Споделена история от Тинейджърски

С наднормено тегло. Какво да правя?
Здравейте. Проблемът ми, както се вижда от заглавието е, че имам наднормено тегло. Наистина нещата не са добре- висока съм 1. 63-65 и тежа 73 кг. По принцип не ям толкова нездравословни храни. Много рядко ям чипс (някой път с месеци, друг път е на 2 месеца веджъж) и пия газирани напитки (гледам да ги ограничавам до максимум). Обожавам сладките неща, като се опитвам да ги спра или заменя с по- здравословни. Например обичаният млечен шоколад замених с черен, опитвам се да спирам други сладки десертчета. Основния проблем ми е, че не мога да се откажа от тестените и мазни закуски. На училище не ям такива неща (изключително рядко се случва) и уикенда мама може да направи пица или някоя питка. На училище ям кроасан, не мисля, че е голям проблем. За фитнес или тичане например из града е почти невъзможно тук (фитнеса винаги е пълен, хората са един през друг; града ми е малък- може само на главната да тичам в прахоляка) Въпроса ми е дали да започна диета. Спряла съм се на 90- дневната. Приятелка я направи и има страхотни резултати. Забравих да спомена, че често ям плодове и зеленчуци. Много ще бъда благодарна, ако пуснете тази история, защото това е наистина важно за мен. Благодаря, че прочетохте. :)

Коментари

1.   Започни диетата на Ваня Червенкова. С нея за една година свалих 23 килограма. Без спортуване. Потърси инфо в нета. Ако си стриктна и упорита, ще имаш добри резултати. Успех!

2.   Няма да стане само с диета, само ще наваксаш килограмите, когато я спреш, че и отгоре. Трябва да промениш начина си на живот. Повече спорт и движение, по-малко въглехидрати. Ако смяташ, че не ядеш много, а пълнееш, те съветвам да си изследваш хормоните, и щитовидната жлеза. От там се получават много проблеми, главно при жените, и наднорменото тегло е едно от тях. Изпитваш ли умора? Чувстваш ли се подтисната напоследък? Ако, да, отиди на лекар, не е страшно.

Иначе, в общи линии това е. Не може да се ограничаваш 90 дена, да кажем, и след това да се върнеш на стария си режим, и да очакваш, че ще запазиш килограмите. Тялото ни е сложно нещо. Ако искаме да го запазим здраво и красиво, трябва да полагаме усилия цял живот. Може вкъщи да започнеш да правиш упражнения. Виж в интернет, и си избери подходящи за теб, в домашни условия. Има толкова много. В ютуб също.

Успех, и не се предавай!

Depravity

3.   Има ли желание, има и начин! Ако искаш почни диетата, но подкрепена със някакъв спорт ще бъде много по-добре. Толкова ли нямате в това градче малка градинка или парк, в който да тичаш? Пък и има други спортове, които можеш да запишеш, не е само фитнесът. Казвам ти го, като човек отслабнал само и единствено със спорт, без каквито и да било диети!

4.   Здравеей!
Не предлагам да почваш 90 дневната диета, защото в нея всеки ден се яде определен тип храна. По-добре иди на диетолог или спазвай хранителен режим, за да не се лишаваш от дневните си нужди от витамини, белтъци, мазнини и тн. Опитай се да ограничиш още слдкото. Също питай майка си като прави домашни закуски, вместо да използва пълномаслено мляко, да ползва това, което е с 0, 1% мазнини. Като си купуваш готова храна гледай отзад колко калории има храната. Когато човек приема по-малко от 2000 калории на ден, започва да слабее.
За спортуването. Направи си домашен фитнес. В youtube е пълно с такива видеа. Аз лично следвам Blogilates, Popsugar и BeFIT, a за българка Руми Илиева, тя качва много хубави видеа, а и на сайта и има и диети също. Ако не харесваш фитнеса толкова ходи на пилатес, зумба или йога, а ако го няма в града ти пак има видеа за това в youtube. Разрови се в статии и такива неща да потърсиш рецепти за смутита и диетични рецепти. Има доста рецепти, в които няма захар, а самият продукт е по-вкусен от този, който е със захар, така че можеш това да заместиш сладкото. :)
Надявам се да съм била полезна. :)

Pizzaslava

5.   90 Дневната става за теб щом толкова обичаш въглехидрати.
Аз едно полезно нещо не видях да ядеш. Кроасан, шоколад.... ами дебела ще си, няма как.

6.   Потърси диетата на Ваня Червенкова.
Много лесно изпълнима е и при мен имаше доста добри резултати

7.   Ми яж по-малко, стига си се тъпкала. Храни се само когато си гладна и без да преяждаш. Мазнините и въглехидратите са нужни, но трябва да се приемат с мярка. Яж, за да живееш, а не живей, за да ядеш. Намери си увлекателно занимание или работа, за да те разсеят от хладилника.

