Споделена история от Тинейджърски

Прекалено срамежлива
Здравейте,ето го и моят проблем
Момиче на 17 години съм и съм много ама много срамежлива :( не мога да си говоря нормално с момче,държа се тъпо без да го искам,сдухвам се постоянно защото нямам никакво самочуствие..искам като нормален човек да си намеря момче,с което да бъдеме заедно..опитвам се да се променя,но не мога.какво да направя с този мой срам моля ви ако някой е бил като мен да ме посъветва

Коментари

1.   Трябва да се опиташ да говориш с момче, но без да мислиш за бъдещето - секс, влюбване, романтична връзка, брак и прочее. Говори с този някой известно време, докато се почувстваш удобно в разговора. Не е нужно да се държиш като опитна съблазнителка или да се преструваш някакси - просто бъди себе си. После повтори упражнението с друг и така още няколко пъти. Естествено, най-добре го направи по Интернет, защото тук бързо можеш да срещнеш необходимите събеседници и ще успееш да набереш нужната ти увереност. Използвай за целта някой чат например. Помни, че в мрежата хората понякога не са такива, за каквито се представят. Затова не бързай да се влюбваш в първия интернет юзър, който ти направи 2-3 комплимента и се държи мило. Не с тази цел си там! Когато се почувстваш уверена в мрежата, можеш да пристъпиш към разговори лице в лице. Преди всеки разговор си спомняй за успехите си в Интернет, за да се отървеш от страха, който те парализира. Би трябвало да се получи - при един мой познат помогна, а той беше един от най-срамежливите хора, които съм познавал.

by Свободният

2.   Самочувствието идва от вътрешната нагласа!Сигурна съм,че си много забавно и мило момиче,но просто не си имала опит в разговори досега и затова ти е трудно :) Когато се срещнеш с момчето и го харесаш,облечи се добре ,така че самата ти да се чувстваш комфортно и със самочувствие,говорете за общите ви интереси,за нещо смешно и забавно,за нещо което и двамата харесвате :) Сигурна съм,че ще успееш :)))

3.   чесно да ти кажа и аз съм като тебе.ако говора с момче което колкото и малко харесвам винаги казвам или нещо тъпо или не мога да свържа изречението-се нещо се обърква.обаче ако говора с момче което ми е безразлично и ми е се едно кво ше си помисли за мене си говора съвсем нормално!!!!
аз нищо не мога да те посъветвам ама се надявам някой да може да посеветва и двете ни!!! :)