Споделена история от Тинейджърски

Коледа и Нова година сама
Здравейте. Никога не съм си мислила че ще пиша на тази тема в сайта. Тази година се очертава да празнувам сама Коледа и Нова година. Ще си седя в нас и ще пия защото само това ми остана. Не знам защо се получава така но всеки си прави групички и ще празнуват а аз съм затворена в нас и гледам тавана. Никой не иска да празнува с мен. На17 години съм, нямам си добра приятелка и това ме потиска. Не знам какво да правя за да променя това. Искам да прекарам празниците с компания, да се забавлявам а се очертава да съм сама с майка ми. Исках да си излея това което ми тежи.

Коментари

1.   аз съм като тебе ама сам на 15 ..

2.   Не е лошо и с майка си да празнуваш!Тъкмо и жената няма да е сама!

3.   А на майка ти добре ли ще и е ти да отидеш с приятелите си, а тя да остане сама?

4.   Привет!I'm Fozzy!!!Не се притеснявай!?До празниците има много време!?Човек когато има желание намира възможност а когато няма желание намира причина?!Вярно е че повечето хора не владеят така добре комуникацията,но за всеки влак си има пътници!!!Няма време за вайкане и за губене на надежда?Въпроса е какво ти ще направиш не да си с някой компания?А на точното място с точните хора!?!

5.   От къде си ...

6.   И аз ще съм сам на нова година, за първи път ми се случва и ми е супер гадно. Ще се напия и ще заспя в 01:00, какво да се прави друго... Моят съвет към теб е да мислиш позитивно, да контактуваш повече, направи си фейсбук ако нямаш(разговаряй с непознати ако трябва), всичко ще си дойде на мястото, това си повтарям аз.

7.   Спокои но аз може да съм само на 12г. ама и аз си нямам добри приятелки е сега имам си но още не е дошла наи-добрата.И ме е много страх че като порасна ще съм като теб.Сажалявам ако съм груба но по-мисли зашо не те искат аз помислих и мен неме искат защото съм много сериозна и скучна опитах се да се променя но нищо не стана.Запитаи се откри отговор и се опитаи да се промениш ако не стане свикваи с мисълта да си сама като мен.ЕХ САМОТА :(

8.   аз съм като тебе и съм момиче ама на 15 години .. ако искаш може да си поговорим ?

11.   В кой град живееш :)

12.   Не се потискай заради това. Има време до празниците, както каза ?o4, просто потърси нови хора и се запознайте, организирайте се за празниците и готово. Ако искаш дори ми пиши на пощата и може да се запознаем :) на 17 съм - new_life_93

13.   Авторката Няма проблем да с майка ми въпроса е че компания няма.Няма и приятели.Когато се разболея никой не ми дава домашни,нито общува някой от класа с мен.Проблема е в мен самата и незнам как да се променя.Изградих си стена,голяма и каменна и никой не допускам да се доближи до мен.Незнам какво да сторя,не само за нова година и празниците а по-принцип.Смених три класа заради проблеми и все немога да си намеря приятелка.може би аз съм проблемната...

14.   До 3: тя е все пак млад човек и би трябвало да е сред хора на нейните години.

Проблема е, че и аз съм същия и винаги, когато е празник съм бил сам. През всичките ми ученически години бях изолиран и това ми тежи, няма с кого да си кажа две думи. От друга страна другите гледаха да тъпкат върху мен. Поради този факт другите се държаха лошо с мен. Не съм от голям град следователно нямах и голям избор от хора.

Ти от кой град си ?

16.   Авторке вземи се в ръце, бъди силна, много са ми странни хора като теб, които само седят и се оплакват какъв гаден живот имат, недостъпни били, затворени били, не били виновни те сътбата им била таква и т.н. ,маани. Изпий 4-5 водки и заминавай на дискотека(ако ще и сама да не ти пука). Избии си ги от главата тея комплекси за малоценност.

17.   И аз нямам приятелки, нямам и гадже, ще ми бъде тъпо както всяка година, но не се отчайвам. Не знам кое е по-добре - да се примириш, или да направиш нещо по въпроса? ...

18.   и аз ще съм сама ако искаш си кажи скайпа да те намеря поне по скайп няма да сме сами .. момиче съм

21.   Може да се запознаем
shamanic@abv.bg

22.   Нямах намерение да пиша, но като прочетох коментарите, нещо само напира отвътре и все пак ще си кажа мнението.
Скъпа, ти си твърде млада, за да се отчайваш! Всеки може да ти се пише приятел, да се напива до припадък с теб, да се гримирате, да обикаляте магазините с часове и да клюкарствате кой е по-готин и кой е най-популярен в училището.
Не е важно да имаш много приятели, а да имаш истински! Може да са 1-2, но да знаеш, че са готови и посред нощ да се отзоват на молбата за помощ. А такива хора в днешно време са на изчезване, повярвай ми. В света върлува фалша, лицемерието, злобата и подобни все "хубави" човешки качества.
С времето ще се нагледаш на човешките "добродетели". Дай Боже да са по-малко.
Това, което исках да кажа на всички вас е, ЧЕ ЗАБРАВЯТЕ КАКВО СИМВОЛИЗИРА КОЛЕДАТА.
Опитах се да го втълпя и на собствените си деца, не с голям успех, за съжаление.
Това не е да получиш подарък (ако може "ферари" с цвят червен). Опитайте се да усетите ДУХА НА КОЛЕДА (това не е просто едно клише)! Казваш, че ще сте с майка си на Коледа. А замисляла ли си се тя как се чуства, какво и е на нея????

