава огромен разрив с това което емоционално и умствено сте и това на което се правите. Гледам че упорито работите по опаковката, доста непохватно и недодялано, но толкова можете. Сега е добре да поработите върху съдържанието, но това разбира се е хиляди пъти по трудно и затова не му обръщате внимание, а като гледам може да считате и за ненужно. Почти съм сигурен че не можете да ме разберете както и тези които мислят като мен защото просто сте деца на 13г които бързат да пораснат. И знаете ли кое е най-смешното в цялата работа, сега слагате грим за да се правите на големи, после ще слагате грим за да се правите на по-малки :))))
BV

38.   Интересна тема и доста интересни отговори.

Вижте "готини и небрежни" авторки, първо да си изясним едно.Аз съм също на 13, така че не ме мислете за някоя 50 годишна лелка, която се възмущава от днешните младежи.

Аз май съм доста по различна от вас.Моите родители ми имат пълно доверие за всичко още от отдавна.Аз не съм си мислила НИКОГА, че до 17-18 годишна възраст е нормално едно момиче да си има гадже (макар, че моите родители ЛИЧНО са ми обяснили какво е секс.не са ме лъгали, че щъркелите носят бебета).Накратко аз съм една абсолютно НЕготина и НЕнебрежна снобка (и хипи.после ще ви обясня какво значи, сигурно незнаете)

Относно дрехите, на мен наистина не ми купуват чак толкова нови.Родителите ми работят по цял ден и ако ведднъж на няколко месеца мама в почивката си отиде до някй магазин и ми купи някоя блузка, това ми е получаването на дрехи.Бие как искаш да се обличаш?Да не би желанието ви да са мини поличка изразана блуза и токчета, то родителите ви, са хиляда пъти по прави отколкото мисиш.Ако не ви обличат в бебешко гащеризонче, не мога да разбера какъв ви е проблема.

Сега за връзките.Вие сте забавни, но коментар номер 17 ("А за мен една сериозна връзка е да се обичат двама и да се гушкат,да ходят един в друг и т.н.айде ся ва научих ") беше направо убиец!ха ха ха!Ама вие не говорите като 11-13 годишни а като 1-3 годишни.Когато бях на 5, целунах едно момче по бузата.Леееле, ама аз съм имала много сериозна връзка...

Мисля, че гледате твърде много "раздвижи се(непедагогично предаване което ми родителите ми ми забраняват да гледам.преди не знаех защо ама сега ми светна)

Между другото нали казах, че ще обясня какво е хипи. Хипи е човек, който не се подчинява на големите богове и иска да живее свободно, без да се подчинява на повечето закони на нацията.И между другото за да си хипи, хе трабва да се обличаш в ярки и странни дрехи.

Сигурно ако си дадете зора да прочетете коментара, ще си кажете:"каква загубеенячка, никога няма да е готина като нас!"Чувала съм, че орехите подхранвали мозъка. Пропоръчвам ви цял човал!
Лек ден

39.   Номер 38. браво възхищавам ти се. Аз не съм толкова така да се каже затворена, но не мисля, че трябва да ходим по къси полички, токчета и изрязани блузки, а просто да бъдем себе си. Благодаря дано и други хора като мен оценят коментара ти :))

40.   Здравейтее! Реших да пиша, защото прочетох цялата тема и отговорите. Първо, аз също съм момиче на 13 години. Да си призная, и аз мисля за това, че не съм готина много често (повечето в даскало ме мислят за задръстенячка), също искам да си купувам нови дрехи, също си мисля за момчета. А аз всъщност не съм много развита. Както искайте го приемайте (BTW, досега никога не съм имала гадже и не съм се целувала). Моите родители се гордеят с мен - аз имам високи оценки, справям се доста добре с изкуствата, имам приятелски кръг от антикифли и кроасани. Истересното е, че родителите ми много ме обичат и дори понякога да си сложа молив, спирала, гланц и по-екставагантни дрехи, нищо не ми казват (особено баща ми :). Та, това, което искам да кажа е, че има още време пред вас. сега се захванете да учите, за да влезете някъде, а като гимназистки ще имате време. Не го казвам подигравателно.

И 'хипи' съвсем не означава това, което е написано в 38). 'Хипи' произлиза от групата Uriah Heep (много готина група, и, да, аз съм момиче и слушам класически рок) и заради песента им July Morning, на която на 1 али се посреща слънцето. Хипитата са протестантско движение в резултат на войната м/у Америка и Виетнам.

41.   До авторките:
Аз съм на 12 години. Вие казвате, че в училище се държите готино и небрежно. Какво значи това?Да отговаряте на учителите и да им се правите на интересни ли? Аз не мисля така. То както се е очертало, "децата" стават "възрастни" след 10 годишна възраст!

Относно дрехите:
Ехо?! Мислите ли, че родителите ви могат да си позволят всичко, което поискате? И аз искам много неща, но не може. Израснала съм в бедняшко семейство. Има време за дрехи, момчета, секс и какво ли още не! Първо си седнете на дупетата и започнете да учите здравата, защото с небрежно държание в училище няма и клошар да станете! Родителите ви са много прави! Аз се чудя на тия хора, как успяват да ни издържат, нас децата или да кажа "възрастните". Мислите ли, че на тях им е много лесно като по цял ден готвят, чистят, грижат се за вас и какво ли още не? Вместо за сте седнали тук и да пишете за модни съвети в училище, отивайте да учите, за да си изкарвате хляба!
Моят баща е завършил с висше образование и сега ходи ту в Гърция, ту в Япония.

