Споделена история от Тинейджърски

Толкова време мина, а аз продължавам да мисля за това
4 пъти вече пиша една и съща история и не ми я публикуват. Но много по-малоумни неща биват добавени към началната страница на сайта. Както и да е. Ще се опитам да бъда максимално кратка. На всички хора (поне повечето) първата им любов не е дълга, не е толкова силно но поне е на живо. Ее.. моята.. беше различна. Запознах се в една игра с едно момче - 2015 година февруари месец. Стана случайно, видях че е българин и го заговорих. Мислех, че е момиче първоначално. После разбрах, че е 10 клас и се казва С (ще го нарека така). С времето почнах да го харесвам, въпреки че аз бях само 6 клас. Разменихме по една снимка, той изяви желание, с времето разбрах много неща - има две сестри, едната 9, другата 4 клас, че родителите му са разведени и имат котка, която са взели от улицата. Каза ми че е роден на 15 декември (да кажем). Защо го харесвах? Беше забавен, слушахме един и същи жанр музика и гледахме еднакви сериали и филми, които обсъждахме. Даже заради него в момента една група ми я любима... за жалост. Беше и много умен, начетен и такива изрази вадеше.... Но един месец след запознанството ни лаптопа ми се развали. През това време той си намери гадже - от интернет де. Тя от Велико Търново, той - Бургас. Аз пък си живея в София. Доста време мина, почти два месеца. Бях го забравила почти, докато един ден просто не го сънувах. Как сме в училище и се смеем, говорим си. И исках пак да си пишем, отново да се забавляваме. Лаптопа ми го поправиха и върнаха на 11 май. Почна се отново, а неговата приятелка много ревнуваше и скъса с него, защото не искал да ходи в Търново да се видят. Това се случи на 16 май. Той не беше трогнат особено, опита се да я разубеди но не успя. После тя се опита да си го върне, но той я игнорираше. Една вечер на бъзик нещо си говорихме... и от нищото разбрах, че ме харесва. Разказахме си как от самото начало е било така. Изненада ме с думите, че е знаел но е чакал да се престраша и да му кажа. 25 май.. вечерта.. толкова прекрасно не се бях чувствала. Родителите ми само ми се караха, нямах приятели. Той беше живота ми в онзи момент. Колко съм наивна и жалка, но да, почнахме "връзка". Цяло лято гледахме заедно през играта клипчета и песни на любимата ни група, правехме разни неща, сближавахме се. Леля ми и братовчедките ми бяха твърдо против това. Толкова го обиждаха, че чак ги намразих. Майка ми ме подкрепяше, но я беше страх за състоянието ми защото често плачех, че го няма, че не ми пише, че е някъде навън... Загубих всичките си приятелки (вярно че и те бяха интернет, но с една от тях се видях няколко пъти, с други две един път и с още една си говорихме много по скайп.. приятелка съм с тях от 5 години), но той беше по-важен от всичко. Казваше ми, че не са ми приятелки и т. н. За сметка на това сестрата на С - М ми стана най-добра приятелка. Впоследствие С ми разкри, че е 9, а не 10 клас и имаме 3 години разлика, а сестра му М е 8-ми клас, демек 2 години. Към края на лятото много си пишех с нея, а той изчезна защото някакъв ремонт не знам си какво... нека добавя и още едно нещо. Към края на юли трябваше да се видим в Бургас, щях да ходя при баба си там и въпреки че бяхме измислили всичко в последния момент ми каза, че не бил готов, не сме се познавали добре, нека го отменим за Коледа когато той дойде. Много плаках, но се съгласих. За рождения ми ден ми подари couple гривна. Едната част от сърцето при мен, другата при него. Не беше кой знае какво, но означаваше всичко за мен. Лятото свърши, той се върна за малко от ремонта после като се почна училище изчезна отново. М ми пишеше, много се сближихме, но брат й все имаше контролни, входни, да учи. Нямаше време за фейсбук и за мен. Някъде октомври се върна. Каза че има много за разказване и искаше да ме гушне. Толкова добре се чувствах, като куче което най-сетне е видяло стопанина си. Спомням си много неща, които трябва да спестя. Като например как ми пишеше как иска да излизаме всеки ден, да ме научи на някоя игра, на нещо което той може, да гледаме филми заедно, да се забавляваме като всички двойки. Всички смятаха, че ще си пасваме прекрасно, беше перфектно. Нищо, че не се виждахме, аз го чувствах до себе си постоянно. Но и с хубавите моменти имаше и лоши.. както казах по-горе страдах много, плачех че го няма, пишех му романи как се чувствам. Не ми обръщаше внимание или просто бях твърде лигава, не знам. Той ми даде телефонния си номер да му кликвам когато имам нужда от него и той ще ми пише. Дойде декември месец, тогава не влизаше, бях разстроена. Въпреки всичко му взех подарък - ключодържател, който символиризаше запознанството ни. Хубаво, дойде 15 декември - уж рождения му ден. Оказа се, обаче че тогава е рождения ден на М - сестра му. Защо? Как се случи? Каква е логиката? Извиниха ми се и аз простих, но се чувствах странно.

