Споделена история от Тинейджърски

Започвам да искам да сме повече от приятели с нея
Момче на 16 съм.
Значи започвам от начало.
Става въпрос за най-добрата ми приятелка.
В 8 клас не можех да я търпя, мислех я за лигла, разглезена, надута, ако ще и леко момиче, около нея постоянно имаше разни момчета.
Късно осъзна, че момичетата в класа само я използват и се опитваше да се набута в най-различни компании.
Аз не я понасях до момента, когато си изпуснах някъде парите, а тя пропусна 2 часа да ми помогне да ги намерим. После междучасието ме попита дали може да дойде с мен да пуши и нямаше как да и откажа. Започна да се мъкне с мен от тогава и първоначално не ми беше много приятно, докато не започнах да я опознавам. Оказа се супер добър и земен човек, изобщо не това което се говореше.
Винаги ни е помагала и изобщо никога за нищо което я помолиш няма да откаже.
Тя е от друг град, в който бях ходил преди.
Откакто я познавам ходя поне няколко пъти в седмицата с моите приятели. Оправданието ми е, че искам разнообразие, но мисля че всъщност искам да я видя.
Утре тя ще идва при нас и не спирам да мисля за това.
Лошото е че единият ми приятел ме помоли да го уредя с нея, а другият само разпитва и се опитва да я зарибява, ако и аз започна да имам чувства не знам как ще я разделим.
С приятелите ми сме неразделни от деца, какво ще стане ако и тримата харесваме едно и също момиче и всеки иска да е с нея?
Какво да правя?

Коментари

1.   Какво ще стане? Ще се изпокарате.

2.   Приятелите ти са готови на всякакви интриги за да ти я вземат, в това съм сигурен, вече ти ако правиш каквото трябва и те пак успеят, ще знаеш, че не си е заслужавало.

3.   Най-важното нещо, ако я искаш... Прави така, че тя да не се сприятелява с тях... Не знам може би кажи някоя лоша дума за тях...

4.   От автора:
След като вчера беше при нас, трябваше да я запозная и с другите ми приятели. Всичко добре ама и те двамата почнаха да разпитват за нея, харесват и снимки от преди няколко години даже, единия и каза, че е много му харесва и ще си я вземе. Не знам какво да правя вече, всички я заговарят, компания от 7 момчета ме от които 5 сме и, , хвърлили око'', а другите, единия си има приятелка, другият му изглеждала като момиче, което не става за сериозна връзка.
Където идем все някой я заговаря и се запознава с нея.
Много се дразня вече.

5.   От автора:
След като вчера беше при нас, трябваше да я запозная и с другите ми приятели. Всичко добре ама и те двамата почнаха да разпитват за нея, харесват и снимки от преди няколко години даже, единия и каза, че е много му харесва и ще си я вземе. Не знам какво да правя вече, всички я заговарят, компания от 7 момчета ме от които 5 сме и, , хвърлили око'', а другите, единия си има приятелка, другият му изглеждала като момиче, което не става за сериозна връзка.
Където идем все някой я заговаря и се запознава с нея.
Много се дразня вече.

6.   Отидете на разходка в парка и там и признай чувствата си пък каквото стане.

7.   Какво да правиш ли? Действай! Отиваш директно при нея и й казваш какво изпитваш. Повярвай ми, недей да губиш време в съмнения и разсъждения. Както говориш за нея, ти я харесваш, и то много, независимо дали си даваш напълно сметка за това или не. Направи първата крачка към нея, преди да я е направил някой друг. Нищо няма да изгубиш, в най-лошия вариант да те отхвърли, но тогава поне ще знаеш, че си нямал шанс. А иначе, ако изпуснеш тази възможност, няма да ти излезе от главата и постоянно ще се чудиш какво ли би станало, ако беше реагирал по-бързо. Освен това, вие вече сте се сближили, твоята компания й е приятна, най-вероятно и тя има симпатии към теб, така че бъди по-уверен в себе си. А пък приятелите.. ако сте истински приятели, няма да се скарате за момиче, с което ТИ си ги запознал и което познават от съвсем скоро. Ти си я видял пръв, тя е близка с теб! Кажи им, че я харесваш и толкова. По-добре така, отколкото да гледаш как я свалят постоянно, или пък някой от тях да тръгне с нея. Успех!

8.   Приятели няма, има само интерес, тоест ако наистина я харесваш се пробвай!

9.   Не се бави, а рискувай, защото ще изпуснеш шанса си и ще съжаляваш! Излезте сами и й признай за чувствата си възможно най-скоро! Все пак ти я познаваш най-отдавна и твоите приятели нямат право да се сърдят.

