Споделена история от Тинейджърски

Майка ми ме съсипва!
Здравейте аз постоянно пиша коментари но досега не съм писала история на 12 съм. Та проблема ми е че майка ме тормози физически и психически!

Като малки баща ми много биеше лигавия ми брат и откакто с майка ми се разведоха тя постоянно си го изкарва на мен него го гали с перце така да се каже!
Когато плача ме бие и ми казва че мрази ревли а когато брат ми плаче го прегръща! Веднъж я попитах защо и тя ми каза че той много е бит като малък за това! Представяте ли си!

В четвърти клас ми разкървавави носа и тогава имах няква силна хрема и оттогава се духам като тръба много гаден звук издава! Това не мога да й го простя!

Преди месец имаше анкета за насилието моите отговори са притеснили адски много псиложката в училище!Извика ме за да говорим и да й кажа истината как се държат с мен за да поговорят с майка ми аз излъгах поставих така че майка ми да изглежда невинна само и само за да не говори с майка ми защото после ще ме пак ще ме бие!

И много други гадни случки! Постоянно ме обижда и заплашва щяла да ме смачка ако не отида до магазина да купя хляб......УЖАС!

Сложиха ми брекети и оттогава постоянно ме ограничава под претекст: Брекети!

Тази сутрин брат ми ми размахваше зарядното за телефона си пред очите си и аз му викнах престани да се лигавиш и той се престори: Какво правя!?

Майка ми връхлетя и започна да ме бие с някви дънки които простираше опитах се да й обясня какво става но тя продължи да ме налага и оневини тъпия ми брат!

Като тръгнах за даскало започнах да плача всичко това което написах и много по-ужасни неща ги държа винаги в себе си веднъж така замалко не полудях!Започнах да си говоря като лудите и да не осъзнавам нищо добре че се опомних бързо!Ако задържа още в себе си си мисля че ще ме водят в лудницата!Не издържам просто!

Моля ви кажете ми какво да правя защото разговор с майка ми не помага!

Коментари

2.   ...абе тез майки и те психясаха...какво си воъбразяват!? не си единствената с такъв случай, направо се учудвам...

3.   ами не и обръщай внимание или я кажи в полицията

4.   Кажи на психоложката в училището ти, като я помолиш да не казва на майка ти виднага, защото ще последва боя върху теб! Обясни й как стоят нещата, кажи й всичко това, което каза тук на нас.
Успех миличка!

5.   От авторката
Много ви благодаря ще кажа на псиложката си но проблемите не спират вчера олях печката но не съм видяла след това научих от нея и като й казах че не съм забелязала каза че ще ми натика другия път главата в печката да гледам.Вече ме е срах да си топля каквото и да е като брат ми ме обижда казва на мен да млъкна.Чуствам се ужасно.Като знае че ще психяса някой ден защо е раждала деца

6.   Много психясали майки има вече :(

7.   А, защо просто не седнете и да си поговорите откровено за проблемите? Все пак може би и тя се намира в труден период. Помагаш ли и? Все си мисля, че разговорите в семейството са важни! Успех мило дете!

8.   Абе тея майки просто.... не са за коментиране
не знам как издържаш и мен много ме опрекваха
заради малкия ми брат... (на 13 съм и след няколко месеца ще направя 14). просто гледат да искарът виновен по големия. Поговори там с някои роднина и му обясни какво се случило(и продължава да се случва)би трябвало да те разбере. Успех :)

10.   Леле какви майки... тцтцтц. Горките деца. :( Според мен не е било хубаво да не казваш на психоложката, защото аз имам друг вид проблеми с майка ми, всмисал много пие, става раздразнителна и започва да ме бие, но аз съм казала на психоложката. ;) Това е правилното решение.

11.   По-добре е да се обърнеш към близките си (ако имаш такива) или потърси баща си. Това, че родителите ти са се развели не значи, че баща ти трябва да е в неведение за проблемите ти вкъщи.

12.   Според мен ако покажеш на майка си това, което си споделила с нас, може би тя самата ще те разбере, разбира се ако не е някоя изперкала жена, която не осъзнава какво прави на своите деца. Ако мислиш, че майка ти ще те разбере и че ще ти влезе в положението ако й покажеш това, което си ни написала, според мен действай и не губи време, защото не знаеш по натам какво може и да стане.
Това е, което исках да ти кажа и се надявам да си оправите взаимоотношенията : ))
Успех !!