Почнах да играя тогава една игра с М. С също започна, но това беше малко преди да скъсаме и не се развих с него, а с М. Рождения ден преди раздялата ни, която беше на 16 декември. (малко беше неуместно да казвам, че е бил на 15 но няма значение). Три дни подред исках да си говоря с него по скайп. Писна ми само с М, нея я чувах, виждах я на камерата, но не и него? Малко преди това си спомням как си говорихме и тя ми обясняваше че ще е по-добре да се разделим, защото не мисли че той ще може да дойде на Коледа, че нещо може да ни попречи бляблябля. Само ме разстрои. Хубаво де, той обеща да говорим.... но точно когато трябваше ми каза - Л, хайде да се разделим.... Побиха ми тръпки, имах чувството че ще умра, какво се случи? Не знаех. Сутринта на този ден ми пращаше сърца и ми казваше че му липсвам. Защо го направи? Не ми даде отговор просто отказваше да продължаваме. Всъщност каза, че ако имаме връзка иска да е само писане. Аз бях твърде шокирана от всичко и му казах, че не е нормално да не се виждаме. Той самия ми спамеше за Коледа и нетърпението му да се видим беше огромно. Плачех много време, не можех да се съвзема. Не мога да опиша болката си. Почти цял ден си говорих с М по телефона, само гласа й ме караше да спирам да плача.. как ми липсва това момиче. Той пък ми беше обещал да се съберем като е готов за връзка и аз чаках търпеливо. Мина Коледа, почти го бях забравила и преживяла, въпреки че М постоянно ми напомняше за него, защото имаха еднакво държание и тя постоянно го споменаше. С влезе, излезе, донеси ми днес храна блябля. В края на януари една вечер тя ми каза, че той седи до нея. И почнахме да си говорим с него през нея. И накрая тя ми предложи той да ми пише. Писа ми "дребоо, как си? ". Сърцето ми се стопли, държах се спокойно. Не тръгнах веднага - липсваш ми, моля те върни се и т. н. Писахме си в продължение на седмица, но аз усещах че пак го харесвам.. просто не можех без него. Не издържах на всичкото това напрежение. Попитах го дали има шанс да се съберем отново, но той отказа. Почнаха се едни изповеди от двете ни страни. Той ме зарязал, за да не страдам и не знаел как ще ми се отрази ако се съберем и блябля, обичал ме но не искал да ме наранява. Е защо тогава изобщо ме заряза? За да не страдам. Аз не страдах да му се невиди, бях приела че дори да го няма не е фатално, но не и не... Написах му огромеееен роман, в който изказах всички факти и се опитах да го убедя. Бях готова само да си пишем стига да знам че сме заедно, че ще е същото. Но той повече не ме потърси. Нещо което научих около Коледа. М говореше постоянно от "неговия" телефон и един ден просто разбрах, че номера който той ми е дал е нейния и тя е подкрепяла тази лъжа. Относно ключодържателя, тя го носеше постоянно защото я мързяло да взима своите ключове и го загуби през зимата. След като брат й спря да ми пише бях 99% сигурна, че той не съществува. Еднакви раници, снимки които той ми пращаше бяха в нейния инстаграм, в неговия телефон беше написано че една В е wife и той каза, че така я нарича. След време видях че М е публикувала снимка - eating with wife и беше същото момиче. Иии още хиляда неща. Някъде февруари месец се скарахме доста, на мен ми дойде до гуша заради това, защото и един нейн приятел ме попита защо й се сърдя и като му разказах за брат й той просто беше като - Брат? тя няма брат. Хубаво, тогава вече разбрах що за човек е тя. Щях да й простя само и само да беше признала, че е така но тя не и не. Напсувах я и я блокирах навсякъде, чувствах се спокойна. Макар и леко да ми липсваше, защото в момента съм приятелка с мои съученици, но те не са като нея (просто не слушат к-поп като мен, мразят корейци, мразят всякакви азиатци и не могат да приемат това което съм, но със сигурност са по-добре от нея и е жива комуникация). Докато този месец не попаднах на неговия профил отново. Беше си сменял профилната корицата и името няколко пъти. Но защо? Защо след като не съществува. И май си беше намерил и приятелка, едно момиче от което преди ревнувах. Беше му качвала разни неща на стената. Забравих да отбележа, виждала съм само 3 негови снимки, не сме си говорили и не сме се виждали, а във фейсбук си слага разни корейци за профилна. Не знам как да се чувствам, не знам какво да мисля. Съществува ли или не? Ако не същестува, защото продължава да има активност в профила му. Колко лигаво звучи само, не искам да си помислите нещо грешно за мен. В момента завършвам 7-ми клас, гледам си училището и живота, но това не ми дава мира. Благадаря за всички отзиви!

