Споделена история от Тинейджърски

К'во ми става, толкова ли съм тъпа...
Здравейте на всички. Напоследък се чувствам много гадно и виждам как си вредя на психиката, а това е ужасно! Много взех да се интересувам от мнението на хората и да искам всички да ме харесват и да не приказват лоши неща за мен. Дори не знам защо...има хора, които ме харесват и не са малко, но защо толкова се интересувам от мението на тези, които ме мразят не ме харесват и така, толкова ли съм комплексирана започвам да се чудя, какво ми става...когато чуя лоши думи от момче за мен направо не знам какво ми става.. за момичетата ги оправдавам, но за момчетата. Как да спра да се интересувам от мнението на хората как да си закъля психиката да приема по-лесно тези неща и защо ПОДЯВОЛИТЕ го правят??!?!? .ПИСНА МИ. (момиче на 16 години съм)

Коментари

1.   Отиди на психолог и си реши проблема с комплексите!

Passion

2.   просто спри да обръщаш внимание на приказките на другите, в крайна сметка те с кво са по добри от теб, не се подценявай.....

3.   Значи виж сега ! Просто бъди себе си ! Има достатъчно други хора ;))

Ако очакваш да се харесаш на всички , това няма как да се случи !! особено днешното общество е толкова как да кажа "различно , агресивно , надменно" и т.н. Всеки те гледа под лупа и те съди за най - малкото а в крайна сметка не помислят че всеки отговаря за себе си , поради причината че никой не е безгрешен значи те имат грешки може би повече от теб а не гледат своята вина а чуждата !! за това защото човекът е егоист !! Но Човешката личност никой няма право да съди и променя , всеки се е родил такъв какъвто е и никой няма моралното право да издевателства по никакъв начин над него !! За разлика от тебе аз не позволявам на абсолютно никого да ми нарежда и да се опитва да ме командва !! решенията в собственият си живот мога да вземам и решавам единствено и само АЗ самият !! никой друг ;)) позволиш ли на хората да ти се месят в живота , боя се че те ще го опропастят и съсипят !
всеки човек в този живот трябва да има Твърдо собствено мнение и най вече Характер защото нямаш ли Характер и твърда дума , значи ти нямаш нищо !! дори най слабият човек да е , най бедният да е .. той трябва да има достойнство и мнение което да утстоява и което никой няма правото да накърнява !! не ми дреме какво говорели хората за мене !! който ме приема такъв , уважавам и ценя .. който ме съди да си намери по хубав от мене и му давам Игноре от живота си !! Свят голям - хора мнооогоо , за всеки влак си има пътници , един кат те мрази друг пък ще те обича заради това което си и т.н. така че търсиш докато намериш правилните хора , без да ти пука за мнението на останалите !! щом те говорят лошо за теб значи ответната твоя реакция трябва да бъде същата !! мрази ги и ти и приказвай за тях .. така ще разберат че ти си тежък човек с характер и мнение !! Живееш сред хората - Но не трябва да живееш за тях !!

ОТ Един Независим И Свободно Мислещ Младеж ;)))

4.   Не Позволявай на хората да се месят в личността ти !! ако допуснеш грешката да бъдеш такава каквато хората ти казват , значи погубваш собственото си АЗ , а това е много груба грешка .. запомни едно - Каквото и да правиш , каквато и да си , на хората никога няма да угодиш и пак ще ти намират грешки и недостатъци !! напсувай ги и напук на тях не се сдухвай а им се смей .. за да не се кефят когато ти е гадно ;)))

5.   Аз имам същия проблем и ще се раздвам на още коментари! Но работата е там, че аз осъзнавам всичко това, а когато чуч нещо за мен, това нещо не ми излиза от главата и започва да ми тежи, докато не се разбера с този човек, който говори за мен! Това не е хубава черта и се опитвам от доста време да разреша този проблем, да не ми пука дали някой ме е обидил или заесегнал с нещо, още повече някой, който дори не ми е близък!

6.   Енергиино вампирство. не ги оставяи да те ядаат. когато говорят от страни се прави че не говорят на тебе а когато то кажат нещо дирекно кажи това което ти е от вътр никога не го здържаи каквото и да е ще им въздеиства. онасяи се в мечти и хубави мисли и ги гледаи право в очите. Усмихваи се, показваи и ти омраза, любов, сълзи или квото и да било, не се стаписваи и не забиваи на една мисъл сменяи като не ти харесва и всичко ще е ок и за теб и пред хората

7.   Учи си уроците буди добра ученичка и всичко ще ти е наред ще будеш доволна от себе си и няма да ти пука от никого