Само се замислете, огледайте се, помислете за другите, за проблемите им, за трудностите им. Не бъдете егоисти, не мислете само за себе си!
Огледайте се и вижте на кого бихте могли да помогнете. Понякога на човек му е нужна само добра дума, да ти помогнат с тежките торби в рейса, дори само усмивка и "добър ден".
Замисляли ли сте се кога за последно сте прегръщали родителите си и сте им казвали "много те обичам", "благодаря ти за усилията", "извинявай, че ти създавах толкова главоболия с лудия си пубертет"??
САМО СЕ ЗАМИСЛЕТЕ
При това Коледа е времето, когато хората минават хиляди километри, само за да са с близките си, да се почустват у дома, обичани.

23.   Реве ми се, че и аз ще съм сам. Но тези думи на номер 22 са точно на място. Весело прекарване на новата година :) на всички

24.   Еми и аз ще съм сам и съм сам в момента де, но какво да се прави. Имах предложения от няколко човека да прекарам нова година с тях, но отказах. Не ми се гледат пиянски изпълнения и слушат псувни. И чалга не ми се слуша!!! На 19 години съм, гадно ми е, че съм сам, но ми писна вече от недорасли идиоти. Колкото и гадно да звучи, интелигенцията си заминава от България, остават само идиотите и комплексираните хора, говоря за моето поколение. Дай му само чалга, кючеци и ракия на 95 процента от населението ни. Нямам думи просто.

И приятели не останаха, всички ти завиждат и говорят зад гърба ти, гледат само как да те изпозлват. Ще ме извинявате, малко съм на Jameson в момента, но това е първата нова година, която прекарвам сам, но все пак колкото и да ми е скучно ми е по-добре така, от колкото в пиянска обстановка.

Миналите нови години съм ги прекарвал с приятели и ако трябва да бъда честен никоя от тях не ми допадна кой знае колко де ама нали трябва да се празнува, какво да се прави. Важното е как ще прекараме новата година. Както видяхме, края на света не дойде, споко. Така че гледайте поситивно на всичко, макар че не знам защо, но аз напоследък съм доста нагативен, та гледайте поситивно на всичко, бъдете добри пък каквото ще да става.

25.   и аз съм като теб, всяка година на рожденния си ден празнувам с мама и тати и бати, баба, също така всеки ден съм с тези хора, общувам и си споделям само с тях, това е от години наред вече. Като се замисля винаги е било така, винаги съм била сама. Като малка уж имах приятели, но постоянно ме предаваха. С течние на времето се отделих от тях, преместих се в мъжко училище, и там станах още по сама, но поне открих себе си. И все пак не спирам да си мисля: Кога ще приключи това? Когато стана студентка ли? не знам, не знам. Вече не знам дали живея на земята или витая във въздуха. Нормално момиче съм, хората ме харесват на вид, но не знам какво ми пречи да завържа трайни контакти.

26.   Здравей! Аз съм на 34 години, имам голяма дъщеря и тя си има своя живот, в който аз не се меся, а участвам като приятел и въпреки това на тези празници пак ще си бъда сама. Имам кариера, положение в обществото и самота.... в излишък. Разбирам как се чувстваш, ужасно е. Не те съветвам да униваш, но зная колко е трудно. А нетът не предлага нищо за самотни хора. Самотата е страшно нещо.

27.   И аз съм сам , *би ги тия глупаци да изпукат дано винаги сам си мислил , че имам приятели!

28.   Случвало ми се е бяхме само със сестра ми и си изкарахме нова година сам сами тя беше болна но бяхме весели нашите са били на работа и е нямало повод да сме заедно

30.   Самотата е рай за тези, които искат спокойствие :) Аз съм на 17г момче и ще прекарам празниците с майка си. За мен това не е проблем, но явно за някой е.. Аз предпочитам да се радвам на празника, а не да се напия като свиня и да заспя уповръщан.

31.   За втори път ми се случва да съм сама с мама на нова година но не страдам от това. Единствено ми е тъжно че не намирам хора които да нарека приятели. Тези които наричам така през деня са просто познати за мен- затова и се радвам когато мога да остана сама. Поякога се чудя дали някога ще срещна някой когото да ми е наистина приятна компания. Предполагам малко хора са дарени с възможността да намерят "своите хора" - останалите като мен могат само да продължават търсенето с надежда.

32.   Здравейте, момичета и момчета съвсем случайно попаднах в този сайт, но неискам да остана безмълвна от проблемите които ви тежат аз мога да съм ви майка , но неискам да кажа че съм по-умна от вас. Всеки човек празнува сам със всички и ако можете да намерите себе си, това, че тази година ще сте с родителя отново не е бреме а благодат, родителите са истинслите приятели докрай.

33.   Здравейте, момичета и момчета съвсем случайно попаднах в този сайт, но неискам да остана безмълвна от проблемите които ви тежат аз мога да съм ви майка , но неискам да кажа че съм по-умна от вас. Всеки човек празнува сам със всички и ако можете да намерите себе си, това, че тази година ще сте с родителя отново не е бреме а благодат, родителите са истинслите приятели докрай.

37.   Ако сте сами значи е време за равносметка. Трябва нещо да промените в себе си. Прекалено сте добри с другите, прекалено сте лоши с другите, прекалено сте сериозни или пък прекалено несериозни? Ами променете се. Но бъдете и себе си, иначе ще бъдете фалшиви, а това също отблъсква другите.
Като първа крачка си задайте въпроса какви искате да бъдете, как се представяте след 5 години. И действайте. В началото може и да ви се смеят, но ако сте постоянни и упорити всички ще се промени.
Едно нещо трябва да е ясно, никога не правете компромиси със себе си заради приятели или гадже. Ако се стигне до там, значи те не си заслужават и не ви уважават, бийте им шута... има много риба в морето по всяко време и на всяко място