Споделена история от Тинейджърски

Поредната история за едно тъжно момиче...
Здравейте на всички, които четат тук! Аз съм момиче от София, на 16 съм. Като всяко малко момиченце, и аз вярвах допреди 5-6 години в красивият принц, който ще ме обича и закриля цял живот. Е, дойде пубертетът и мечтата ми отиде по дяволите.

Оказа се, че красиви принцове не съществуват, или и те са като парковите места - най-добрите са все заети. А аз давам всичко от себе си - поддържам тялото си с усилени тренировки, занимавам се с йога и модерен балет, спазвам специален хранителен режим. Висока съм, със зелени очи и черни къдрици. В училище съм пълна отличничка - от 2 клас нямам оценка, различна от 6. И въпреки всичко до мен няма човек, на когото да разчитам и на когото да се доверя. Тук не става въпрос за родителите ми - те са прекрасни хора и поддържаме страхотни взаимоотношения. Още от малка чета психологически книги и се опитвам да разбера света около себе си. Само това не разбрах - защо няма момче, което да ме харесва и да бъдем заедно? Като че ли ги е страх тези хора да не се издънят или и идея си нямам какво... От година-две започнах да осъзнавам колко самотен човек съм всъщност - а има толкова добри хора около мен. За жалост в никого от тях не можах да открия този, когото търся.

Знаете ли, на прага на нервна криза съм вече. Вероятно е от хормоните. А може би и психически не съм добре - когато видя приятелките си с гаджетата им, ме пробожда едно много неприятно чувство. Не им завиждам, че те си имат приятели. Боли ме, че аз нямам. Виждала съм погледите на мъжете, когато вървя по улицата. Явно все пак оказвам някакъв "ефект" на околните, но нищо повече. Приятелите ми ме убеждават, че може би някъде има някой, който ме харесва, но не иска да го признае. Или може би моето щастие ще дойде по-късно? Кой да ми каже...

Извинявам се за изгубеното ви време, вероятно това е поредната пубертетска глупост, която четете, но това е положението - на тази възраст ни е малко трудно да разберем как да живеем. А и на това се учим цял живот. Моля ви, дайте ми съвет какво да правя, или просто изкажете мнението си. Ще ви бъда благодарна и в двата случая!

Коментари

1.   Продължавай я същия дух да се развиваш
Това, че нямаш приятел... Ами не си загубила нищо!
Всичко има време и място.. Просто е нужно търпение
Радвай се на това, което имаш Благодари за семейството, което имаш!
Soul

2.   Първо - от написаното личи, че си грамотно и умно момиче. И всичко споделено изобщо не ми звучи пубертетско :)). Имаш право да бъдеш обичана, како и всеки от нас впрочем. Но може би момчетата се страхуват от това, че си толкова перфектна. Подозирам, че се чувстват някак недостойни за теб. Незнам, но би могло да има и такава причина. А си наистина малка. Тепърва ти предстоят истинските неща в живота. Не всичко, което виждаш около себе си сега е истинско и хубаво. Светът е пропит от интересчийство и лицемерие. И на 16 и на 40 "вредителите" са около нас. Така че - не сваляй гарда и не се забърквай с хора, които не те заслужават ;). И ти пожелавам само истински и споделени емоции.

3.   В университета ще се влюбиш и ще бъдеш с принца на мечтите ти-във Философския факултет.

4.   Ами не, това не е глупост.. и хората, които искат сериозни връзки намаляват все повече и повече .. по-добре късно отколкото никога .. не бързай да изпадаш в депресии любовта няма да те подмине .. за всичко си има време .. :) и недей да съжаляваш, че си сама това има своите предимства :) :) ..

5.   Моя съвет е да бъдеш търпелива. Личи си, че си интелигентно момиче, щом мъжете те заглеждат, значи си и привлекателна, така че можеш да си сигурна, че рано или късно ше си намериш човека :).