8.   Авторката:
Благодаря на тези, които оставиха положителен коментар. Открих група в града ми, която танцува хип-хоп (има също и народни, ще избера) и ще се запиша. Ще погледна диетата на Ваня Червенкова, благодаря.
До 5 номер: Хаха, благодаря за нахъсването ;)) Споменала съм не толкова полезните неща, които ям. Не сметнах за нужно да споменавам, че ям риба, салати, супи и др. ;)
До 7 номер:
Наистина ям малко, само когато съм гладна, а не от скука. Просто на някои хора им личи всичко, което хапнат. Все пак благодаря.
И моля, следващите коментари да не бъдат толкова злобни и 'нахъсващи' :))

9.   Привет, скъпа. Миналото лято и аз бях по същия начин. Започнах 90 дневната диета и имам супер резултати. Правех и упражнения вкъщи. Предлагам ти да я направиш. Спомена, че твоя приятелка я е правила. Вероятно знаеш, че когато отслабнеш, мазнините изчезват, но кожата- не. За да не виси кожата, трябва да се правят упражнения. Разбира се, че след диетата няма как да започнеш да се храниш както преди. Започнах разделното хранене. Много ми помага и до днес. Успех и пиши какво е станало!

10.   Често хората се заблуждават, как не ядът, това или онова, но всъщност се тъпчат, просто съзнанието им ги "лъже", че всъщност не ядът и ей така пълнеят от въздуха, едно е ти какво си мислиш, друга е действителността, пощихваш от тук там, по нещо. Диетата е начина ти хранене, като цяло.

11.   Аз имах същия проблем преди около година - бях 165см. и 70 килограма. С диети и ограничения не става, защото всеки път завършва по един и същи начин, трябва промяна в начина на живот. Работата е какво ядеш. Когато станах веган и започнах да наблягам на повече въглехидрати и по-малко мазнини, килограмите сами изчезнаха. В момента съм 48-49-50 и не съм се чувствала по-добре в тялото си. Ям 2000 калории на ден, макар че не ги броя всеки ден.
Не е нужно и да се блъскаш във фитнеса или да се мъчиш с монотонни упражнения, просто излизай повече и се забавлявай.

12.   Като човек, чел малко или много по темата, и имащ 2 години стаж в опита да изглежда физически добре, мога само горещо да те помоля да не започваш малоумни диети като тази 90дневна разбивачка на здравето!

Ще т исподеля нещото, което работи при мен (нямам перфектното тяло, но плочките никога не са спирали да личат):

-редовна физическа активност - силови тренировка в зала, тичане, каране на колело, кардио с кростренажор - каквато и да е физическа активност 3-4 пъти седмично би била най-бързо топящото мазнините нещо!

-Ограничаване на храни - шоколади, сладоледи, прочие сладки неща, чипсове, разни салати с майонеза(руска, млечна) - само това ще е достатъчно, за да свалиш чувствително тегло! Ако искаш да ускориш процеса - спри и всичко тестено(добър заместител на хляба са гарнитури като картофи, ориз, зеленчуци, бобени храни), мазно(пържени кюфтета, мазни китайски манджи, и др. ), всякакви фабрично преработени меса(кренвирши. салами, прочие). В тази връзка ще ти препоръчам да не спираш да ядеш месо(или друг богат на белтъци източник). Ако не приемаш достатъчно протеин дневно, освен мазнините ще изгориш и мускулите си, а те са точно нещото, което придават извивките и стегнатостта на едно тяло :)))

Тъй като романа стана прекалено дълъг, мога само да съжалявам, че няма как да се свържем, за да ти дам по - подробни съвети.

Пожелавам ти успех!

13.   Мисля, че е най-добре да отидеш на диетолог, който да ти създаде режим на хранене, подходящ за теб и твоя организъм. 90-дневната диета дава резултат, аз самата съм я правила преди години, и не е от онези диети, в които гладуваш или се ограничаваш. Но, работата с диетите е, че всичко е индивидуално. При едни е ефективна, при други не. А ако си изградиш някакви хранителни навици, да се храниш балансирано и здравословно, можеш да ги поддържаш години наред, дори цял живот, стига да искаш. Според мен не е толкова важно да отслабнеш много, а да си здрава и да приемаш необходимите хранителни вещества. Като започнеш да ядеш както трябва, килограмите сами ще намалеят, доколкото е необходимо. Но всичко ще се случи бавно и равномерно.
Освен това, най-добре за теб е да се захванеш с някакъв спорт, не е задължително да ходиш на фитнес. Моожеш и да си правиш упражнения вкъщи, да караш колело, ролери, да скачаш на въже, да ходиш на дълги разходки. В Интернет има страшно много клипове от професионалисти в различни области - йога, тае бо, аеробика, танци за начинаещи, зумба.. каквото си пожелаеш. Само недей да се вманиачаваш в отслабването, за да се случи както трябва, ще отнеме време и постоянство. Килограми, които се свалят бързо, после се връщат със сигурност.

