Споделена история от Тинейджърски

Взех да се побърквам.
Нещо взех да се побърквам в последния месец, скарах се със старата компания, скъсах с гаджето и сега кисна само в къщи. Изяжда ме мисълта, че всеки петък и събота наще са на село, апартамента е на мое разположение, имам достатъчно пари да направя стабилен купон, а няма кой да викна, пълнолетен съм и мога да ходя всеки ден по дискотеки и пак няма с кого. През 3-4 дни излизам на кафе или бира с някой познат и това е. Този проблем се отразява сериозно на психиката ми, не го възприемам за нормално, момче на 18 години да стои по цял ден в тях пред компа, но какво да правя... Не мога да си намеря нова компания просто ей така, защото нещата не са толкова елементарни. Остава само да си намеря нова приятелка но не се знае колко време ще я търся. Кажете какво да правя преди да съм станал някой запален геймър или друсалка.

Коментари

1.   Искаш нови неща от живота-промени се и ти,за да дадеш път на новото!Престани да мрънкаш,взимай се в ръце и продължавай!Агресията ти пречи на контактите с хора.Излизането по кръчми не е начин на живот и липсата им не е болка за умиране!

2.   Ние навремето се чудехме как да се отървем от глупостите, с които ни занимават родителите, училището, казармата и въобще обществото, за да имаме време да се занимаваме с наште си дивотии (а имаше толкова много вълнуващи неща: махленски мачове, ракетомоделизъм/ пиротехника, електронни музикални инструменти, електроника, коли и мотори самоделки, или преправяне на такива, записи на музика и т.н.). Сегашните младежи са толкова ощетени в главата, и толкова консуматорски настроени, че могат само да седят и да чакат някой друг да им каже какво да правят, в противен случай фантазията им стига само до това - да станат 200-килограмови запалени геймъри или 40-килограмови друсалки... Но даже и този избор им е трудно да направят сами! (необходимо е някой друг да ги подбутне, или течението да ги повлече...)

3.   "През 3-4 дни излизам на кафе или бира с някой познат"
А защо не се обадиш на тези познати, пак можете да си спретнете едно малко купонче..Те да се обадят на други приятели, познати и т.н...Щом е за това, навити винаги ще има.
А защо се скара със старата си компания, не можеш ли да изгладиш нещата?!

Мег*

4.   Голяма загуба е, ще знаеш! Нещо в теб ти пречи да го направиш. Като се сетя какво остава след един сериозен купон, по-добре бъди благодарен, че си спестяваш едно основно почистване на дома си. И не се нарича лудост, нарича се нормален начин на живот. При теб се е получило случайно, но това го прави по-скоро феномен, отколкото полудяване.

By Свободният

5.   От автора.

#1 - добре де знам че не е болка за умиране, но ми беше станало ежедневие да седя по кафенета и кръчми. Знам ,че има много по интересни занимания но не мога да измисля нищо.

#2 - Какво да ти кажа, времената се променят.

#3 - Не обичам да нахалствам, а и както казах това са просто познати на които нямам голямо доверие. Не мога да се сдобря със старата компания понеже се скарахме много сериозно, става дума за лъжи, интриги, двуличници и т.н. .

#4 - Не ми дреме особено за бъркотията, ако съм с хора които уважавам няма никакви проблеми.