Споделена история от Тинейджърски

Как да си намеря среда в Германия?
Здравейте, на 20 години съм и имам следния проблем. Живея в Германия, Манхайм от около половин година но нямам никой тук. Ставам асоциален, а имам нужда от приятели. Имам нужда от приятелка. Чувствам се все по напрегнат, разстрвожен, агресивен и т. н.
Как мога да се запозная с някой или с жена?
И още един въпрос тъй като немския ми е на ниво а2, ако може някой по-разбиращ да напише тук някакви изрази на немски или нещо подобно(като за сваляне)
мерси предварително и се надявам ТОЗИ ПЪТ да се одобри историята.

Коментари

1.   Какво правиш там, учиш или работиш? Значи имаш среда, просто трябва да си по-контактен. Намери си приятели българи, в Манхайм има мнооого.
С германките е трудна работа, няма да ти обърнат внимание.
И учи езика. Ниво А2 е едно голямо нищо.

2.   Миличък, дълго ще я караш на чекии, затова си свали порно от Интернет но само през VPN, че току виж някоя адвокатска кантора ти пратила писмо да платиш 1000 евро заради нарушаване на авторски права.

4.   А2 не е толкова зле, но учи. Проблемът е, че трябва да си по-контактен. Хората са добронамерени, като цяло. Ние никой не познаваме в началото, вече с доста хора се запознахме.

5.   Почни работа. Ако работиш няма да си асоциален :D За момичета имаш два варианта - първото е да търсиш контакт с българки и втория - да си намериш приятели германци, чрез които ще се запознаеш с местни момичета. За срещи от интернет нао случаен принцип не те съветвам...

6.   Не е нужно да знаеш немски. Всички подобни връзки се нуждаят от английски поне на средно ниво :)