А до колкото до сериозните връзки: момичета вие ме изумявате!Как може момичета на 11-годишна възраст да имат сериозна връзка? И да не останете по-назад и вие искате да имате "сериозна" връзка. Хората на по 20-30 години нямат сериозна връзка, а вие сме ми седнали тук и ми разправяте, че некви 11-годишни пикли имали сериозна връзка!? Айде моля ви се! Стига с тея глупости!
Благодаря за вниманието!

42.   Евалата на номер 38 и 41! И аз съм на 12 години-момиче! Просто не мога да повярвам-къде са ви мозъците? Мислите, че 11 годишно дете може да има сериозно връзка ли? По-тъпо нещо не бях чувала! Така като за начало започвайте да учите, че после с лошите оценки няма да влезете в стойностно училище! Стига сте мислили за дрехи, момчета и глупости! Родителите ви са прави! Като станете на 16 години чак тогава може да се държите като ''големи жени''. Мислите само за дрехите, ами няма да ви купуват като не учите! Човек като е прост и с хубави дрехи ще си личи! Айде бай и стига стия глупави истории!

*Наталия

43.   Аз съм едната авторка, значи тази история, сега когато я проечетох се изсмях, защото от тогава минаха 2 години и мисля савсем различно за разлика от другата авторка. Тя продължава да си мисли за тея неща докато аз осазнах много неща вече нямам проблем с дрехите, майка ми купува всичко. Тогава проблемът не беше чак толкова мои а повече на моита приятелка с която вече не сам много добра приятелка защото, тя има много лапешки разбирания за живота. Извинете ме честно от мое име се извинявам, че изобщо е споделено :) !

44.   браво на момичето - 43 номер :)) усъзнала си се... това е добре :))

45.   44, на кое казваш браво? Че се разделила с приятелката си, защото била лапе /щото няма дрехи и не прави секс/, а на нея майка й вече и купува всичко, курварства и няма проблеми за разрешаване :))

46.   Браво ли? ! Какво ти браво, не само че не се е осъзнала ами и едно смислено изречение не може да свърже. За момиче на 15 години трябва да я е срам, явно преди две години са били толкова важни тези повърхностни неща, че чак е пропуснала какво и се влива в мозъка.

48.   Когато заслужите тогава ще ви възнаградят с всички неща които искате.

49.   Не съм съгласна сномер 46, защото тя е осъзнала грешката си и го е споделила. не е било нужно да се разделя с приятелката си за такова нещо, но това си е нейна рабата и все пак тя се извизинява за написаното, може да се поватарям-е осъзнала грешкта си.
благодаря за ислушването, от мен Боби

50.   Аз съм на 15 и моите родители също мислят, че съм малка за гаджета. Въпреки това те не могат да ме спрат, но нямам гадже, защото още не съм намерила подходящия.

51.   Нормално да сте малки за връзки и кой на 11 години има сериозен приятел вие не сте добре :)

52.   Кви гаджета на по 11 години бе вие нещо не сте на тази планета.. Я седнете да си учите уроците

53.   аз пък също съм на 11 години и си имам гадже, мн добре знам кво е сериозна връзка за разлика от хлапачките на моята възраст!!! не играя с играчки, не си падам по детските дрехи нито пък по простите детски фелмчета...кво да ви кажа мн по-различна съм от връстниците ми.и сега ще ти обясня, "13-годишната" какво е сериозна връзка.сериозна връзка е да правиш секс с гаджето си, и евентуално да е ожените.а за тези, които ще ми кажат ти си хлапе кво знаеш за тия работи, ще ви кажа аз на вас нещо - вече не съм малко детенце дето да мисли за детските простотии обличам се разголено и като 14 годишна, имам гърди и то доста големи, нося сутиен, имам цикъл, и наистина приличам на 14-годишна висока съм 1 63 и съм 48 кг е ако някой ми каже че съм дете да си гледа работата...

54.   Аз на 11-13 години си играех с кукли и изобщо не ми е минавало през главата да имам някаква връзка. Ест не всички са длъжни да са като мен, но все пак да почнете да се занимавате с момчета, когато сте още деца не ми се струва, че е в реда на нещата. Има време за всичко! Защо бързате да порастене? Няма да ви избягат мъжете и невероятните преживявания... На една по-зряла възраст (над 16) ще можете да им се насладите истински. Сега нито секс знаете как да правите, че да си доставите удоволствие, нито как да се държите в една връзка. С две думи - няма смисъл! Единственото, което ще постигнете е да станете за посмешище.

55.   Номер 53 "13-годишната" какво е сериозна връзка.сериозна връзка е да правиш секс с гаджето си, и евентуално да е ожените " това не е сериозна връзка :) и какво много ли си голяма като ходиш разголена .. колко лесна изглеждаш отстрани няма да ти казвам ..

56.   53:
БОЖЕ МОЙ, такива ли станаха децата в днешни дни? ! Чакайте, аз съм на 13 и през ум не ми е минало да се държа така. Още гледам Дисни о. О а вие мн напред сте били с материала, братче ;д
Та, 53, ти още не си в тийн възраст дори, разбираш ли го това? Външно може би изглеждаш голяма, но вътрешно си просто заблудено хлапе, което се опитва да докаже нещо, да се прави на голяма или нещо такова.
И да имаш гадже никой, ама никой не може да ме убеди, че на 11 може да имаш сериозна връзка.
По-добре си сядай на задника и учи, че да не те видим след 5 години на*б*на и надрусана до някоя кофа за боклук.
Приятен ден :)

#OneDirectioner

П. С: ''готино'' вече не е готина дума ;))

1-50 от 81