14.   Не се занимавай с глупави диети - 90 дневни, на Ваня Червенкова (такива здравословни проблеми ми докара миналата година, че още им нося последствията). Единственото, което трябва да направиш е цялостна промяна на режима на хранене - забрави тестетното, сладкоро, кроасаните! Може да опиташ сутрин обед и вечер да ядеш по една филия хляб с каквото ти е вкусно, хапвай и по 1 ред шоколад на ден, НО това е! За 9 месеца свалих 15 кг. При цялостна промяна на режима на хранене няма да има йо-йо ефект.
Ж26

15.   А когато сме на училище какво да ядем?

16.   Здравей ;д аз също имам този проблем преди бях 90кг. не съм много висок 1,75 свалих ги до 65 кг сега пак сам 90 до преди месец и нещо бях 93 но почнах ! НЕ ДИЕТА ! храня се повече с туршия , солети без сол , ям максимум 1 филия на ден хляб не ям почти изобщо сладко но не ям защото аз като цяло не обичам сладко но при теб ако си хапваш по 1 кроасан на ден няма да е проблем въпроса тук е най-вече в спортуването и дългите разходки с приятели : ) аз така отслабвам с цели 20,30 кг. когато си го набележа като цел че сам напълнял и не се харесвам казвам си правя го удрям чертата отслабвам и това е сега отслабнах с 3 кг знам че ще ми е тежко и се изисква далак период но до година ще съм 70 : ) за това няма невъзможни неща ! https://www.youtube.com/watch?v=t46IYToaejM ето ти линк към една тренировка невероятна е ако не можеш цялата раздели си я на 2 прави я 10 мин. не 20 докато свикнеш но задължително с тази тренировка трябва с приятели да си правиш дълги разходки на мен това много ми помага и така отслабнах първия път : ) ! хубаво е да правиш лицеви и коремни преси доста са важни за стягането на мускулите ;Pp .

17.   От авторката:
Благодаря на всички за коментарите. За съжаление, влизам в темата, когато вечи съм започнала 90 дневната и то на 6тия ден. Реших да ходя на фитнес, някак по- приятно ми е от упражнения вкъщи или дълги разходки. След всичките ви съвети се чудя дали да спра диетата. Тъй като много от приятелките ми я започнаха, реших и аз да опитам. За тези 6 дни съм свалила 2. 5 кг. Първоначално се зарадвах, но после се сетих как приятелка, която също я почна (и не я завърши) свали около 4 кг за 8 дни и в дълъг период от диетата не свали килограми. Вече не знам какво да правя. Понякога ми се вие свят и ми е 'черно' пред очите. Вероятно е от глад и добър признак да спра диетата.
Номер 15, аз започнах диетата (по- добре спри някои вредни храни, вместо глупави диети), когато свърших училище (последна година, когато свършвам на 15ти, ако има значение), защото по- лесно можеш да спреш вредните храни. На училище ще се изкушаваш и ще си купих нещо сладко или мазно. Пробвай сега, като свършиш училище (ако все още си) да пробваш да се храниш с повече плодове, млечни плодукти, месо. Без мазни храни. Ще постигнеш добри резултати според мен. Когато започнеш училище, ще си свикнал/а да се храниш по- здравословно и няма да прибягваш към вредните.
Сега като изписах тези 'препоръки' мисля да ги изпозвам и за себе си хаха
Съжалявам за този роман. :)

18.   Здравейте :)! И аз търся начин за отслабване, но не мога да почна диета. Висока съм 1. 80 и тежа 78кг(мисля че е много) Рядко пия безалкохолни или ям мазни закуски. Мисля че това което изям си го изгарям с тренировките( играя волейбол 5 дни в седмицата по 1ч, 1ч и половина.

-Въпросът ми към вас е- Много ли съм пълна според вас? Как мога да променя това??

20.   Здравейте!! Знам че в темата въпросът не е точно такъв но виждам че има хора които могат да ми помогнат. И така...аз съм на 13 години, висока съм 1.80. и тежа 80 кг. Водя доста активен начин на живот- тренирам волейбол 2 пъти в седмицата а в другите 3 ходя на фитнес(от скоро). Мисля че голяма част от теглото ми е мускулна маса защото имам бицепс :) Според вас много ли съм пълна?? Режимът ми на хранене е определен от треньорът ми но пак съм пълна(според мен)- според вас?

21.   Хранителен режим и тренировки му е майката, момиче ;)!
Успех.