Споделена история от Тинейджърски

Сръдлива приятелка без капка самоирония
Става дума да една близка приятелка. Не дава някой грам да се пошегува с нея. Веднага започва да се цупи, да прави фасони и с това си цупене често скапва настроението на цялата компания. Когато например е направила някой гаф, допуснала е неволна грешка, ние се майтапим и се смеем, а тя веднага започва да се цупи. Наистина е много дразнещо. Освен това имам чувството, че е много комплексирана и много лесно се засяга от всичко, понякога дори си въобразява, че намекваме разни неща и се сърди. Постоянно трябва да се внимава някой да не я настъпи по мазола, защото става страшно. Когато ние направим някоя нетактична постъпка, нещо комично се смеем на себе си заедно с останалите. А тя много обича да се смее на нас, но само някой да посмее да каже нещо за нея, да се пошегува с някой неин недостатък примерно и веднага се започват фасоните, цупенето и започва да отговаря на всички ни троснато до края, докато не се разделим или пък ако си говорим много момичета по скайп-докато не затворим. И другите момичета понеже винаги се притесняват да не я засегнат и веднага започват да и се извиняват. Но това не е подигравка, това е просто безобидна шега, но тя се обижда. Изобщо няма грам самоирония! Аз лично, когато направя някой гаф и знам, че наистина е смешно обичам да се смея сама на собствената си постъпка и на собствената си глупост на моменти и останалите се смеят с мен на мен и нямаме никакви проблеми. А с нея трябва да си мерим всяка дума, за да не се обиди от нещо. Не знам как останалите момичета от компанията го приемат, мисля, че просто я имат за по-чувствителна, но за мен е просто комплексирана глезла. Наистина започва да ме дразни. Но останалите изглежда не са толкова против или пък просто като мен си мълчат. Понякога поведението на тази приятелка е много досадно!

Коментари

1.   Другия път и кажи всичко каквото имаш да и казваш.

2.   Тя като ти е приятелка защо не си поговориш с нея за тия неща? На нас и да ни ги говориш няма файда, защото не си и приятелка щом не можеш да намериш общ език с нея по този въпрос.

3.   И ти като добра приятелка реши да пуснеш тема за нея, анонимно, в интернет, без нейно знание? Ще трябва да дадеш примери за какво я шегувате, и тя се сърди. Така нищо не каза, и аз специално, не мога да си направя изводите. Но, по принцип така се засягат хората, които наистина имат малко по-ниска самооценка, и които имат комплекси в дадена сфера. Това, че има пък, някои "ахилесови пети", не означава, че е "комплексирана глезла", както се изрази, а по-скоро е наистина по-чувствителна, и за добро или лошо, си е такава. Ти, обаче, също не правиш добро впечатление, как говориш за нея, а използваш думата "приятелка". Помисли, дали наистина ти е приятелка, и не използваш ли думата прекалено лекомислено.

Depravity

4.   Може момичето да е по-чувствително, но пък българинът доста често е адски невъзпитан, груб в шегите си, често преминава границата на поведение. Така като гледам от написаното от теб и то не пада по-добри и тук въобще не става дума за самоирония, а за това да сте в една компания, да се забавлявате без да се засягате. Добре е човек да има повече цедка на устата си.

6.   А защо и вие не се замислите какви шеги използвате? Може би не са много безобидни.

7.   Виж какво, не всеки обича да му се подиграват! На теб може и да ти изглежда безобидна шега, но щом тя се обижда много ли ти е трудно да спреш и толкова? "да се пошегува с някой неин недостатък", е ти какво искаш? Да си умре от кеф, че и се подигравате за недостатъците ли? Честно казано аз лично бих ви зарязала цялата компания пък вие си се подигравайте на когото си искате. Много изкривена представа за шеги имате май...

8.   А ако почне тя да се присмива на вашите недостатъци какво правим? Вие сте комплексари а не тя. Всеки има недостатъци, ама не всеки е достатъчно умен да разбере, че каквото се повикало такова се обадило.

9.   Наистина е много трудно да общуваш с хора без грам чувство за хумор, ама какво да правиш такъв и е характера и не вярвам да се промени. За това винаги трябва да сте внимателни. Тъпо е, но не се сещам какъв друг съвет да ви дам. Другият вариант е просто да спрете да я каните с вас. Не е добре заради едно момиче да се разваля прекарването на всички, нали?