13.   Ми има два начина по който трябва да действаш:
1. Оплачи се на баща си, потърси някакъв контакт с него
2. Оплачи се на съда по този проблем, те знаят какво да правят.
Мисля че мога поне да ти погона с тези два начина, Успех!!!

14.   Според мен трябва да намериш баща си и той да те вземе да живееш с него!!

15.   Ужас! Потърси помощ и гледай да не я дразниш много.

16.   МАлее в същото положение съмм!! Майка ми все ме заплашва че ако не направя еди си какво ще ми избие зъбките и кръв ще потече от устата ми и още много заплахи! Не е внимателна, винаги избухва и не може да говори нормално, не я чувствам близка, никак даже! Не можем да сме в една стая и да не се караме! Често се случва цялл ден да плача в стаята си и да ме боли главата и да си мисля как искам да умра и че няма за какво да живея.. после се оправям, но това не е нормално! Също понякога когато се разплача пред нея ми казва '' защо ревеш? ! защо ревеш! стига си ревала че ще ти избия зъбките поне да знам за какво ревеш!!! '' Вече всички заплахи на изуст съм й запомнила!! Опитай се да бъдеш мила и да изпълняваш, да не правиш на пук! Аз не мога да се въздържа да не викам когато избухне за нищо и не ми говори нормално.. но се опитай, ако се получи ще останеш очарована от факта, че не се карате, поне не толкова често! Успех! :)

17.   Момиче на 15 съм, майка ми постоянно ме бие:ритници, шамари, дърпане на косата, крещи ми.... и т. н. Психическия тормоз ми е по-тежък от побоя по висока съм от нея с около 10см. и мога да я напердаша, но НИКОГА не бих си го позволила. Много ми е обидно когато ме удря, но когато ме обижда ме боли истински. Тя не ме уважава като личност, на път съм и аз да изгубя уважението си към нея.

18.   Ох, какви истории виждам напоследък!

Майките масово започнаха да обиждат децата си, да ги бият, да ги тормозят психически...
Виж няма много какво да се каже, освен сигурното съчувствие от страна на всички коментатори.
Гледай да завършиш с най - добрите оценки, ще спечелиш стипендия (в повечето случаи) и ще отидеш да учиш някъде другаде!
Обърни се към психоложката, училище, "Защита на детето", 116 111 <-- спешния телефон за домашно насилие.
Майка ти няма да остане ненаказана, ако се сещаш за какво и говоря.
Намери начин да поговорите или да се махнеш!
Успех!

19.   Чувствам се по същият начин. Аз съм малко по-голяма от теб, но майка ми е същия олигофрен - удря ме, щипе ме, мачка, дърпа, крещи и прочие. За най-малкото нещо! Прибира се от работа и вика като ненормална, например защо това е там, а не тук, къде е това, къде е онова... Когато нещо не е наред тя ме обвинява, а когато разбере, че не съм виновна дори едно "Съжалявам, че те обвиних" няма. Знам, че не е длъжна да се държи с мен като с принцеса, но поне едно малко уважение да имаше! Скоро ме зашлеви пред моя приятелка, защото не съм й вдигнала телефона, а накрая се оказа, че проблема не е в мен, а в самият телефон, но голяма работа, защо да не ми вземе телефона и да ми пробута някаква тухла, да ми вземе компютъра без нищо, ама разбира се, защо не? !

20.   Знам какво ти е аз съм на 14г. , но майка ми почина преди 3 г. веднъж ме изгониха от физическо и когато се прибрах тате ме смаза от бой почна да ме налага да ме бие с тупаници да ме удря по главата почна да ме рита и да ме блъска след това на всичкото отгоре ме питаше дали ме боли главата опитах се дори да избягам от вкъщи но той ме намери и ме преби още толкова
а брат ми никога не го е докоснал. Тате като се прибере от работа все ми намира кусури за това как съм исчистила и почва да ме псува на майка и всякакви псувни. А когато му се отяда ме заплашва че ще отида в някой пансион.
Веднъж си написах на ръката обичам те и той ме счупи от бой за това че съм си рисувала по ръцете.
По дяволите псува ме и ме бие когато не съм яла...
омръзна ми за некви тъпотии да ме бият да ме скубат и така на татък заплаши ме че ще ме постриже гола глава..

