Споделена история от Тинейджърски

Нормално ли е баба ми да ми вика излишно?
Моля за одобряване на темата! Не може да пиша за четвърти пореден път такава тема и да не се одобри...
Вчера баба ми ме наби и ми се скара. Каза ми също с викане и следното:
- Ти нормален ли си? Как ще имаш четворка? ! (а реално е петица, просто учителя забрави да изброи 4 точки. ) Да си учил!
Аз ѝ казах, че няма право да ме дразни, но тя ми се скара. После отидох навън и ме нямаше 4 часа. Правилно ли постъпих?

Коментари

1.   Ако си на под 12 годинки, да нормално си постъпил.

2.   Не е редно да ти вика и да те удря каза ли на вашите за това, ако не си кажи им? Тя с вас ли живеее, ако не просто вашите ще я отпратят и спираш да и гостуваш, но ако живеете заедно и друг път пак ти посегне отиди или я заплаши със Закрила на детето. 5 цата си е хубава оценка. Моята баба по майчина линия така като и ходех на гости и като идваше у нас се стараеше да ми отрови живота. После се чудеше защо 5 години не и ходех на гости. Сега, като съм вече голяма по не смее да ме заяжда или най -много да е за нещо дребно.

3.   Постъпил си правилно. Няма да даваш на една стара чанта да та командори. Тя много ли е изучена че прави така.

4.   Първо, може ли да те попитам на колко години си и защо не си с родителите си, а с баба си? Ако те са в чужбина например, тогава ти трябва сериозно да говориш с нея и като момче с твърдост да кажеш, че не може да ти посяга и да те обижда. Ако те са наблизо, трябва да говорят с нея, че да не ти се меси толкова в живота. Успех! Не я обиждай или удряй обаче, не ти се е скарала от лоши чувства жената, просто е от друго поколение и едно време оценките са отразявали наистина колко е учил ученикът и са били важни...

5.   Автора: Днес също така ме заплаши, че ще ми сложи в леглото едно много гнусно насекомо(забравих му името. )

6.   Баба ти, е част от своето време и разбирания. Естествено, че няма право да се държи така. Ти така ли ще се държиш с твоите внуци. Това нормално ли е, редно ли е, възпитано ли е?

7.   1-во на колко години си? 2-ро Кажи на родителите си. 3-то, не и обръщай внимание. :)

8.   Моита баба е същата. Те са изкофяли, а и четворката според мен не е лоша оценка, а ти имаш дори 5.. И да правилно си направил, защото си се спасил от още караници и викове от бабетки.. Cya :)

9.   Баба ти има някакви проблеми, явно не и понася старостта или има проблеми в семейството. Възрастните са все по - нещастни с годините, приеми го. Не си виновен.

10.   До не би да си на 10?

11.   Ми много правилно си постъпил да ти кажа. Тя може да ти е баба и ти трябва да имаш уважение към нея, но това не значи, че тя трябва да се държи лошо с теб без причина и да те бие. И ако ти си ненормален то тя е още по-ненормална щом те бие. Така тя те унижава. Имаш си родители, които отговарят за теб.

12.   Ако и по време на секс така вика цена няма да има.

13.   Нормално е! И не, не ги вика излишно. Просто е наясно ако останеш без образование какъв е зор.

14.   Правилно си постъпил, дори ако трябва бягай от вас с дни. Аз и сестра ми също сме били психически и физически (без средни телесни повреди) малтретирани от баба си. Единственото хубаво е, че не сме употребявали наркотични вещества може би точно заради този терор. Сестра ми дълго се измъква от тази дупка, тя си знае какво и е било. Аз съм зверски сдуханяк, без капка самочувствие, което адски отблъсква момичетата. Не се научих да се забавлявам, нямам приятели, за приятелка дума не може да става. И това само защото търпях безхарактерно постоянните скандали. Сега съм пъзльо, който няма смелост да посегне на никого. Безхарактерен комплексиран нещастник. Направи всичко възможно да си извоюваш спокойствие.

15.   Няма ли да одобрите мненията?

16.   2, с нас живее

17.   4, родителите ми са на работа до късно вечер

18.   Автора:(за информация) Днес също така , когато си купих голям студен сок Cappy ми го взе веднага.(?) Чудя се не ѝ ли омръзнаха номерата. Ще изчакам няколко часа да видим дали ще ми го даде и ако не ми даде ще избягам за 4 дена.

19.   Номер 2 е пак : Намери начин някак си да заднемеш тайно от нея гадното и държание към теб и после изчакай вашите да се върнат независимо в колко часа и им покажи записа. Другият вариант е да отидеш с него в Закрила на детето! Не оставяй нещата така това, че ти е баба не и дава право да те тормози!

20.   никъде няма да бягаш. покрай бабата и родителите ти ще ядосаш. поговори с родителите си. първо с единия после с другия накрая и с двамата. попитай ги защо прави така. какъв и е проблема. защо ти взима нещата. ако е дърта и изкуфяла не и се връзвай, стой си в стаята

22.   За съжаление и при мен е така.