Споделена история от Тинейджърски

Объркан съм - помогнете!
Здравейте!

Исках да съм с едно момиче 2-3 години. Сега благодарение на нея сме заедно от 10 месеца. Проблемът е, че имам лоши мисли. Те се породиха в мен някаде от 7-я месец. Не им обърнах внимание. Почнах да си внушавам дали я обичам. Преборих се с него, защото поговорих с няколко човека на които много съм благодарен и ми помогнаха да повярвам, но сега ме мъчат лошите мисли: Обичам ли я, харесвам ли я, за мене ли е, хубаво ли ми е с нея?Нервя се супер много, защото знам че я обичам и ми е добре с нея и нямаме проблеми.Не се караме никога, споделяме си всичко.Понякога малко ме задушава, но съм се справял с този проблем.Та аз съм на 17 години.Може би тези мисли нахлуват в главата ми, защото това е първата ми връзка и за пръв път изпитвам толкова силни чуства като любов.Попринцип сме заедно всеки ден.Често оплесквам нещата - говоря й някакви просотии за които после съжелявам.Трудно ме разбира за някой неща и се нервя ама това е нормално.Та проблема ми е защо се питам тези неща като знам, че ми е супер с нея и нямаме проблеми.Даже да не кажа, че това е мечтана връзка.Наистина сме в много добри отношения. Моля помогнете ми как да се справя с тези мисли. Неискма да се питам такива неща. Ето скоро идва Коледа и Нова Година и даже ще направим годишнина. Искам всичко да е супер и да не се питам такива неща. Объркан съм.

Коментари

1.   Дайте си почивка един от друг.Явно връзката те задушава леко.Излъжи я,че заминаваш някъде за 3 дни, примерно ,и се чувайте по веднъж на ден по телефона.Или имитирай заетост с нещо неотложно и не се виждайте поне 5 дни.Може пък и да ти залипсва и да нямаш вече лоши мисли относно връзката ви!

2.   Не разбирам от какво се оплакваш, ти сам си противоречиш - първо казваш, че знаеш, че всичко ви е ОК, а после питаш дали пък не е така...? Браво, че сте заедно, обичате се, във всяка връзка има караници... Карай го спокойно.

3.   Автора: От 3 дена съм по - добре вярвам и не мисля за тези неща.Другата седмица тя заминава за 5 дена.През тези 10 месеца не сме се разделяли за повече от 2 дена.Незнам как ще ми се отрази това.Сега съм в труден период.Страх ме е да не се запитам някой неща отново.Иначе мерси за съветите.

4.   Ами... честно казано незнам и аз от къде ти идват тези мисли просто или те е страх да не я загубиш или нещо те кара да се чувстваш така... тя ли ти дава повод или друг... незнам това но както казваш че връзката върви добре нямаш проблеми с времет омислите ще изчезнат просто ако искаш сподели с нея