21.   Моята майка е същата!Като чета всеедно гледам нея.Аз съм искала да бягам и какво ли още не,но после се отказвам!Не стига,че се държи така с мен,а и се облича като някаква селянка само,за да ме излага и казва,че нямала дрехи,че всички пари за мен ги харчи,нооооо аз имам 3-4 блузи 1 жилетка и 1-2 клинчета и 1 дънки.Оле незнам кво да правя!Мисля,че тя ме е осиновила или нещо подобно бие ме всеки ден и лицвето ми става червено и подуто от плачене!Не искам да се обаждам на социалните или нещо друго и незнам какво да правя!Помощ!

22.   Много лоши работи чета тук ..... Спонтанния ми съвет беше да се обърнете към Държавната агенция за закрила на детето - http://sacp.government.bg/za-agenciata/kontakti/
Но това май не е най-подходящия съвет .... според мен най-подходящо е да се обърнете към училищния психолог /надявайки се, че е професионалист и си върши съвестно работата/ - той или тя ще ви даде най-добрите съвети. Не искам да правя психоанализ на родителите ви, но в голяма част тези реакции се предизвикват от злоупотреба с психотропни вещества /алкохол, медикаменти, наркотици/ и от фактори, нямащи нищо общо с вас - чувастват се недооценени в обществото и/или/ в службата, липса на секс, безпаричие и т.н. - казано по друг начин "комплекс за малоценност". Ако някой има възможност да премахне някой от тези фактори, това ще бъде стъпка напред. Но както казах, добре подготвен психолог ще даде най-правилния съвет, защото всяка ситуация е уникална.
Накрая мога само да ви пожелая късмет и успех!

23.   Намери някакъв начин да заживееш при баща си, ако трябва и до съд да се стигне!

25.   Номер 2, съгласна съм с теб. Смаяна съм какво са хората днеска. Повечето от тях от отговорни и зрели станаха подли, жестоки, мързеливи, някои са убийци, други -престъпници, трети -лъжци и още много. В някои случаи дори и на семейството си не можеш да разчиташ. Понякога си мисля, че почти на никого не можеш да се довериш. Има много малко свестни хора. Аз истински приятели още не си намерих, защото или се отдръпват от мен, или ме предават рано или късно.
Относно темата:Авторке, спестявай си парички и гледай да си завършиш училище с добър успех. Станеш ли на 18, просто се изнеси от вас. Относно майка ти, като се изнесеш, ограничи до минимум контактите си с нея, или ако останеш, и й се опълчи, ако трябва, я набий, да види дали й харесва да я бие собственото ти дете. Хайде кажи какво стана после

26.   Напълно те разбирам и аз съм в подобна ситуация, но споделям всичко с баща ми.

27.   Горката накрая ще полудееш.
Избягай някъде и си събери пари.
Луда жена дано повече не я видиш.

31.   А какво да правим ако нямаме училищен психолог? Не мога да споделям с нито един човек от семейството си, защото всеки мисли, че е нищо и казва на майка ми... Когато бях много малка казах на баба ми и на другия ден майка ми е разбрала и знаете какво става

32.   Майка ми е пък много добра, да както казват повечето някой майки са "психясали" но са малка част другите възпитават децата си както те са биле възпитавани(бой, наказание, обиди и т. н. ) първо си поговорете ако стане по-зле или без промяна кажи на психоложката си в училище. успех!

33.   Напълно ви разбирам, но при мен е такъв случай тоест само ме щипе и ми плеска шамар, обижда ме по отвратителен начин(тъпачка, циганка) и вече. почва да ми писва. Казвам на баща ми(той не би направил нищо подобно), кара й се ама нея не я интересува. Като стане някъв скадндал казвам на тате и тя като разб ере се почва с обидите. Никога не бих обидила родителите си качмоли да ги ударя, но ми писна от майка ми. Понякога просто не я обичам и не искам да живея в нас. ПОМОГНЕТЕ! Подкрепям ви момочета, защото съм горе долу във ваше състояние <