Споделена история от Тинейджърски

Гърбав нос
Здравейте! Както разбирате от заглавието.. аз имам проблем с носа ми. Носът ми има гърбица и аз ужасно много се комплексирам от това. Винаги гледам да съм лице в лице с някого, за да не се вижда той. Отнасям подигравки за него и самочувствието ми много спада. Тъй като съм момиче на 15 години, операцията не е решение. Ще кажете, че се превземам и че това е само един нос, но вие не разбирате. Толкова е ужасно винаги да се стремиш никой да не гледа профила ти, а това е невъзможно. Винаги гледаш как да застанеш, как да се обърнеш, къде да седнеш. Винаги се съобразяваш с движенията си. Ужасно е да искаш да оправиш нещо, а да си безсилен. Вероятно само хората с моя проблем ще ме разберът. Винаги съм се заглеждала в носовете на другите хора и признавам, че има хора с гърбици, но това изобщо не ми помага да се почувствам по-добре. Говорих и с майка ми, но тя като всяка майка ми каза, че аз съм красива и в носа ми е чара и че дядо е имал същия нос.
Историята при мен е, че в 6 клас ми изритаха футболна топка в лицето и мисля, че проблемът е от тогава.
Въпросът ми е дали знаете някакъв грим, който закрива недостатъците или някакъв начин за изправяне без операция?
И един въпрос към момчетата! Момчета, вие бихте ли тръгнали с момиче, което има крив нос?

Коментари

1.   Грим няма... освен, някакъв филмов със силикон или де да знам и аз от този тип където си го правят по хелоуин, но така или иначе ще си личи... Не мисля, че е такъв проблем, просто ти си се вманиачила... много хора имат гърбица на носа включително и аз от прекаленото носене на слънчеви очила което при мен е почти всеки път щом си подам носа навън... За да ти се изгърби носа от топка, трябва да са ти го счупили, едва ли е от това. Не се притеснявай и не го мисли, освен това имаш още три години и можеш да отидеш на операция, ако толкова искаш.

2.   Няма значение носът, а като цяло да е с хубаво лице :)

3.   Носът изобщо не би ме отблъснал от едно свястно и красиво момиче, да не би да има перфектни хора? ! Плюс това римските носове винаги са ми били лично на мен по-привлекателни от чипите носове.

4.   И на орела носа(клюна) е гърбав, но има голяма гордост. Проблема не е в носа ти, а в главата ти. Хората гледат какво има в главата, а не какъв ти е носа. Ако толкова те дразни, без проблем ги коригират, и могат да ти направят чипо носле. Чиста суета.

5.   Просто проумей, че всеки си има недостатъци. Едни имат криви зъби, други големи уши, а трети носове като твоя. Да, бих се влюбил в такова момиче, стига да ме си комплексирана заради това. Можеби хората ти се подиграват, защото усещат, че имаш комплекс заради носа си. Всеки си има недостатъци, достатъчно е да огледаш хората около теб.

6.   Здравей.
Наистина не е много приятно особено, защото носът е много важна част от лицето. Можеш да се опиташ да го контурираш, но това ще го направи по - слаб или по - дълъг. Тоест, няма да може да помогне в профил.

7.   Ооо, изобщо не се притеснявай. Първо да отговоря на въпроса ти - да, бих тръгнал с момиче с гърбав нос, и още как! :)
Както се вика, всякакви хора има. Аз, например, адски много харесвам гърбави носове. Майка ти е права, придават невероятен чар. Имам няколко познати момичета с такъв нос и хич не е като да не получават внимание. Типичните популярни момичета са и са заобиколени от обожатели.
Веднага, щом се отпуснеш, ще спреш да получаваш подигравки. Подигравките не са заради носа ти, нито заради лицето ти, нито заради тялото ти, нито заради външния ти вид като цяло. Те са просто за да ги има. Хората търсят слабото ти място и щом видят, че подигравките, относно носа ти, те нараняват, те ще продължават да те обиждат. А ако някой ти каже "Хаха, имаш гърбав нос! " и ти му отговориш с "Нарича се римски и всъщност много си го харесвам. " и му се усмихнеш, след три дни вече всички ще са забравили за носа ти и изобщо няма да му обръщат внимание.
Проблемът не е в носа ти, проблемът е в начина, по който сама се виждаш. Имаше една приказка, че хората те виждат така, както ти се виждаш. Ако се мразиш, и те ще те мразят. Ако се обичаш и имаш самоуважение, и те ще те уважават и ще показват респект към теб. :)

8.   Напълно те разбирам, защото съм със същия проблем и съм момиче на 15. Знам колко е гадно да имаш чувството, че всеки те е зяпнал в носа.. Аз винаги си спускам пред лицето един кичур, който стои небрежно и същевременно ми прикрива носа. Не се сещам за други начини, за това ще следя темата.