6.   Благодаря на всички ви за вашите мнения! Искрено се надявам всеки от нас един ден да срещне своята половинка и да бъде много щастлив! А колкото до мен - единственото, което ще си пожелая за празниците, е това, 2010 да бъде последната година, в която празнувам сама. Поздрави! Авторката.

7.   Не се притеснявай, аз съм момче на 19 години и съм в същото положение :( Но това не означава че е края на света!!! За всеки влак си има пътници.
Ако искаш приятел и човек с когото да си попишеш може да ме потърсиш на скайп: borkata91

Не се притеснявай, ще се яви скоро някого и за нас самотните... все някога. :) Горе главата и късмет!

8.   Ами 6том си отличничка и си спортистка в това няма абсолютно нищо лошо. Но се отпусни малко момчетата ги е страх да не ги отблъснеш защото до колкото разбрах си хубава ,но повечто момчета на тази възраст да си го кажем са малко глупави и ги е страх . Отпусни се и ще видиш колко бързо някои ще ти го признае

10.   Бъди сигурна в себе си, че ще намериш човека! Въпрос на време е!

11.   Гаджетата не са всичко, но това, че си сама не опира само до външен вид и оценки. Характерът също е от значение, не мисли толкова за това как изглеждаш в огледалото, помисли как изглеждаш в очите на хората : )

12.   От авторката: Опитвам се да бъда добър човек, не смятам, че единственото, което правя е да се оглеждам в огледалото, въпреки, че и това се случва:) Старая се да бъда наистина добър човек - справедлива, отзивчива и усмихната. Надявам се някой някъде да се влюби в тази усмивка:)

13.   авторке, авторке - май не са на мода „добрите“ момичета, а естествените такива. Бъди себе си просто и не се вкопчвай в идеята да имаш приятел на всяка цена. Гледай да допускаш хората до себе си, да водиш богат социален живот - той ще те намери, споко...
има една смешна поговорка „Добрите момичета отиват на небето, лошите - навсякъде“. Спкокойно де, живей си живота, той е чудесен! И се обичай... принцове няма, но за някой бял кон... хе хе хе, кой знае!

14.   Здравей!
Искам да те поздравя за отличния ти правопис!
За съжаление, малко твои връстници могат да се похвалят с подобен такъв!
Иначе, по темата, единственото, което не разбирам, е как може на 16 да говориш за самота, нервни кризи и подобни...
Разбирам да си на 40, но не си. Ти си в една възраст, в която тепърва ще разцъфне жената в теб. Продължавай да учиш и спортуваш, не изневерявай на целите си!

Успех!

15.   Недей да тъжиш повече. Твоя принц на бял кон дойде. Хубаво е, да знаеш, че не си единствен с такива възгледи на този сайт. Че не си единствен, за всичко! Няма да пиша много, надявам се редактора на сайта да публикува целия ми коментар.

АКО ТОВА ЩЕ ТИ ПОМОГНЕ, ВЕЧЕ КАЗАХ, НЕ СИ ЕДИНСТВЕНА.
Вярвай и го очаквай, защото той ще дойде в най-неочаквания момент. Докато четях историята ти сякаш аз я написах, само че от женски пол, и че аз съм на 15 г. , а ти на 16....

Пиши пък ще видим какво ще се получи. :)

Цеко

16.   От авторката: Благодаря на всички ви за подкрепата, всяко мнение е важно за мен. Правя всичко, наистина всичко по силите си, за да открия подходящия за мен човек, но определено се изисква взаимност, не бих могла да стигна дотам например, че да тръгна да обикалям улиците в търсене на Подходящия. Пуснала съм чара в действие, усъвършенствам се духовно (тук знам, че някой може и да се изсмее :)), и... съм в очакване. Благодаря ви за хубавите думи!

17.   давай все така и да не ти пука! И никой не би ти се изсмял, защото само който е сам знае какво ти е!
ССС

18.   СУПЕР СИ! момичета като теб са вече изключителна рядкост, ще видиш, че ще намериш човека. №2 много хубаво го каза - не сваляй гарда! Щастието тепърва предстои!

