Споделена история от Тинейджърски

Права ли съм да се засегна?
Здравейте, момиче на 17 съм. Попринцип вземам всичко много навътре, което много мразя в себе си. Ще споделя една история, която се случи миналата седмица и още я мисля. В междучасието си говорех с едни момичета от класа и ги питах за нещо което разбрах че се е случило предния ден, но аз отсъствах, при което едното момиче ми каза че не е сигурна дали да ми каже, защото можело да изклюкаря на някой. Аз казах, че няма такова нещо и че съм най-дискретния човек на света. (Всичко това в кръга на шегата си го говорим, въпросното момиче ми е приятелка) Тогава едно друго момиче се изцепи, че нямало на кого да кажа, защото съм нямала никакви приятели. Не го показах, но ми стана много гадно. Вярно, не съм от нааай-общителните, но поддържам прекрасно отношения с почти целия клас, говором си, шегуваме се. Имам 3 момичета от класа, с които съм много близка и мога да им споделя всичко. Освен тях имам и една много добра приятелка извън училище. Ами да, нямам много приятели, но имам истински хора до себе си на които държа и които знам че държат на мен. Кажете вие, права ли съм да се засегне от подобно нещо или не?

Коментари

1.   Естествено че си права, а колкото до тези двете зарежи ги те не са ти истински приятелки щом постъпват с теб по този начин!

3.   Според мен не трябва да се засягаш, това е било както казахте в кръга на шегата.

4.   Не бива да се засягаш от подобни подмятания. Очевидно е казано не на място, а такива коментари не бива да допускаш да те разстройват. Това може само да те наведе на някакво заключение за човека, който ти го е казал. Очевидно въпросното момиче не си дава сметка, че приятелството не се измерва количвствено, но това си е неин проблем. Ти разсъждаваш правилно за себе си, като си знаеш, че приятелите, които имаш са истински и достатъчно. Винаги съм била на мнение, че няма такова нещо като "много верни приятели", има познати, има съученици, хора, с които общуваш често. Но за да си приятел с някого е нужно много повече от това да си пиете кафенце след училище и да си пишете във фейсбук. Така че, горе главата, не си длъжна да доказваш нищо на никого. А.. и още нещо, обикновено хората, които твърдят, че имат много приятели, са най-самотни и се оказва, че докато се опитват да се харесат на всички, в крайна сметка не се сближават истински с никого.

5.   И аз съм като теб! :) Аз обаче не бих се засегнал. Ти си интроверт, а и ти сама казваш, че имаш малко приятели, но те са ИСТИНСКИ! Всичко е наред. Със сигурност този човек, който е казал, че нямаш приятели, е екстроверт (уж има много приятели, все е в компания), но всъщност не може да разчита на тях!

Наистина недей да се обиждаш! Това, че нямаш приятели не е вярно. Имаш малко приятели, но винаги можеш да разчиташ на тях, докато този, който има много приятели, винаги бива предаван от тях!

6.   Как така питаш "права ли съм да се засегна"? Това е просто злоба. При това с нищо непредизвикана. Злоба - това е, не ти е никаква приятелка това момиче.

А за засягането трябва да постигнем състояние, в което злобата, отправена към нас да не ни засяга. Как? Като не се занимаваш с подобни хора, нито ги имаш за приятели нито за познати; никакво внимание, никаква комуникация с такива. И съответно общуваш само с хора, с които се разбирате и уважавате взаимно.

И аз се засягах, засягах... докато ми писна и сега така процедирам и знаеш ли, много по-добре е.

7.   Защо да се засегнеш на някаква пикла за мнението, следващия път й кажи - "Имам малко, но всички са истински. Ти колко такива имаш? "

8.   На 17 години си а разсъждаваш като 10 годишна, това моето момиче, не е никакъв проблем на това се вика бял кахър! Едва когато завършиш гимназия, ще разбереш какво е проблеми...

9.   Според мен не се засягай. Аз също съм така имам само 4 приятелки. Но поне са истински :)

10.   Да ти имах проблемите, само това ще кажа.

11.   Абе, я не и обръщай внимание на тая! По-добре е да имаш 2-3 истински приятели, отколкото 100, ама в случай на нужда да не можеш да разчиташ на никой от тях. Всеки може да си включи 1 000 човека в листа във Фейсбук, но това не значи, че има 1 000 приятели. Така, че изобщо не го мисли, тази точно това е целяла, да те обиди и да те засегне. Браво на теб, че не си и доставила удоволствието да и покажеш, че те е заболяло! И за в бъдеще се опитай да не приемаш всяка подобна глупост толкова на вътре. За съжаление, животът е пълен с такива хора, които умишлено ще се опитват да те обидят и ядосат. И ако всеки пък страдаш заради това, накрая ще си съсипеш нервите. А не трябва!

12.   Напълно права си да се засегнеш, а тази, която го е казала определено не е от "истинските" ти приятели.

Хубаво си направила, че не си и показала, че те е засегнала, но аз на твое място бих я отбягвала тази.

При удобен случай може и весело да и го върнеш.
Примерно като ти каже "Най-кой ще кажеш, като нямаш приятели? " ти я питай "От опит ли говориш? "

И най-важното, да не ти пука от такива. Момичето е комплексарка и иска да си придава важности, затова се правят на потайни.

Обикновено това "нещо" което се правят че не искат да ти споделят изгежда важно докато не го кажат. Само така се създава някаква мистерия около случая и си мислиш, че е кой знае какво, а те се правят че имат тайни от които са те изключили, за да те е яд.

13.   Сигурна ли си че не го е казала на шега? Защото аз с мойте приятелки си говорим по същия начин но на шега разбира се :)

14.   Всеки е различен, но все пак и аз бих се засегнала ако ми кажат така.
Момиче на 13

15.   Не разбирам въпроса. Чувстваш това което чувстваш. Няма правилно или грешно.