Споделена история от Тинейджърски

Логопед?
здр!
Имам един "малък" проблем не мога да казвам "р" как да се науча ? слушала съм за логопед но какво се прави при него ??? също съм слушала за някакви думички ако някой знае някакъв варянт плс да пише аз съм момиче на 13 години

Коментари

51-60 от 60

53.   Здравейте! Аз съм момиче на 18. И аз не мога да казвам Р. Не съм ходила на логопед. До преди няколко години не забелязвах.. докато не започнаха да ми се подиграват и се депресирах страшно много. Като се има предвид и, че бях по - стеснителна. После започнах да се оправям и да се защитавам.. но.. проклетото Р все още ме притеснява. Когато говоря с някого се опитвам да говоря само думи, в които няма Р.. това се е превърнало като в мания. Имам чувството, че само това забелязват и е адски тъпо :(

54.   М днешно време е модерно до не може да се казва Р :)

55.   Брат ми е на 11 и ходеше на логопед (не че помогна много ;d ) но тя му изписа цяла тетрадка упражнения изречения и повтаряне на една и съща трудна дума с Р по 5 мин.
И той още си ги повтаря и горе долу помага :)

56.   Аз като малка не можех да казвам Р и дядо ми постоянно ме караше да казвам "ррррррррррр" и различни думи с Р. Отначало все не можех, но изведнъж се пречупих и казвам Р перфектно от тогава. Братовчед ми и той не може да казва Р нормално (на 6 е), но пък не е толкова трагична работата при него, дори е мега сладкото и не се забелязва особено. Обаче аз имах друг проблем до скоро - заеквах. Което е милион пъти по-ужасно от това, да не можеш да казваш Р, повярвайте ми. Но се оправих самичка, без логопеди.. с много труд и упоритост. Почнах не само да говоря бавно, но и да мисля по-бавно. Не позволявам вече на мислите ми да се преплитат една в друга и определено има ефект. Повярвайте ми, МНОГО по-добре е да не можеш да казваш Р. А и това супер много хора го харесваш, докато със заекването не е изобщо така. Никой не ми се е подигравал, де.. но чувството е в пъти по-гадно от това, да не можеш да казваш Р. (:

57.   Здравейте :)
Ето РЕШЕНИЕ.
Аз до 10-12 годишна възраст не можех да казвам Р, но отидох на логопед и се научих доста бързо.
Повтаряйте ТД бързо
тд тд тдтдтд
За няколко дни ще се научите :)
Успех!

58.   Няколко дни? !? Определено ще го пробвам, дано стане! След седмица- две ще кажа дали се е получило.

59.   Аз съм на 11 и имам същия проблем. Ходих на логопед преди 1-2 години и повтарях "т-д", но не помогна. Моят проблем по-точно е, че имам нещо като френско "р". Когато говоря, сякаш говори бебе. Моето "р" звучи сухо, аз въобще се си мърдам езика, за да го кажа(няма го трептенето). Така че, ако си по същия начин като мен, логопедът едва ли ще ти помогне. :( Но все пак опитай! Не губиш нищо!

60.   И аз немога да го казвам р но сестра ми каза че трябва езика да опира на небцето и нещо такова а аз по точно го казвам с гърлото си и ства нещо като кхгкхкгкхгкхкг

61.   Ам аз съм на 13 и съшо немога да казвам Р. Казвам го но френско и почти вс. ми се подиграват и то най-често тези с който се запознавам не ми е много приятно :) Ам но не се притеснявам и ти не се притеснявай тфа ни е чара :)

63.   На логопед се ходи докато си малък, а не чак сега. Малките масово имат говорни нарушения, но родителите не им обръщат внимание навреме и затова като пораснат пелтечат и имат комплекси в общуването.

51-60 от 60