10.   Ама и ти си зле защо им я показваш на твоите приятели като я харесваш. Много добре знаеш, че вероятно ако тя е хубава и забавна те ще проявяват интерес към нея, които не можеш да предотвратиш. Всее пак не и много работа да е водиш в компания, коята е само от момчета. Ами те като си нямат гаджета приятелите ти, много ясно че като им се падне едно момиче в компанията само с нея ще искат да си говорят. Вие сте вече в такава възраст, нормално. Виж сега ако и тя води други момичета с нея в мъжката ти компания, така е нещо друго, защото приятелите ти може и да харесат другите момичета. Ако имаш чувства към нея, според мен не трябва да я вкарваш толкова рано в компанията си, а да я пазиш за себе си. Може да излизате с общи приятели, ама е хубаво тези приятели да са ти верни, за да не ти я откраднат. Ако искаш да покажеш на момичето, че имаш повече от приятелски чувства, това се прави постепенно. Обграждай я с повече внимание, показвай и, че нея смяташ за много добър приятел, близка по душа повече и твоите приятели момчета. Излезнете насаме само вие двамата, поне няколко пъти. Не казвам да я изолираш напълно от приятелите ти. ТО ти тъпотията си я направил вече като си я запознал със всички. Спече ли я по някакъв начин. Вече вероятно я познаваш по-добре, знаеш какво харесва. Покажи и че имате твърде общи неща. Знам ли изненадай я с нещо. Проявявай по особено внимание. Не ме разбирай - да и показваш, че те тресът хормоните и че и гледаш задника примерно. Душевно внимание, може да и направиш някой комплимент, но неволно. Не прекалено преправено. Само като сте насаме се забелязва какво отношение има към теб. Но това ще стане постепенно. Излесте няколко пъти насаме. Не се дръж като на тръни. По спокойно, вие се пак сте приятели. След известно време ще усетиш на къде бият нещата. И сам ще действаш постепенно. След това според мен ще е най- добре да и кажеш може би какво чувстваш. Типично мъжка постъпка, без недомлъвки. Вероятно тя не харесва женчовци, щом казваш, че не е харесала единия ти приятелите ти, щото е приличал на момиче. Все пак няма нещо странно. Вие вече сте добри приятели. И ако момичето си струва и ако изпитва нещо подобно. То това няма как да не подейства. Но не я вкарвай отново в мъжката компания. Можеш за изтъкнеш някаква причина, че вие правите типично мъжки работи като излизате. Но не я отстранявай напълно от компанията си, за да не си помисли че се притесняваш от нея. И вече след като сте гаджета. Ходи колкото искаш в мъжкото си компания. Те приятели те ти нямат отношение вече щото е твоя. Успех. Пиши да ни пишеш как вървят нещата.
Женско съм. :D
ПС: Тези неща важат и за типично женски компании с едно момче.
Ж 20

11.   Автора:Много ви благодаря за коментарите.
Почти винаги сме само двамата. Не мога да разбера дали има нещо към мен, защото винаги е супер мила със всички. Днес не беше в настроение, защото някаква се отваряла нс нейна приятелка и тя я защитавала и оная почнала и с нея да се заяжда. Тя си е душичка, не обича да се кара и си мълчала, обаче по едно време кво и казала и нашта решила да не си мълчи и момичето се разревало накрая. Целия ден се филмираше викаше тря ли да се чувствам виновна, че съм я разревала и така. Усещам я кога не е на кеф, тогава мълчи, с никой не говори, седи и пуши, гледа в една точка.
Искам да и призная, но от нейна приятелка разбрах, че едва ли ще имам шанс.
Предишния и най-добър приятел го харесвала, но той си имал приятелка.
После той я захаресвал, целунали се. Той после и се обаждал, зарязал си приятелката заради нея, обяснявал и се. Тя му казала, че много съжалява за всичко, но това не е лоялно към приятелката му и и е прекалено скъп да го загуби като приятел, понеже тя не иска нищо сериозно.
Тази случка е от преди година, но ме е страх да не ми каже така. Момчето не св отказало и тя се отдалечила да не му е гадно...
Не искам да я загубя..

12.   Когато е в настроение просто събери смелост и и кажи бе човек! Дори да те отхвърли поне ще знаеш, че си опитал!

13.   Автора:имала си е приятел и го е скъсала, защото искал да спят заедно, а тя не била готова. Не знаех до днес, тя се е разделила с него в петък. Какво да правя?