Коментари

1.   Ужасна история. Дано не е вярна.
Брат не съществува. Преди време бяха давали нещо подобно по Море от любов - момиче се правило на момче. Много гаден епизод беше, намери го в интернет, изгледай го и това ще ти даде отговор на много въпроси.

2.   интересно ми стана, обичам да разследвам такива профили, жалко че не мога да се включа в разследването и да разберем каква точно е истината, може би момичето е лесбийка, или просто се бъзика. Имаш ли трите му снимки все още, ако да в гугъл има една опция търсене по изображение качваш снимките от компютъра си и гугъл ти намира къде другаде съществува тази снимка, ако ти се покаже някакъв чужденец ясно е че е 100 процента лъжлива снимка, но може да ти се появят български сайтове от игри социални мрежи сайтове за запознанства, може тази снимка да е на реално момче от бг. Много глупаво от твоя страна да си се вързала така само 3 снимки, влюбваш се в някого а дори не знаеш как изглежда, може да е педофил на 50 години, а ти се доверяваш сляпо. Внимавай занапред и искай повече снимки и видеа от хората с които си пишеш.

3.   Горкото момиче.. знам как си се чувствала самата аз имсх подобем проблем и продължи около цяла година. Бях влюбена до без край, а се оказа всичко лъжа. Започнах нов живот опитай да намериш, хоби и да се занимаваш с нещо ще се чувстваш по-добре.

4.   4 пъти вече пиша една и съща история и не ми я публикуват. Но много по-малоумни неща биват добавени към началната страница на сайта. - А остави ги бе - редактори!
Ще се опитам да бъда максимално кратка - може и да си опитала, но не си успяла. Следващият път се постарай повече.
Написах му огромеееен роман, в който изказах всички факти - да да сигурен съм в това. Знаеш ли освен дата, добавяй и часа, минута по минута. Не каза как се казвала котката му. Това има огромно значение.
Аз доколкото разбрах той се оказал тя.
Въпрос не видях. Само сподели, че не можеш да го забравиш, ми защо ти е да я забравяш, само се дръпни.
И това го описваш в рамките на 100 реда.
Разбираемо защо не са искали да го публикуват.

5.   Мила, според мен това момче не съществува... явно тая М е прекалила с корейските драми чак и фалшиви профили създава... намери си реални познати с които да общуваш и ги зарязвай тея от нея btw аз също много харесвам корейците

6.   Лелее каква е тази, не разбирам! Честно казано мисля, че това момче въобще не съществува, но защо му е на това момиче да си измисля всичко това... Как може да лъже така и явно видимо се забавлява по този начин. Със сигурност и снимките, и профилите са фалшиви. Бих те посъветвала повече да не гледаш тези профили и напълно да се отделиш от този човек! Успех :)

7.   Авторката : Още никакви коментари не са се публикували, но искам да добавя още две неща. Тя беше гадже с едно момче, което също реагира - "Брат?? ", но после почна да се оправдава че нещо сбъркал. Има вероятност просто тя да го е накарала. Също така все още пазя номера на майка й. Понеже още тогава не знаех, че това е нейния номер и исках нейния си истински тя не знаеше кой да ми даде и даде този на майка си (много пъти тя ми вдигаше като звънях и така разбрах), та просто мога да се направя че търся еди кой си, да я попитам дали познава въпросното момче и ако каже не работата е ясна. Дори да не съществува този човек ми липсва страшно много.. не си заслужава, това беше огромна грешка но нищо не мога да сторя.

Чакам с нетърпение коментарите!

9.   Ами без да видиш даденият човек, просто връзка няма как да има, това не е връзка.
Аз имах подобна история, но се видяхме на живо първо и по телефона голяма любов и какво ли не, но като се видяхме на живо си останахме много добри приятели.
Просто момиче недей живя във виртуалното пространство, ами излизай навън.

10.   Направо се потресох! Какви фатални последствия може да има на днешно време това да ти се развали лаптопът! Любимият ти си намира гадже от нета, докато го оправят.
Пуашим се!!!

