Споделена история от Тинейджърски

Момичето с изрисуваните вежди!
Здравейте! Как ще реагирате, ако се запознаете с младо, симпатично и умно момиче, но за съжаление с останали по 3 косъма на веждите и изрисувани изцяло с молив? Отблъсква ли ви и изглежда ли ви неестествено? Момичето съжалява, че в ранните си тийнеджърски години е съсипало веждите си от скубане и сега вече не искат да растат, но няма друг изход освен молива. Въпроса е и към момичетата и към момчетата. Грозно ли е? Бихте ли се отдръпнали от подобен човек?

Коментари

2.   Ти сериозно ли? Заради едни вежди... Ако момичето е стойностно, никакви вежди нямат значение. Ако пак я видиш й кажи да си купи стимуланта за коса на Икаров и да си нанася всеки ден в областта на вежидте, но естествено след консултация с дерматолог/козметик. :)

3.   На мен лично не ми харесва как изглежда, но мисля че най-важното е как останалата част от теб изглежда.. Ако всичко е ок и не си някаква кифла, и си ги нарисуваш възможно най-добре, не би трябвало да е проблем :)

4.   Като цяло аз не бих съдила човек по веждите му, не знам за момчетата, всякакви ги има, особено на тази възраст повечето гледат само външността. Аз също не харесвам изрисувани вежди особено ако са в 1 права линия, а не хубаво нарисувани, въпреки че това естествено зависи от това какви вежди имаш. И аз си ги рисувам, но гледам да е по-естествено. Иначе бих ти дала съвет, ако имаш финансова възможност за microblading това е процедура за перманентен грим за вежди, рисуват се косъмчета и изглежда много естествено, вече зависи от това кой ще ти ги направи и на каква цена, но идеята ми е, че изглежда естествено и почти не се забелязва, че са нарисувани. Май малко се отклоних от темата, просто исках да ти дам този съвет, понеже аз мисля да си направя този вид процедура.

5.   И аз като тебе си скубах веждите когато бях тинейджър, сега имам много къси вежди и ги доуформям с молив всички ден, че и по няколко пъти. Пробвах с перманентен грим, но боята падна заедно с кожата ми, а самата процедура беше много болезнена. Та така си рисувам всеки ден веждите, не съм забелязала хората да ме приемат различно, избирам цвят според косата си. Напоследък съм с коса цвят лешник, съответно и молива за вежди е по- светъл. Даже бих казала, че се харесвам доста с оформени вежди. Понякога се шегувам казвайки: слагам един вежди и идвам, понеже никога не излизам навън без тях :). Така, че се успокои и си гледай живота.

6.   Как ли пък не отблъсна момиче заради веждите му? ! В днешно време всяка втора си ги рисува, а всяка пета е с перманентни/татуирани, така че за мен не би било абсолютно никакъв проблем. За разлика от другите, които може би предпочитат плътни и дебели вежди, аз винаги съм харесвал тънки повече, някак си повече ми подчертават очите, по-красиво и изразително е над женското око.
М22

7.   За мен е смесица между насмешка и съвсем лека погнуса. Абе какво ти пука. Ако я харесваш си е твоя работа, другите да си гледат в паничката.

8.   Шегуваш ли се? Ако някой се отдръпне от теб, заради вежди, не знам просто... А аз лично много харесвам изцяло нарисувани вежди, но от онези по-тънките. Иначе изцяло изрисувани в естествена форма, не ми изглеждат много добре, но чак грозно - не.
Обаче гледай да започват откъдето трябва, иначе ако са твърде раздалечени или твърде сближени, не мисля, че ще е много красиво.

9.   Изобщо не ми пука, казвам го със сигурност защото познавам такова, май не едно всъщност.

10.   Чисто естетически е много грозно, няма какво да се заблуждаваме. Но това не би ме отблъснало от човека.
По принцип много от нас сме си правили веждите на нищо като тийнове. Но с времето могат да се коригират. Наистина ли въобще не ти растат косъмчетата?

