Споделена история от Тинейджърски

Не се разбирам с баща ми
Здравейте аз съм на 13 и може би има много момичета като моя проблем ! Аз не се разбирам с баща ми. От 1 година той започна да се заяжда за най-малките неща с мен и да ме обижда с патка шмата лигла и т.н. И дори когато вижда че аз см правата сменя темата за да може той пак да излезе прав. Винаги се заяжда с моя косур че съм разхвърлена започва да ми крещи от вратата и да ми казва че не залужавам нищо от моята стая и не съм го заслужила. В последни месец отбягвам да говоря с него. Дори когато преди 2 дена имаше рожден ден аз не му казах и думичка. Гледам когато той се прибере от работа мен да ме няма а като се прибера казвам само здавей и се прибирам и затварям в стаята си. С него неможе да се говори. Затова бих искала някой да ми каже какво да правя!!! Благодаря предваритело!

Коментари

1.   Виж може много неща да ти е казвал, но те обича :). Обаче на рождения му ден трябваше най-малкото да му честитиш. Седнете поговорете, аз с наще така правя и в момента сме първи приятели:))) .Айде успех :)

2.   НЕ се притесняваи аз като бях на 13 имах сьщия проблем при нас даже беше мн по зле гонеше ме от вкьщи винаги ме сравняваше с др на моята вьзраст...неми се обяснява защото няма да ми стигнат 2 часа! Така че винаги може да баде и по зле. За някои неща сас сигорност е прав и се притеснява за теб колкото и дразнещ и досаден да ти се струва не взимаи нещата толкова навьтре и тоя период ще отмине! Радваи се че ти се кара защото мн по гадно би се почуствала ако не ти обрашташе внимание и ти позволяваше всичко... защото след време щеше да се почустваш така сякаш не му пука за теб! УСПЕХ!

3.   Не се впрягай като прави така. Не отговаряй на агресията с агресия за да не го предизвикваш, а когато става нещо такова се дръж все едно, че нищо не става. пак не го предизвиквай, оставяй го сам да говори, не обръщай внимание и ще видиш, че след известно време той ще спре. Ако се подаваш на предизвикателствата му, той го възприема, вероятно и подсъзнателно, като "победа" и това ще го стимулира да продължава. А като не обърнеш внимание той ще се почувства, "че е загубил битката", и пак подсъзнателно постепенно ще престане.

4.   Аз съм на 12 и аз понякога имам същия проблем, но за радост е от време на време. Да наистина е много гадно.

5.   Аз също съм на 13 и имам същият проблем омръзнало ми е, той не вижда какво съм направила, а вижда какво не съм! Много рядко ме е похвалвал, омръзна ми да ми вика за всичко, а когато му отвърна става някакъв ад! Затова си мълча и почти не разговарям с него. А когато се разкрещи само го слушам и нищо не казвам, ако кажа нещо е вика още повече! Просто спря да ми пука и вярвам че след време всичко ще мине.

6.   Аз като съм на 17 какво да ви кажа. За баща ми аз съм 10 годишен и ставам само за метач.

7.   И при мен така ,уча изкарвам високи оценки ,помагам като гледам сестра ми ,нито пуша нито пия ,нито са го викали учители да му се карат нито нищо и пак се заяжда. Направо като няма за какво си измисля и казва че много съм излизала и много съм се забавлявала ,а аз излизам 1 в седмицата и се скъсвам от учене!!!