9.   Проблемът не е в носа ти, а в главата ти! Толкова много си се вглъбила в този недостатък, че забравяш за всички други твои хубави черти, които можеш да подчертаеш. Повярвай ми, всички хора имат неща в себе си, които искат да променят и които им създават комплекси. Това ги кара да си мислят, че останалите ги забелязват постоянно и се вманиачават в тяхното прикриване, което създава много вътрешно напрежение и неудобство. А истината е, че може би никой не се вглежда в носа ти толкова, колкото ти. Може би далеч не е толкова отблъскващ, колкото смяташ ти и му отдаваш прекалеееено много значение. Не е задължително да имаш перфкетно пропорционално лице, за да бъдеш харесвана, в никакъв случай! Важен е чарът, поведението, настроението, което внасяш в общуването и най-вече- самочувствието ( в рамките на разумното). Няма нищо по-привлекателно от уверено в себе си момиче/ момче. Докато ти не можеш да приемеш самата себе си и да се харесваш, и другите няма да го направят. Защото излъчването на един човек, който се чувства добре в кожата си, е съвсем различно от това на комплексирания и несигурния. И това се усеща, МНОГО.
Вместо да се концентираш в един недостатък, гледай как да подчерташ положителните си страни, не само във външния вид, а изобщо. И най-добре ще ти се отрази да приемеш идеята, че не можеш да промениш нещата. Това е начинът, по който изглеждаш за момента. Осъзнай го, дай си сметка за всичко хубаво, което носиш и забрави за проблема.

10.   Аз бях с абсолютно същият проблем. Първо много се комплексирах което повлия на голяма част от живота ми. След това един ден си казах че съм такъв такъв ще си остана и трябва да не ми пука. Друг е въпроса че като пораснеш още хората ще престанат да ти се подиграват. Подигравките си остават в училище всеки поема по своя си път. А относно последният въпрос. Всеки мъж е различен колкото и жените да не вярват. Аз лично не гледам външният вид а вътрешният. В общи линий хич да не ти пука какво ти говорят главата горе и толкова като видят че не се дразниш от подигравките ще престанат.

11.   Аз си живея с такъв нос вече доста години. Жена съм на 19 години. Пускам си дълъг бретон отгоре да не личи.

12.   Момче на 16 съм и да, бих тръгнал с момиче, което има гърбица на носа. Мисля, че за сериозен човек няма значение външният вид. Ако някой иска да е с теб ще те харесва такава, а и вмомента харесвам момиче с гърбица на носа, но не ми пречи, а и наистина мисля, че в това и е чара. Все пак се опитай да не мислиш за това и да си вдигнеш самочувствието малко (е, не прекалено де). Поздрави и се харесвай такава каквато си, сигурен съм че си красива и носа не ти пречи :)

13.   Направи се операция като стане на 18, тъкмо ще имаш време да събереш пари. Щом не се харесваш нито грим, нито нищо няма да ти помогне и да го скрие. Винаги ще си комплексирана от това, ..

14.   Не се притеснявай от това. Всички имат своите ''дефекти'' може бо имаш гърбица на носа, но имаш нещо изключително привлекателно в теб! До колкото до носа ти може би трябва да се консултираш с някой добър доктор и специалист. А за това дали момчетата ще те харесат с квив нос изобщо не трябва да ти пука. Ако е правилното момче значи ще те хареса каквато си! :)
До колкото разбрах си момиче...надявам се да не бъркам ;д
от Симона-дано съм ти помогнала

15.   Аз се чуствам по същия начин (само че съм момче). То моето е средна работа, виждал съм и много по-големи и гърбави носове, но въпреки всичко познавам това чувство, за което говориш, да искаш да оправиш нещо, а да не можеш. Ако нямаш проблем да си направиш операция по-нататък, мисля, че по-добре го направи ако това ще те накара да се почустваш по-добре в кожата си.
Успех! :)
М18

16.   Приеми се такава каквато си. Ако някое момче не иска да е гадже с теб значи той не те заслужава. Някой момчета не гледат да си красива отвън, а отвътре!!!

