Споделена история от Тинейджърски

Пиърсин?
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години съм (догодина 15). Та знам че има доста теми но реших и аз да питам защото в другите теми не намерих отговор.Може би ми е рано да мисля за такива работи но искам да си сложа обеца на пъпа. Моите въпроси са:
1- Боли ли като се пробива?
2- Слагт ли упойка?
3- Промива ли се и с какво ?
4- Пишеше в една тема че на едно момиче и се скъсал пъпа от обецата... възможно ли е да е толкова опасно?
5- Горе долу на каква цена?
6- наистина ли се подува много и може да тече много кръв и гной?
Моля ВИ не пишете ти си малка или за какво ти е ... а ми дайде съвет дали си заслужава или по добре да не рискувам. Благодаря ВИ много.

Коментари

1.   Здравей.
Ами значи аз имам пиърсинг от вече 4 години.
Не си го пробивах в българия и незнам тук как стоят нещата, но мога да ти кажа,че не боли самото пробиване.
Кръв не ече или ако има е много малко, нормално е все пак пробиваш кожа.
Мога да кажа,че се подува, но не е болезнено,по скоро сърби.
Не се налага упойка, не е болезнено.
Иначе предполагам,че е някаде около 50 лв може би незнам зависи дали ти си имаш обеца или ти слагат медицинска.
Трябва да проучиш зависи къде ще си го правиш дали в някое студио или в някоя поликлиника.
Иначе от там ще ти кажат с какво да почистваш мястото и как да св грижиш.
Незнам дали може да се скъса пъпа може да се е случило,но ако е тъка е било изцяло по вина на момичето от само себе си няма как да стане.
Сле като спадне подутината, ако си с медицинска обеша можеш да я смениш с друга (златна,сребърна,...) ти самата без да ходиш на доктор.
Може от начало при преобличане да я закачаш с дреха,но след време (няколко месеца) ще забравиш,че я имаш изобщо.

2.   1- Ако е с упойка не боли, но на някои места не слагат ии да ти кажа боли си доста
2- Както казах на места слагат, на други не .
3-Промива се с кислородна вода, на мястото , на което ще ти пробият обецата ще ти кажат с какво и как да се почиства мястото.
4-Да възможно е кожата ти да изтънее или да се възпали и да стане опасно.
5-Там където ходих аз пробиването с тяхна обеца струваше 40лв., а с моя обеца 20лв.
6-Ако спазваш това, което са ти казали за промиването няма да имасх гной и много подуване

3.   Не рискувай! Не, защото си малка, а наистина има опасност тялото ти да не приеме "чуждото" тяло и да станат проблеми. :)

5.   има вероятност да се получи инфекция
2- нз дали слагат упойка
1 - докато пробиват съм сигурна, че боли, защото съм гледала как се пробива и са ми казвали хора, които имат, че боли
3- попринцип всякакъв пиърсинг се промива дали с кислородна вода, спирт или само вода, но се промива

6.   Всичко, което са ти казали е напълно възможно - и подуването и кървенето и окапването на кожата. Но не може да се каже със сигурност, защото на различните хора влияе по различен начин. Съветвам те да не се водиш само от цената, а да намериш добро студио за пиърсинг, където правят съответните тестове и спазват хигиена, защото освен друго можеш да се сдобиеш и със зараза. И най-добре първата обеца да е от злато, платина или сребро с висока проба. Като цяло - не си струва риска.

7.   1 - Пиърсингите болят, когато се правят на зърната, хрущяла на ухото (не с пистолет) и гениталиите. Всичко останало е лигня.
2 - В някои студиа мисля, че пръскат с Оксикорт, от който мястото изтръпва. И пак, болката не е нищо особено, смятам че повечето приказки как боляло точно там, са за да изкарат разказвачите много моШни.
3 - По принцип трябва да ти кажат в студиото, от обща култура мисля че беше с кислородна вода и физиологичен разтвор. При възпаление се пръскаше с някакъв антибиотик, но не помня кой беше. НИКАКЪВ спирт и първата обица се носи БЕЗ да се сваля минимум половин година (тук зависи и как ще го понесе и тялото на индивида). Нормално е да ти е зачервено от време на време.
4 – Ако носи обица на пъпа 3 кила, за да е готяна пред назобените батковци, може. Разбира се, може и самото тяло да е отхвърлило обицата. (тук строго си опира до организъм и нищо друго, но мисля че има значение и дали не е пробито накриво)
5 - ~25.
6 – Първите седмици е нормално да ти стои подуто и зачервено, дори и да го третираш както трябва. (не съм много сигурен за тази част, но май така беше)

Айде, отивай в някое читаво студио (ако си от Шопия - Трип Хаус) и умната. Но на мен обеците на пъпа при момичетата са ми слабост, та те така...

8.   Така благодаря много на всички за съветите ! ИСКРЕНО се извинявам за допуснатата грешка в заглавието !!

9.   Та, ще се перфорираш ли?