11.   Горката
Съжалявам
Още докато четях ми стана ясно, че тя и той са един човек.
Но докато не изясни че него не си виждала, а само нея не бях сигурна момичето или момчето съществува.
Явно е луда някаква и за това не сте се видели.
Пази се от такива неща.
Можеше да е педофил и да ти направи нещо.
Много си доверчива.
Има лоши хора, които се възползват от такива като теб.

12.   Малка си, още наивна, лесно доверчива... За напред, нека това ти е обеца на ухото. Не предприемай никакви действия към това момиче/момче. Щом толкова са те лъгали, измисляли са какво ли не, сами са се оплитали в своите лъжи... за какво са ти такива хора? Аз го намирам за ненормално. Така да се подиграваш с отсрещната страна. Айде, непознати сте били, няма защо да и е било гадно. Но, след като сте се опознали и сте станали приятелки, защо е продължавала този фарс? Остави ги. За в бъдеще, не придавай такъв смисъл на интернет, Нищо не може да замени живото общуване, контакта. Не говоря само за гадже, но и за приятелки. Ти така си се вглъбила в този интернет, че съществуваш единствено там. Аз не разбрах да си имала други приятелки, да си излизала с други хора... Това просто не е нормално. В интернет всеки може да се представи за всеки. Ние няма как да знаем. Щом си анонимен, ти може да кажеш всичко- че си кореец, че си известен, че си момче, а всъщност си момиче... Не приемай всичко, което ти кажат за истина. Опитай се да водиш нормален живот, за твоята възраст-навън. Приобщи се към другите, намери си своята среда. Става трудно, и може да изисква доста време, но каква е алтернативата? Да общуваш с хора, виртуално, без да можеш да ги видиш, да говориш с тях на живо. Не може да им се обадиш, и да излезете след половин час, защото имаш нужда от тях. Разбираш ме... Ако, все пак, имаш още мераци към това момче/момиче, препоръчвам ти да гледаш предаването Catfish по MTV. Мисля, че ще ти бъде от полза. Двама водещи, приятели, организират среща между две двойки, които са заедно, но само по интернет. Не са се виждали никога, някои дори не са се чували по телефона, но по някое време, едната страна се свързва с предаването, и организират среща, тайно от другия. Всеки си мисли, че това е неговата половинка, нещата са истински, без лъжи и фалш. Но, какво се получава, всъщност? Може би, 98% от хората не са това, за което се представят. Гледай го, може да ти бъде полезно да видиш от страни ситуацията. Може да намериш отговори, на някои твои въпроси. Може дори да си отговориш за какво му е било на това момиче да те лъже, и и да се представя за някой друг. Често тези хора имат комплекси. Не се харесват, има нещо ненормално в тях. Не ги оправдавам, в никакъв случай, но мисля, че няма да ти навреди да изгледаш някои серии.

И за напред, горе главата. Вземи си поука, постарай се да не се доверяваш толкова лесно на някого, пък било то, и на живо. Просто хората, много често, говорят едно, а мислят и вършат друго. Няма гаранция, че и реалният човек, който може да видиш и докоснеш, няма да те лъже, и да се възползва от теб, но вероятността е много по-малка, от колкото в интернет. Просто трябва да намериш своята среда. И нямай предразсъдъци за другите. Какво от това, че не слушат к-поп и гледат корейски филми? Аз изобщо, дори, не съм чувала този стил музика, и азиатските филми и анимета не ми допадат, но проявявам разбиране, и се поставям на твое място. Може би, някъде там, имаш сродна душа, която харесва малко по-други неща от теб, но ти не се затваряй за нея. Всеки си има вкусове, и предпочитания, но не бива да бъдем слепи за другите.

Depravity

14.   от номер 2 можеш да напишеш телефонния номер който имаш във фейсбук търсачката горе, така може да ти се отвори фейсбук на човека на който е номера, ако го е регистрирал разбира се. Ако знаеш датата на раждане и къде се е родил можеш да въведеш тази информация в една програма Z-Info се казва, така от нея ще се генерират около 10 егн номера, взимаш всеки един от номерата и ги тестваш в сайта на здравната каса, така ще разбереш дали съществува такъв човек изобщо. всяка информация която имаш можеш да я напишеш в гугъл и да видиш какво ще ти се отвори, например имената с които се представя и момичето и момчето, електрона поща, псевдоними в различни сайтове където сте си писали, специфични цитати или фрази които използва, направи всичко това ако наистина искаш да разбереш истината, но може би по правилно ще е да забравиш и повече да не се връщаш с мисли и чувства за него

15.   Отново е авторката - Благодаря на тези, които бяха мили. Номер 4, знам знам. Осъзнах го, мислех първо да напиша много кратко, но само по този начин ще си създадете представа за мен и другите участници в тази случка. Датите показват това колко съм била привързана и съм запомняла всичко (също така може да се сметне колко време сме били заедно). И главния ми въпрос е - Ако не съществува защо тогава има активност в профила и продължава (като момче) да си пише с други.