11.   Спокойно, мила! Който те цени като човек ще те цени без значение дали имаш 3 косъма или 5 косъма, дали веждите ти са натурални, нарисувани с молив или с перманентен грим... това са просто подробности и хората, които те обичат и харесват дори не ги забелязват. Ти не би спряла да обичаш някого ако ми излезе пъпка, нали? Нито пък преставаш да обичаш майка си, защото има няколко бръчки. Същото е. Ако те харесват като човек никой няма да обръща внимание. И все пак ако толкова ти влияе зле на самочувствието, иди поговори с някоя козметичка, може би има начин да се пооправят.

12.   Авторката: да,№10,от години ги мажа с какво ли не,но не растат. Но все пак с годините доста се изучих как да ги рисувам и ги докарвам горе-долу естествени,но липсващите косми са прекалено много,че да го направя така,че да не си личи. Моите не са от онези,които са като 1 права черта над окото. Малко по-натурален вид имат.Най-близкото до моите вежди,което намерих в интернет е ето това --> https://i.ytimg.com/vi/qD-jikaYogI/maxresdefault.jpg

13.   Пак добре че не е момче

14.   Аз също имам много редки вежди и се налага да ги рисувам. Не е нещо задължително, но всяко момиче изглежда много по добре с красиви вежди. Това, че е с рисувани вежди не я прави по-грозна или по-тъпа. ТОВА СА ПРОСТО ЕДНИ ВЕЖДИ.

15.   Пробвала ли си да използваш рициново масло? Аз съм натурална блондинка и веждите ми бяха много светли, а към крайщата доста "плешиви" без изобщо да съм ги оформяла или скубала. Само веднъж ги намазах с рициново масло и вече имам невероятен резултат. Ако не си пробвала ти го препоръчвам :)

16.   Някой девойки нарочно си ги ускубват за да си ги рисуват и да не са рошави с дъги косми а идеално направени а вие сте тръгнали да се губите тука. Живейте си живота половината жени ги скубят нарочно и си ги рисуват това стана като мода такаче нито е смешно нито нищо е само в един случай виждала съм момиче с черна коса и кафеви нарисувани вежди това стой смешно подбирай цвета само. Пък иначе да не ти пука те и мъжете си скубят веждите че някой и моливчета им слагат да ги оформят та на теб ли да ти пука ;)

17.   Авторке, има една приказка-несъвършенствата ни правят красиви. В случая обаче ти се стремиш към съвършенство. Поне за мен оскубаните и изписани вежди са голям проблем. Загрозяват. Виждал съм жени с неоформени вежди-намирам ги за много секси.
А за въпроса-в началото може би няма да е проблем, но с времето, има вероятност да стане...

18.   Дано бъда полезна на някого-знам, че мазането с чесън помага за растеж на косата и веждите също. За косата има и минуси-че мирише много като се изпотиш, навън е влажно или се намокриш. Но за веждите няма проблем-вечер ги мажеш, сутрин само ги изплакваш и малко ще ти мирише докато са мокри, но само ти ще го усещаш. Моята приятелка го правеше, но не е постоянна и просто си прибягва до молива :D Но това помага, прочети в нета и ще видиш, че има хора, които показват резултатите.

19.   Аз съм тийнеджърка и в момента съм за 8 клас. В 5ти за 6ти клас си бях окепазила веждите по ужасен начин! Година и половина чаках да пораснат, но нямаше почти никаква разлика. Започнах да се мажа с бадемово масло в продължение на 2 месеца, след това просто спрях. И пораснаха много!! Сега наистина са си вежди, а преди бяха като запетайки - многоо тънки и къси! Пробвай с бадемово масло!

20.   Щом момичето е умно и свестно има ли значение дали има 3 или 5 косъма на веждите? В днешно време външният вид е нещо което може да се коригира по всяко едно време и по сякакъв начин. момичето може да си татуира веждите, може да си присади косми и веждите и да изглеждат напълно нормални, това е най малкия проблем, но акъла нямаш ли го каквото и да правиш и като барби да изглеждаш и 1000 операции да си направиш няма файда, ще си красива само докато заговориш... затова прави това което те кара да се чувстваш добре ако ти си се харесваш с нарисувани вежди си ги рисувай ако се харесваш без вежди ходи без вежди :)