Споделена история от Тинейджърски

Наближават матурите
Здравейте! 7 клас съм и страшно много се притеснявам тъй като наближават матурите! Ще съм ви много благодарна, ако ми споделите вашия житейски опит и ме успокоите по някакъв начин, защото наистина много се притеснявам! Остава само месец и половина и като си помисля коремът ми се свива на топка. За матурата по Български език и Литература не е притеснявам особено, но по Математика... Има толкова много теореми, които трябва да запомня, че направо не ми се мисли. Ще се радавам, ако ми споделите методи за по ефективно учене и ми дадете идеи как да си разпределям времето, защото наистина си губя голямо част от него през деня, а за жалост нямам и минутка за губене. Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Аз съм същата и аз съм 7 клас и спокойно всичко рано или късно минава така ще според мен не трябва да се притесняваш

2.   Мило момиче аз съм 12 клас и ми предстоят и на мен матури и искам да ти кажа да не се притесняваш толкова. Матурите в 7 клас не са толкова важни, аз имах петици и на двете матури, а бях учила нормалко както винаги, не съм се мъчила до крайна степен. Няма значение към ще учиш от 8 до 12 клас. Дали ще отидеш в елитно или не е все тая. Важно и да се представиш добре на матурите след 12 клас, всеки ще гледа кой университет си завършила, а не кое училище. На теб сега ти се вижда супер важно, и аз така се чувствах на твоите години, но като станеш колкото мен ще разбереш, че няма никакво значение и си се тормозила напълно напразно. Седни, прочети което не ти е ясно и край. После си излизай. Учителите са ни казвали една седмица преди матурите да не учим, защото става пълна каша в главата. Излизай с приятели и се отпусни, ако си спокойна ще минат по-леко.

3.   Аз по математика нищо не разбирам пък помня, че матурата я взех с 4-ка. А съвета ми е не се притеснявай, защото с това притеснение, ще се паникьосаш и ще забравиш повечето неща, учи всеки ден по малко и не се пренатоварвай, нищо толкова фатално не е. Аз сега за 12-ти клас ще държа матури пък гледам да не се притеснявам чак толкова, всеки ден си преговарям по малко. Не знам защо изкарват матурите толкова фрапиращи, като в повечето случай са елементарни. Пожелавам ти успех! :)

4.   Аз също съм 7 клас. По математика сега решавам от сборника на Архимед ( лилав ), който е с 10 пробни изпита, отзад има отговори, а иначе за 23 и 24 задача от втори модул има възможно най-обилното решение, което можеш да разпишеш и това доста ще ти помогне. По БЕЛ помага помагалото на Персей в което има пробни изпита от 2015 година ( примерни са ), също така за всяко произведение от 7 клас има анализи. Така аз се подготвям за матурите. И аз съм притеснена и уплашена, но пък мисли си за лятна ваканция... аз така се успокоявам! :)

5.   Същото е и при мен. И аз ще правя матури. Ами учи и в свободното си време, ходи на консултации, на уроци, ако можеш.
П. С. От тва не ти зависи живота важно е кво ще завършиш и какво ще работиш.
Не се притеснявай, вярвай в себе си и си представяй как изкарваш шестици на матурите. (Може и да ти помогне)
А и прави матурите от миналите години.

6.   И аз съм така. 7 клас съм и много се притеснявам. По бел на матурата и на първи и на втори модул ще се справя, но по математика мисля че само на първи. Всеки ден си преговарям, но незнам какво ще правя на 2-рия модул по математика! 100% съм сигурна, че няма да се справя. МНОГО ВИ МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ КАК ДА СЕ СПРАВЯ НА 2-РИЯ МОДУЛ ПО МАТЕМАТИКА!?

7.   Здравей, аз съм 8-ми клас сега и да ти кажа и аз така се притеснявах, но напълно ненужно. Разбира се ти още, като влезеш в стаята и коремът ти се свива. Просто трябва да залегнеш на ученето. Аз не можах да изкарам матурата по математика, не защото не мога да уча или съм двойкар. Просто имах здравословни проблеми и след това не можах да наваксам. Но това е друга история. Моят съвет е да учиш повече и да не подценяваш нито един от предметите. КЪСМЕТ :)

8.   Здравей :) Аз също съм седми клас и се притеснявам за матурите, най-вече за тази по математика. Ако и при теб е така, ще ти дам съвет как да се подготвиш: първият модул е с лесни задачи (като тези, които решаваме в час), но във втория задачите са по-сложни. Аз лично решавам не само пробните изпити от различните сборници, но и минали матури. Съветвам те всяка седмица до изпитите да си решаваш по един пробен изпит и една минала матура. Така ще се чувстваш по-подготвена. Колкото до степента на трудност на матурите: в училище винаги ни казват, че са много трудни, но в действителност са по-лесни от пробните изпити. Не ни плашат нарочно, а само си мислят, че ни надъхват да учим. Ако не ми вярваш, разгледай матурите от миналите години и сама ще се увериш :)
Колкото до начина на учене, аз уча така: първо пиша по предметите с писмена домашна, почивам си 10-20 минути и продължанвам с разказвателните. Уча по този начин от 4 клас и имам 6 и 5 в училище.
Надявам се, че съм помогнала, и ти желая успех с матурите :)

9.   Много ви благодаря за коментарите! Наистина ме успокоиха. №6, и аз много се притеснявам за втория модул по математика... Ето един съвет от мен-на по-трудните задачи пиши абсолютно всичко, което се сетиш, защото дават точка за всяко вярно нещо.
Отново ви благодаря! :-)Ще се радвам на още коментари! :-)

10.   Много ви благодаря за коментарите! Наистина ме успокоиха. №6, и аз много се притеснявам за втория модул по математика... Ето един съвет от мен-на по-трудните задачи пиши абсолютно всичко, което се сетиш, защото дават точка за всяко вярно нещо.
Отново ви благодаря! :-)Ще се радвам на още коментари! :-)

11.   И аз много Ви благодаря, наистина ме успокоихте!! от №6

12.   Тази година матурите ще бъдат направени по-лесни, за да няма масови двойки като последната година. Така че не се притеснявай, освен това важността на тези матури е напълно прехвалена и преувеличена. Оценките не са чак толкова важни, колкото всички около теб родители, учители, съученици и т. н ти втълпяват.

13.   Наистина ли ще бъдат по-лесни? от №6

14.   Номер 12 съм. Да, по-лесни ще бъдат, това съм го чувал от хора в министерството. В крайна сметка, никой не печели от това да има двойки.

15.   Така е. От номер 6

16.   Вярно е това, че тази година матурите ще са по-лесни. Аз съм 6ти клас и от сега се притеснявам. Надявам се да допуснат формулите по математика догодина. Чух от няколко познати седмокласника, че ще са разрешени тази година, но за всеки случай питайте.
Пожелавам ви успех!

17.   Аз също съм 7 клас и се притеснявам от матурите. Един ден случайно попаднах на страхотен филм The Secret наистина много помага за притеснението. Няма да ти издавам нищо от сюжета, надявам се да го гледаш ще ти помогне :).

18.   Никой ли не е мислил за купуването на отговорите? Имам добър успех но искам да влеза в 2 английска или френската ако може малко помощ
дали знаете откъде да си ги купя

19.   Аз завърших миналата година. Матурите са лесни, стига да четеш както трябва. Особенно за 12 клас пак са така, аз изкарах моите със БЕЛ и АЕ.

20.   Номер 12 и 14 съм. Формулите научете! :) И след май месец благодарете.

21.   Номер 20, формулите ще бъдат предоставени на отделно листче.