14.   Много зависи колко го е харесвала този приятел. Щом ти не знаеш за него и чак днес си разбрал.. значи явно нещата от нейна страна не са били сериозни и няма да го преживява кой знае колко. А и тя е била тази, която е взела решението да се разделят. Трябва малко по малко да опипваш почвата. Но определено не е хубаво да губиш време, защото някой ще ти я вземе под носа, а тя дори сигурно не подозира за твоите чувства. Покажи й какво изпитваш към нея, без да си много настъпателен- повече физически контакти, докосвай я, прегръщай я, прави й комплименти, кажи й, че онзи, дето е искал да спи с нея е бил някакъв тъпак и ако ти имаше такова момиче до себе си, никога не би я притискал да прави нещо, което не иска. Кажи й, че заслужава нещо по-добро. Виж я как ще реагира. И просто в един момент и признай. Не е казано, че трябва днес да се случи, но не е хубаво да се бавиш много.
А пък за най-добрия й приятел.. отказала му да бъде с него, въпреки че е имала чувства, защото не искала да го изгуби като приятел, а всъщност точно това е станало накрая. Дано да е разбрала, че когато се появят чувства, приятелството не може да се съхрани същото. Виждам, че се опасяваш, че може и на теб да каже същото, но няма да разбереш, докато не пробваш. В противен случай, ти ще бъдеш винаги само приятел, който ще вижда и ще слуша за връзките й. Не си струва да си го причиняваш.

16.   Здрасти, на 28 години съм и съм мъж, така че за начало се вслушай в съвета ми. Първо - изясни се със себе си, че такова нещо като приятелство между мъж и жена няма. Винаги поне единия от двамата някога ще му се случи да си помисли какво има в гащите другия. От там нататък - ако смяташ, че това момиче е за теб и я харесваш - действай. Най-много съм съжалявал, когато съм чакал "правилния момент" да дойде. Такъв няма. Приеми мисълта, че може да те отхвърли, както нееднократно ще ти се случва, докато възмъжееш и действай. Важното е да си самоуверен и да не се отказваш. По-добре да действаш и да те отрежат пред това някой ден да чуеш: "Ами ти защо си мълча".
батко ти АКАТИМ

17.   Автора:Бях събрал смелост да и кажа..
Щях наистина.. Обаче всичко се изпари, когато едно друго момче от класа(ние сме 8) ме попита дали с нея нямаме нещо, защото я харесвал и мислил да се пробва и добави, че не от този клас не бил само той желаещ и ме питал, за да може да е пръв.
Попитах го кой друг я харесва от класа и се оказа, че от 8 момчета 5 я харесваме, единия от които е от нашата компания(тоест, аз, тя, това момче и още едно, това ни е компанията в училище)
Отделно от другите класове я харесват сумати момчета, които също са ме питали дали не ходим с нея.
И като се замислих, защо от толкова голям избор, толкова момчета и от моя и от нейния град да избере точно мен?
С какво съм повече от всички останали, които я свалят?
Най-много това признание да ни развали приятелството според мен, колко други момчета си и признавали, а тя все още е сама. Навсякъде я свалят, запознават се с нея, защото е уникална, а аз какво съм обикновен и защо да ме избира..
По=объркан съм от всякога, помогнете ми..

18.   ЕЕЕЕЕ... не! Ти сам се саботираш, да знаеш. Писах няколко пъти вече в тази тема, с надеждата, че от всички коментари, най-накрая ще набереш малко смелост.. но не. Как може да знаеш дали ще те избере и какво изобщо изпитва към теб, докато не пробваш? Какви са тези комплекси, които сам си насаждаш? ! Ами, да ти кажа, ако си с нагласата, че не си достатъчно добър за нея, може и тя да започне да мисли така. Тогава остави всичките ти приятели и познати да я свалят пред очите ти и да се борят за вниманието й, а тя да ти разказва надълго и широко колко момчета я харесват и да ти иска съвети, така сигурно ще ти е по-добре? ! Ей, момче, стегни се! Огледай се, хората около теб действат. Не стоят само да се съмняват в себе си и да се чудят каква ще е причината да ги отхвърли момичето, ами гледат да я спечелят някак, разпитват, разузнават.. така се прави. А ти, стоиш безучастен и отговаряш на въпросите им.. какъв е проблемът, ако кажеш, че и ти я харесваш следващия път, когато някой се поинтересува? Ами кажи, да, тя е много хубаво момиче, на мен също ми допада, даже мисля и аз да се пробвам. Как всички други могат да заявят интереса си, само ти не?
Сега или преглъщаш всички страхове и глупави съмнения и действаш, или буквално я оставяш в ръцете на другите. Ти си избери.