10.   от авторката : не отидох много се наплаших от тва, което ми казахте и тва не съм го писала аз по горе НЕ СЕ ИЗВИНЯВАМ

11.   от ИСТИНСКАТА авторка - Виж 10 номер незнам кой си но това си е моята история не се прави на "авторката" АЗ наистина се извинявам за допуснатата грешка !

12.   от ИСТИНСКАТА авторка - и да отидох и си сложих обецаа. Хич не болеше. Сега трябва да седя около 3-4 месеца с медицинската обеца и после съм с другаа. Благодаря много за съветите на Всички !!

13.   здравей те и аз мисля да си пробия пъпа... може ли да ми кажете в Варна каде има клиника за пробиване защото таи ще е най-хигиенично... и горе долу колко ще струва? :)

14.   По първи въпрос:
-Да, боли не не е някаква адска болка. Савсем поносима е.
По втори въпрос:
-Упойка не се слага може да опиташ с Ледокаин, но може би няма да те спаси мното много. (както казах не е страшна бокла. не ти е нужно).
То трети въпрос:
-Промива се със Кислородна вода от аптеките по 70 стотинки и Физиологичен разтвор ампулата е по 40 стотинки. Три пъти на ден в продължение на 2 седмици може и повече по желание. (Може и само с кислородна вода. )
По четвърти въпрос:
-Не, не е опасно просто трябва зимата да я пазиш да не ти се закача по дрехите. Обличай се внимателно и опасноста е сведена до 0.
По пети въпрос:
-Цените на всякаде са различни варират от около 30 до 50 лева, но според мен няма нужда от професионалист защото там няма нищо опасно и може да те пробият твои приятели аз имам вече 6 обици слойени така и нямам проблем да не се уручасам, но това е мое мнение ти трябва да решиш сама. Ако ти го напраавят приятелите ти ще трябва само да вземеш абукат които е 1, 30лв. и една обица по избор около 5 лв. Както казах личен избор.
По шести въпрос:
Да потдува се, но до около 2-3 дни спада. Кръв след процеса на слагане не тече даже и по време на него мн рядко тече. Гной не тече. Тече лимфа, което не е опасно това си е от кожата. Промивай я хубаво и всичко ще е 6. И ако в краина сметка решиш някои твои приятел, които е слагал и на други хора внимавайте само с хигиената. Измити ръце стерилен абукат и стелизирана обица. Дано съм ти била полезна. Късмет :)

15.   Аз също искам да си сложа обица на пъпа и искам да попитам колко време след продупчването ще мога да ходя на басейн. Мерси предварително.

16.   Аз съм на 13 години и също искам да си сложа обеца на пъпа. Съветите ви много помогнаха и на мен. Чувала съм, че след процедурата е необходимо до се маже с гентамицин. Опитвам се много добре да разуча рисковете от процедурата и искам да попитам колко време след продупчването ще мога да ходя на басейн или на море. Благодаря предварително.

17.   Аз съм на 14 и се пробих с упойка е... няма страшно преживява се и мен ме беше страх но всичко мина добре успех

18.   Хеей, днес си продупчих пъпа и ме боля неописуемо много, а приципно съм издържлива. В стидиото ми казаха, че ме е боляло толкова силно, защото стегнато и плоско коремче с по нежна кожа боли, а ако имате излишни мазнинки ще предотвратят болката хахах.. Много ми е трудно промиването, въобще не знам как точно, използвам Физиологичен разтвор и специален гел за пиърсинг. Излезна ми 34лв. всичко Болеше-да, но си залужава, много ми харесва как стои!!! :)))

19.   пъпа ми го прооби моя фр с абокат, без упойка
вече нося обецата година и половина и нищо ми няма
не съм се мазала с нищо и не съм промивала с нищо
да боли, но не е много

20.   1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!

Ето това пише над мястото за коментари. Ако не сте обърнали внимание на това за хейтърите и съчувствието-сега е време! ;) На никой не му трябват глупостите ви, задръжте ги за себе си. :)

21.   1-не боли поне мен не ме болеше но зависи къде ще отидеш на някой места слагат упойка на други не, мен като ме дупчеха ми сложиха местна упойка и абсолютно нищо не усетих. После трябв около 1-2 месеца да го мажеш с специално кремче за пиарсинг и през ден се промива с кислородна вода, а след около 10 дена се появява лимфа която като засъхне на обецата се маха с памук и спирт. Една приятелка си го беше пробила и после и се беше скъсал но това е защото още в началото беше сложила тежка обеца с окраса а не медецинска, а колкото до това дали тече кръв при мен нямаше но ако има ще е малко все пак кожата ти пробиват. Важно е да се отиде в добро студио, а не на някое случайно място.

22.   По принцип го замразяват за да не боли. Не се подува ако поддържаш перфектна хигиена. Няма да се скъса освен ако не го дърпаш или не го закачиш с някоя плетена дреха. Цените са различни, според мен виж в гугъл най близкото студио и отиди да питаш на място. Аз лично мисля че ако изчакаш поне година още ще е най-добре