Номер 1 - ако мислите, че бих си отделила от времето да пиша измислена история..

Към другите взети заедно - Наивна съм, доверчива съм. Това всички са ми го казвали. Както казах тогава бях много затворена и самотна и не говорих с никого. Намерих утеха в интернет, следователно и него. Момичето държеше на мен наистина, не искаше да разваляме приятелството си и си беше нормална... мисля. Нелогично е все още да поддържа втора личност - има гадже (момче), приятели пък и е голяма. Отделно, че въпросния С си има много приятели от фейсбук, от някой друг сайт и те нищо не подозират. М щеше да дойде в София да се видим наистина и също така всяка вечер си говорихме по скайп с включена камера.

Благодаря много за отзивите, интересувах се защо аджеба стана така.

16.   Авторката за трети път, след като прочетох последните два коментара : номер 12 наистина оценявам подкрепата ти, имах нужди от тези думи. Наистина разбирам грешките си. Относно интернет приятелствата - наистина зависи на кой попаднеш. Още когато бях на 9 се запознах с едно момиче (мисля, че го споменах в историята си) П, една година по-голяма е. Видяхме се наскоро за първи път и мога да кажа, че се чувствах сякаш сме излизали всеки ден. Тя наистина е човек, на когото мога да разчитам и с който е истинско удоволствие да се пише. Относно кпопърите, има много и то такива които харесват същата група като мен. Само, че тъй като М и "брат й" по едно време бяха админи, всички са им приятели и мда... пък и пак е през интернет, така че не е болка за умиране.

Хубав ден на всички!

17.   Леле човек ти ме разби.. не мога да не коментирам защото е проява на неуважение. За първи път чета толкова искрена история. Съжалявам за начина по който се е развила тя. Според мен момчето не съществува. Мисля че ако са били толкова истински неговите чувства към теб колкото твоите към него нямаше да се чудиш дали изобщо съществува. Разбира се че ти липсва. Лиспва ти някои, който си създала. Този идеален образ за невъзможната любов с перфектното момче изведнъж се срива. Съжалявам за начина, по който се чувстваш. Запази едно хубаво чувство в себе си и недей да губиш надежда! , , Животът ще дойде по-хубав от песен, по-хубав от пролетен ден, , :)

18.   Здравей, скъпа авторке! Мисля, че са ти казали в общи линии всичко вече, но аз искам да ти кажа нещо за това момиче. Очевидно тя има някакво психическо или поведенческо отклонение, което допринесло за поведението й. Човек, който е с разсъдъка си, няма да тръгне да създава фалшиви профили, за да накара момиче да се влюби в "брат й", който не съществува. Направо звучи като от някой филм.. Освен това, всичко е продължило прекалено дълго и тя си е играла с теб и чувствата ти за удоволствие. Всъщност, никой не може да каже точно защо. Едно е да си направиш майтап с някой непознат, друго е умишлено да продължаваш да създаваш някакъв сценарий, виждайки, че човекът от среща започва да изпитва истински чувства.
Има вариант и да не е наясно със сексуалната си ориентация, което да я е тласнало към подобни неадекватни изпълнения. Може да е искала да предизвика чувства в теб, след което да ти разкрие, че е момиче и да види как ще реагираш. Кой знае? ! Каквото и да е, недей да я обвиняваш, да е жива и здрава и да не те занимава повече. Не се чуди за профила, както е заблудила теб, така е баламосала и други хора, които си мислят, че съществува такова момче. И аз мога да намеря 2-3 снимки в нета, да си направя една регистрация и да започна да пращам покани за приятелство на разни хора. Не е толкова трудно, като се замислиш. Приеми, че си се опарила жестоко от тази история, но тя е приключила, край! Слагай точката, недей да анализираш повече и да разсъждаваш, недей да се чудиш, няма никакъв смисъл. Била си излъгана, манипулирана, заблудена. Случва се, но е време да спреш да мислиш за това и да се вълнуваш. Отделила си предостатъчно време и емоции за нещо, което не съществува. Бъди внимателна занапред с кого и какво си пишеш, живей си живота, излизай с приятели, намирай си нови и това е. Късмет!

19.   Просто профилът е бил фейк и има активност понеже тя го управлява, за да заблуждава и други като теб.