17.   И моят нос е крив, така че те разбирам. На тези години връстниците ти са доста груби и много се вглеждат във всеки детайл от външността на останалите.
Скоро обаче това ще се промени. Най-добре се научи да се приемаш такава, каквато си. ВСЕКИ има поне по едно нещо, което не харесва в себе си.
За повдигане на самочувствието: може да пробваш с нова прическа, например с асиметричен бретон, който да отклонява вниманието от областта, която те притеснява.
Много важно е да се стараеш да стоиш с изправен гръб. Това тотално променя начина, по който се чувстваш и по който те възприемат останалите.
Ако те закачат заради носа, обръщай всичко на базик, за да видят че не могат да те засегнат.
Животът е твърде кратък за да се тормозиш заради един нос. Да не говорим, че някой може да се влюби именно в този нос :)
Ж27

18.   От авторката:
Благодаря на всички, които ми помогнаха да осъзная, че носът ми не е най-важното нещо в живота ми. Имам си приятели и семейство. Разбрах, че твърде много се впечатлявам от мнението на другите и това не ми действа добре. Имам много време докато навърша 18години. Операции и силикони не са решението за това.
Ще кажа на всички с моя проблем, че всъщност ние нямаме проблеми. Ние просто се съсредоточаваме само в носа си. Застанете пред огледалото и вижте лицето си. Всички имаме хубави черти, просто ги открийте.

19.   Номер 6, ти сериозно ли? Не се обиждай, обаче явно нищо не знаеш относно ринопластиката. Как така в профил нямало да помогне? Ти знаеш ли какви гърбави носове стават чипи и малки след операция?
Най-добре е да даваш съвети само когато знаеш за какво говориш. ;)

20.   Номер 19, номер 6 въобще не говори за ринопласника, а за контуриране. Това е техника за гримиране...

21.   Здравей :) Искам да ти кажа, че аз имах същият проблем, също имах грозен нос и то в профил и ме беше срам, комплексирах се, нямах самочувствие и всичко това, което ти изброи, при мен беше същото, затова нямаш и идея колко добре те разбирам. Изчакай поне докато станеш на 19, когато оформянето на носа ти ще е завършило. Започни още отсега да си събираш парички и се оперирай, аз го направих преди месец някъде, на 23 години съм. Оперирах се при УНГ д-р Асен Асенов в Пловдив, операцията беше 2800 лв, няма нищо страшно, всичко мина като един миг. Доктора е уникален и е страшент професионалист :) Искам да ти кажа, че сега се чувствам прекрасно, направи ми мечтаният нос. Не съжалявам определено. Ако се решиш на тази стъпка, моля те, поне изчакай да станеш на 19, 20. Чувството да се гледам в огледалото и да се харесвам. Успех, миличка. Надявам се да видиш това, дари и след година :)

22.   Здравей :) Искам да ти кажа, че аз имах същият проблем, също имах грозен нос и то в профил и ме беше срам, комплексирах се, нямах самочувствие и всичко това, което ти изброи, при мен беше същото, затова нямаш и идея колко добре те разбирам. Изчакай поне докато станеш на 19, когато оформянето на носа ти ще е завършило. Започни още отсега да си събираш парички и се оперирай, аз го направих преди месец някъде, на 23 години съм. Оперирах се при УНГ д-р Асен Асенов в Пловдив, операцията беше 2800 лв, няма нищо страшно, всичко мина като един миг. Доктора е уникален и е страшент професионалист :) Искам да ти кажа, че сега се чувствам прекрасно, направи ми мечтаният нос. Не съжалявам определено. Ако се решиш на тази стъпка, моля те, поне изчакай да станеш на 19, 20. Чувството да се гледам в огледалото и да се харесвам е прекрасно. Успех, миличка. Надявам се да видиш това, дори и след година :)

23.   Преди 3 месеца си направих операцията, която желаех от 12-годишна, а сега съм на 24. Това е решението, друг вариант няма. Прекрасно е чувството да се погледнеш и да се харесаш. Изчакай да станеш на 18, 19, събери си парички и си направи щом толкова не харесваш носа си. Но всичко написано от теб го разбирам, аз бях същата и съм брала много срам с носа си. Ноо решение за всичко има. Успех

24.   Ще кажа какво мисля - може на много да се стори грубо, но истината е, че на много малко жени можеш да кажеш, че гърбавия нос придава чар и уникалност. Обикновено това са хора със супер правилни пропорции на лице и тяло и носът на които дори придава нестандартност във визията. Но истината е, че повечето момичета не са с перфектни лица и един дефект в носа няма да е в техен плюс. Съжалявам, но това е самата истина. Човек може цял живот да си вярва колко е красив, но истината е, че дефектът си е дефект и си личи повече или по-малко в зависимост от остналите черти на лицето. При някои жени като ги погледнеш и веднага можеш да си кажеш "Защо го носи тоя нос да я загрозява? ". Няма нищо срамно в пластичната хирургия и ако имаш парична възможност, нищо не би трябвало да те спира да се подложиш на операция. Не е маловажно как човек се възприема, но това си е дефект и в повечето случаи е за премахване. Познавам такива жени и мога да кажа, че е адски грозно високото им самочувствие, защото е без покритие - имат се за големи красавици! Така че смятам, че ако жената е достатъчно уверена, нищо не би я спряло да си промени мнението.