Споделена история от Тинейджърски

Поредната тинейджърска драма...
Хора...Здравейте на всички =]
Радвам се, че сте кликнали тук и сте започнали да четете това мое откровение..
Такаа...ами аз съм момиче на 13... Има толкова неща, които искам да напиша за себе си...
1. Дали в мен е проблемът? В нашият клас сме се "разделили" на момичета и момчета...има 2-3, които са пълни...айде ще се опитам да спестя характеристики... и само те са харесвани от момчетата...Всъщност и при момчетата е така има 4-5, които са по-наперени и те опсъждат, и като се изгаврят с някого, все едно са направили нещо страхотно. Тааа... нямам си гадже. Не, че ми е притрябвало, ама...и приятелките ми са така. Не се мисля за грозна- напротив. Доста по-слаба съм, но мисля, че това един ден ще е в плюс за мен. И от цялата тази глупост, която написах въпросът ми е, странно ли е, че не се правя на безмозъчна лигла и нямам гадже за момента и от доста време насам (4 години)?

2. Някои са купонджии. Ходят по кварталните дискотеки, пушат...И аз харесвам купоните, но бих предпочела да се събера с приятелки, почерпка, музика (вкъщи) не по дискотеките. Странно ли е, че съм на 13 и не ми се ходи по такива места. Другите биха направили всичко, за да идат, майка ми е казвала, че ако искам ще ме пусне аз обаче...

3. Проблеми със семейството. Ами какво да Ви кажа...Баща ми е много добър човек, ама... много спокоен, понякога доста несправедлив. Майка ми е паника, понякога губи контрол, обвинява ме за много от нейните неуспехи...Не ми дава много от нещата, които искам...Брат ми...Ей т'ва лапе ще го хвана и направо си нямам на идея какво ще го направя. Той "душичка" такъв мил, русичък...ангелче, ама иначе така ми се отваря...И аз някой път като го поставя на място майка ми ме разкатава...Абе все едно го обича повече?!? Знам, че звучи адски тъпо и някак гадно от моя страна, ама имам такова чувство. С нея се караме за най-малката глупост...Тя иска да завъррша 7 клас и да заминем всичките за една смразяваща северна европейска страна- нееее, ужас!!!

4. Мечти и възможности...Честно казано не съм се ориентирала. Предстои ми кандидатстване. Аз искам в друг град в Езикова...ама с тая математика въобще не се разбирам. И така...незнам къде искам да вляза. Ходя на уроци и уча език...доста разпорстранен, но не е англ. Моята "мечта" е да завърша 12 клас тук и след това сама да замина надалеч от България. Представям си... че съм в...Испания или Аржентина, ама Испания по-близо ( много ме кефи езика им) и така аз в Барселона на квартира, с работа, млада, независима...красива :р... И това е общовзето

5. Амм...Има още много неща, които мога да напиша, ама...Общо взето е това. Незнам колко дълго стана въпросното произведенеи- мое голямо откровение.
бтв: дето споменах, че момчетата и момичетата не се разбират- не, че ме боли, защото никой от тях не ме кефи толкова...ама е гадно така, всеки да гледа да се присмее на другия...

Ще бъда изключително благодарна ако споделите какво мислите...мнения, гледни точки... мерси предварително =]

Коментари

1.   Винаги ще има разделения. Така е в училище! В гимназията е още по-зле. Не обръщай внимание на безмозъчните лигли и бъди себе си! Някой ще го оцени!
Не разбрах какъв е проблема с родителите ....... а това с брат ти е нормално!
Хубаво е че имаш мечти .. осъществи ги! : ))

2.   Здравей аз съм точно на твоята възраст. Имам същите проблеми, но не се панирай, защото всички тийнове сме така. Гледай само напред и преследвай мечтите си... Успех

3.   Ами всъщност-ти си най-обикновена и около теб няма нищо особено. Това, обаче което ме изумява е написано в т.1. Извинявай, ама как така нямаш гадже в последно време - 4г.!? Нали си на 13? да не би преди това да си имала- може би още преди ,като си била на 9? Доста смешно звучи, освен ако не съм те разбрала правилно. Това е. Другото си е най-нормално. Има от всичко в пубертета- смях, сълзи, влюбване, разочарования, гняв, болка......абе от всичко.Сега си най-чувствителна, най-емоционална. Живей си!

4.   от авторката: номер 3, да в 3 клас бях...и тогава с едно момче бяхме гаджета...ама пълна простотия, само се държахме за ръце и сядахме заедно, говорихме си... По-скоро бяхме приятели, ама тогава келеши...всеки изопачаваше нещата и се водихме "гаджета"

5.   ееех що и в нашето даскало немаше 1 момиче като тебе..
направо ме плени с думи..

6.   нормално е да не ти са ходи по дискотеки и такива аз съм момиче на 15 и на мен не ми са ходи по дискотеки секи се опитва да ме накара ма кат не искам кво да не би да ма заплаши . А за момичетата и момчетата напълно познато ми е ако искаш си остави скайп да си пишем .

7.   Много от твоите тийн проблеми съвпадат с моите- брат ти е ''ангелче'' , проблеми с лиглите и разделенията в училище, за кандидатстването(в друг град, но при мен след 8 клас) .... Също съм слаба. Не че се оплаквам, ама аз се преместих в друг град и никой не си харесах да ми е приятел, ноо както и да е. Дано осъществиш намеренията си, успех. Гарантирам ти, може странно да звучи, но ако се познавахме щяхме да сме приятелки, или най-малкото добри познати ;)

8.   към номер 5 : има, потърси и ще намериш. днес се убедих. опознавам различните ''групи'' от деца и разбирам, че сродна душа в моя нов клас няма да намеря. да, но пък в другия клас има, даже след ваканцията ще я заговоря, може да имаме приятелство

9.   И... Твоята присъда е... НАПЪЛНО НОРМАЛНА ТИНЕЙДЖЪРКА! :)

10.   И в моя клас също има разделение момичета момчета ама във всеки клас го има това нещо. А колкото до въпроса ти дали е странно, че не се правиш на лигла напротив даже е похвално, защото сега много рядко се срещат такива момичета