Споделена история от Тинейджърски

Как да се впиша?
Здр! Аз съм момиче на 15г. от Бургас.
Значи... Има една групичка приятели, с които постоянно излизаме. Обаче някои от тях не ме харесват и не съм от най-забавните в групата. Понякога излизат без мен. Та искам да попитам как да ги впечатля, т. е. да съм по-готина и да излизат повече с мен? Проблема ми е, че се базикът с мен всякаш са нещо повече... Разбира се това е на шега, но защо винаги с мен? ! Давайте съвети как да се впиша и да съм една от тях!

Коментари

1.   Никак! Колкото повече се стремиш да се напаснеш и харесаш на тези хора, толкова по-досадна ще си им. Почни да се занимаваш с интересни за теб неща, да бъдеш себе си и ще си намериш хора, които да те харесват такава, каквато си. Не се напасвай, защото хората не харесват напаснатите, а образите. Бъди себе си

3.   Да, но имам чуството, че съм им досадна, когато съм себе си...

4.   Защо задължително трябва да се впишеш в тази групичка? Може би нямате толкова общи интереси и не са хората, с които ще ти е приятно да общуваш. Ако е нужно да се правиш на някой друг само, за да те смятат за забавна, то не си заслужават. Бъди себе си пред хората, с които общуваш и когато компанията е с твоя тип хора ще усетиш, че там е твоето място. Просто имай търпение.

5.   Мила, преди други да те харесват е по -важно самата ти да се харесва. Който иска да ти е прител ще те оцени заради качествата ти и няма да иска от теб да се променяш! Помисли си също така заслужава ли си да излизаш с хора, които не те уважават. Аз винаги съм се оттегляла, когато съм усещала, че мястото ми не е там. Запиши се накакъв курс или курс , който те влече там може да срещнеш нови хора. Запази достойнството си и не се унижавай повече в тази компания! ж. 22

6.   Обаче там и най добрата ми приятелка и заради нея съм с тях. А тя ми е приятелка от 6 години не е толкова лесно

7.   Тези хора сами ти показват, че не са твоите хора. Ако си в правилната компания, няма да има нужда да искаш съвети как да се впишеш, защото няма да има нужда да се вписваш! Всичко ще става по естествен начин, без някой да трябва да се прави на нещо, което не е.
Не взимай толкова навътре отношението им, светът няма да свърши без тях. Аз също съм имала приятелки, на които съм искала да се харесам, правейки и казвайки всевъзможни неща, а когато се карахме имах чувството, че ще се разболея, че няма да има утре. И? Познай. Аз вече не съм близка с тях, а съм по-щастлива от всякога. Тяхното отношение ме научи да съм по-твърда, да не вярвам на 100% на всички и да отстоявам себе си. Трябва да мислиш за себе си. Но разбираш всичко това в последствие.
Помисли по следния начин: защо на теб да ти пука толкова много за хора, на които пък не им пука достатъчно за теб? Да не би да са нещо повече? С какво са заслужили това внимание от твоя страна? Защо трябва да се чувстваш зле, обидена и с по-ниско самочувствие, когато се събираш с тях? Защо трябва да правиш компромис със себе си за хора, които не те уважават достатъчно? Сама няма да останеш, повярвай ми. Рано или късно ще намериш други приятели, по-подходящи за теб, с които да се чувстваш щастлива и спокойна, а не да си на тръни за поредната подигравка или постоянно да се чувстваш сякаш не си достатъчно добра за компанията им.

8.   Мила, ако имаш това чусвтсво, то тогава просто тези хора не са твоите хора!