10.   Ами може и по-лошо да е, да е смръдлива например:)

11.   След като не обича да ѝ се присмивате, не го правете!!! Има лесно. По принцип, нямам нищо против някой да се посмее за моя сметка, но доста често хората около мен не се усещат и прекаляват с майтапите, но пък аз си им казвам всичко. Просто друг път като направи някакъв гаф го пренебрегнете- така тя няма да ви се цупи, и вие няма да се дразните, че току виж, ви е скапала настроението.

12.   Ами добре де номер 3 , та нали сайтът е точно затова, да се споделят историите анонимно . Ще кажеш за теб говори, че толкова навътре го прие .
Колкото до авторката, такива хора не се променят каквото и да им кажеш , а това,че споделаш какво те е подразнило, изобщо не означава, че си лоша приятелка . Пробвай да говориш с нея, но най много да се разсърди повече, просто бъди по-деликатна, а и внимавайте с шегите, например, ако тя не е с много хубаво тяло или лице, по-добре не се шегувайте .

13.   Вие пък, защо не спрете, като виждате, че не й е приятно. Супер незрели сте...

14.   "другите момичета понеже винаги се притесняват да не я засегнат и веднага започват да и се извиняват. "
"Не знам как останалите момичета от компанията го приемат, мисля, че просто я имат за по-чувствителна, " - еми да, по - чувствителна е и в това няма нищо лошо, нередно или грозно например.
Щом ти й се дразниш, а другите не й се дразнят значи доста си приличате по темперамент с тази твоя приятелка - и двете все се дразните за нещо, ама ти май си по - прецакана от нея, защото тя просто иска респект от околните, докато ти... ей тука сама си помисли, няма да ти го поднеса наготово.

Също така мисля, че теб просто те е яд, че тя успява да получава извинение от хората, може би и повече внимание отколкото ти например. Може би защото е по - готина и по - интересна от теб. Не знам. Вие компанията най - добре си знаете.

Ми като се дразниш толкова не излизай с нея. Елементарно е.
Ама сигурно те е страх, че другите ще предпочетат нея и ти ще останеш отхвърлена, изолирана и за това сега се обясняваш колко се дразниш и тука. Тайно.
Хайде, самоиронизирай се сега.

15.   А ти не си ли мислела, че в миналото явно доста сте прекалявали с шегите, че сега реагира на всичко така? Това е все едно да хванеш една птичка, примерно, няколко пъти и след всеки път да я пускаш. Травмата ще е голяма за животинчето и постоянно ще е на "нокти"..
Това се случва при хората, по- чувствителните хора. Най- добре се съберете цялата групичка, поговорете с нея и й се извинете, кажете, че повече подобни шеги няма да правите и нищо няма да и намеквате. Кажете и също да има малко самоирония, но не и за "болните "ѝ места. Уж сте приятели, а виждате, че момичето се дразни и пак продължавате, егати.

16.   А ти не си ли мислела, че в миналото явно доста сте прекалявали с шегите, че сега реагира на всичко така? Това е все едно да хванеш една птичка, примерно, няколко пъти и след всеки път да я пускаш. Травмата ще е голяма за животинчето и постоянно ще е на "нокти"..
Това се случва при хората, по- чувствителните хора. Най- добре се съберете цялата групичка, поговорете с нея и й се извинете, кажете, че повече подобни шеги няма да правите и нищо няма да и намеквате. Кажете и също да има малко самоирония, но не и за "болните "ѝ места. Уж сте приятели, а виждате, че момичето се дразни и пак продължавате, егати.

17.   И в нашата компания има такова момиче, аз съм говорила с нея за това, но тя не обърна особено внимание на това което и казах. Не я изоставяйте, защото това само още повече ще я комплексира. Според мен се съберете веднъж цялата група(без нея), виж какво мислят другите, а след това говорете всички заедно с нея и и кажете каквото имате да и казвате.

18.   О БОЖЕ! Разкарайте я кво е тва ;д дръжте се с нея така както тя с вас ако е мила бъдете мили като е остра! режете я и вие... това е живота каквото почукало такова се обадило.

19.   Изключете я от компанията брато. За какво ви е? !

20.   Аз съм момичето за което е написана историята.

22.   Изритайте я от компанията, брато. За кво ви е?? !

23.   Шегата е шега тогава когато на всички е забавно, а не когато на някой му е обидно.

24.   Тази твоя приятелка показва черти на нарцисизъм. Бягай далече!