19.   Не се притеснявай, ще го срещнеш момчето... а може и да си го срещнала вече, но да не е дошло времето :))) Успех!!!

20.   Здравей! Чета всичко написано и много се радвам, че все още има хора като теб, обаче ми направи впечатление нещо много интересно: номер 15. каза "Твоят принц на бял кон дойде. " Това момче как така знае предварително че твоа принц е дошъл вече?
BoOm~bOoM
П. П. : ще следя темата, интересно ми стана, и то много... казал го е с такава увереност... и поздрави на авторката - давай все така!

21.   От авторката: да, наистина интересно прозвуча това "Недей да тъжиш повече. Твоя принц на бял кон дойде." - малко странно ми се стори... както и да е:) Ако това момче отново пише тук, може и да разберем какво се крие зад тези тайнствени думи:))
Поздрави!

22.   Виж сега, млада госпожице - животът е пред теб. Нищо не си загубила. Толкова млада си още, имаш да живееш още много, много време. Любовта не идва, когато ние си поискаме. Тя идва тогава, когато двама души се срещнат и усетят, че имат симпатии един към друг. Тези симпатии с всеки изминал ден растат и в един момент ставате двойка - най-простичко казано. Животът е пред теб. Никой не знае кога ще се влюби, защото никой не знае кога ще срещне точния човек, подходящия за себе си. Това НЕ може да се режисира.
Иначе - поздравявам те и за правописа, и за разсъжденията, и за всичко! Давай все така, мила, но не и с този дух! Подготви се за едно голямо приключение, каквото е любовта! Тя ще дойде точно когато трябва. Не го мисли. Просто се радвай на слънцето, цветята, на каквото и да е. Вече си на около 17, значи няма да те подмине и любовната треска. ЖЕЛАЯ ТИ САМО: НЕКА ДА Е С ПРАВИЛНИЯ ЧОВЕК - ДА СЕ УВАЖАВАТЕ, РАЗБИРАТЕ И ЦЕНИТЕ! МОМИЧЕ КАТО ТЕБ ИМА НУЖДА ОТ ХУБАВО И УМНО МОМЧЕ! -Леля Пенка

23.   Абсолютно съгласен съм с 22. Просто нямам какво да добавя. Важното е да не се тормозиш, защото нервите са много гадно нещо. Не го мисли, явно не е дошъл момента за връзка. Когато дойде, ти първа ще разбереш:)))

24.   От авторката: Да, сигурно първа ще разбера:))

25.   Защо ми се струва, че бързаш прекалено много? Може би на 17 не си събрала толкова много житейски опит, колкото смяташ... може би при теб любовта ще дойде по-късно? ... А и имаш изисквания все пак. Хубава и умна си.

26.   Здравей, първо, поздравявам те за отличния ти правопис. Второ, не знам дали някой ти е казвал, но това, че си на 16 не означава, че непременно трябва да имаш гадже, пък ако нямаш значи си смотла. Не е така, бъди търпелива, продължавай в същия дух, горе главата и съм сигурна, че скоро момчетата ще се избият за теб. Когато бях на 15-16 имах подобен проблем, хубавото е, че вече съм на 18 и разбрах нещата, които ти написах. Колкото до всичките коментари, хора, има много умни измежду вас. Радвам се, че между нас, новото поколение все още има тийнейджъри, които правят и други полезни неща, освен да пият, пушат, псуват и пишат коментари от сорта на: Ти майка немаш ли??? - например. Съгласна съм с номер 25, малко ти е рано още. Късмет иначе!

27.   От авторката: Благодаря на всички ви за вашите мнения! Всяко мнение е важно за мен! Ще послушам съветите ви и няма да го мисля толкова, така или иначе ще се случи все някога...

28.   Авторке ако желаеш пиши

ми на мейла Aytside@abv.bg аз съм момче на 22 и съм нещо като теб, бих желал да общувам с момиче, поне в нета, и това че си приличаме по съдба е добре защото ще имаме какво да си кажем! Успехче ти желая ;)))